Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                  HY-TEK's Meet Manager
 
               Ursinus College Fall Twilight 
                  Patterson Field, Ursinus College                        
                        11/6/2015                           
                                                   Results                                    
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    33 Jasper, Loraine                              11:58.92  
  2    38 Benner, Erin                                 12:14.03  
  3    34 Pangburn, Julie                              12:21.40  
  4    35 Bellaire, Cheryl                             12:30.69  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    37 Cooke, Kevin                                  9:56.12  
 
Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    23 Snukis, Samantha                             18:20.29  
  2    31 Douma, Alyssa                                18:32.80  
  3    28 Salge, Nicole                                19:16.66  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    12 Melius, Tyler                                15:18.29  
  2    10 Matuszak, Paul                               15:21.88  
  3    13 Brandon, Kevin                               15:48.73  
  4    14 Donohue, Sean                                15:59.64  
  5    16 Anis, Mike                                   16:05.59  
  6    15 River, James                                 16:17.30  
  7    32 Rathbun, Stephen                             16:24.47  
  8    20 Hanifee, Nick                                16:46.34  
  9    29 Conway, Brendan                              17:53.18  
 10    73 Miller, Jessie                               18:05.95  
 11    24 Crab, Chuck                                  18:13.95  
 12    26 Rinker, Jim                                  18:49.34  
 13    74 Gruenfeld, Kevin                             18:56.96  
 14    27 Tiboni, Hope                                 19:20.65  
 
Women 3200 Meter Run - Elite
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     1 Graves, Carmen         Elite                 10:11.70  
  2     3 Cronin, Jenn           Elite                 10:59.27  
  3     2 Sweeney, Liz           Elite                 11:22.19  
 
Men 3200 Meter Run - Elite
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1     6 Stetler, Sean          Elite                  9:14.08  
  2     7 Celona, Phil           Elite                  9:20.01  
  3     5 Perozze, Vince         Elite                  9:25.03  
  4     8 Seeley, Tim            Elite                  9:33.71  
  5    11 Lutcza, Matt           Elite                  9:42.19  
  6     9 Rinker, Josh           Elite                 10:06.11  
 --       Langren, Drew          Pacer                      DNF  
 --    10 Matuszak, Paul                                    DNF  
 
Women 3200 Meter Run - College
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    40 Gasser, Brittany       College               11:41.55  
  2    50 Perry, Emelia          Alumni                11:49.93  
  3    39 Engel, Riley           College               11:50.60  
  4    47 Kelly, Jenna           College               12:47.72  
  5    42 Baker, Alicia          College               12:50.05  
  6    41 Manto, Gabrielle       College               12:54.90  
  7    45 Talerman, Lily         College               13:10.37  
  8    43 Cope, Morgan           College               13:10.42  
  9    44 Snyder, Krista         College               13:19.85  
 10    46 Grimes, Danielle       College               13:19.89  
 11    48 Sierzega, Amanda       College               13:25.52  
 12    52 Coyne, Larrissa        Alumni                13:42.28  
 13    49 Innes, Samantha        College               13:51.03  
 14    53 LaRatta, Nicole        Alumni                14:47.26  
 
Men 3200 Meter Run - College
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    54 Mackin, Andrew         College                9:57.83  
  2    55 Iuliucci, Joseph       College                9:59.19  
  3    67 Stortz, Sam            Alumni                10:13.00  
  4    56 Voyack, Andrew         College               10:17.95  
  5    57 Cirafesi, Evan         College               10:25.97  
  6    59 Cope, Jonny            College               10:45.72  
  7    69 Liachenko, Bogdan      Alumni                10:50.05  
  8    58 Hartop, James          College               11:08.64  
  9    60 Rudich, Jason          College               11:09.67  
 10    70 Wacker, CJ             Alumni                11:14.58  
 11    62 Kelly, Mitchell        College               11:17.67  
 12    63 Ammons, Dylan          College               11:23.08  
 13    64 Lukens, Tom            College               11:26.47  
 14    61 Schlegel, Luke         College               11:38.07  
 15    65 Sibson, Zach           College               11:56.28  
 16    68 Gildea, Dave           Alumni                12:48.76  

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 11/07/15