Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                            HY-TEK's Meet Manager
 
                           Region 18-21 Championship Meet                         
                    Perkiomen Valley School, Collegeville PA                    
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 13.42  2002        Julia Claudy, St. Patrick Kenneth Squa      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               15.50q  5 
  2 McGarvey, Devon           03 St Helena                16.07q  2 
  3 Patterson, Anna           03 St Eleanor               16.17q  2 
  4 Crossan, Tess             03 St Eleanor               16.28q  4 
  5 Caffrey, Emily            03 HolyRosary               16.45q  3 
  6 Newell, Ashley            03 HolyRosary               16.84q  1 
  7 Riley, Emma               03 Holy Family-Phoe         16.99   3 
  8 Moore, Paige              04 St Helena                17.04   2 
  9 Davis, Sheliya            03 St Philip LH             17.13   1 
 10 Monconchu, NeNe           03 Sacred Heart-R           17.35   1 
 11 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm           17.38   5 
 12 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine         17.60   5 
 13 Monkonchu, Ester          03 Sacred Heart-R           17.78   1 
 14 Emery, Kyra               03 Holy Family-Phoe         18.16   4 
 15 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R           18.57   1 
 16 Patzuk, Molly             04 HolyRosary               19.30   1 
 17 Fergione, Grace           03 Visitation Bvm           19.46   4 
 18 Nugent, Meghan            03 St Philip LH             19.77   3 
 19 Fusco, Ruth               04 Visitation Bvm           19.88   5 
 20 Fisher, Cathleen          03 St Basil Gre             20.17   2 
 21 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa           21.02   4 
 22 Ferris, Bridget           03 St. Aloysius             21.88   3 
 23 Gauntner, Bridget         04 St Basil Gre             26.41   3 
Finals
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               15.83   10   
  2 Patterson, Anna           03 St Eleanor               16.26    8   
  3 McGarvey, Devon           03 St Helena                16.30    6   
  4 Caffrey, Emily            03 HolyRosary               16.32    4   
  5 Crossan, Tess             03 St Eleanor               16.42    2   
  6 Newell, Ashley            03 HolyRosary               16.49    1   
 
Girls 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 27.71  6/2/2007    Kristin Szczepaniak, Corpus Christi         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               32.69   4  10   
  2 Crossan, Tess             03 St Eleanor               32.79   4   8   
  3 Caffrey, Emily            03 HolyRosary               32.90   4   6   
  4 Schoeniger, Catherine     03 St Eleanor               33.37   4   4   
  5 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm           33.49   4   2   
  6 Riley, Emma               03 Holy Family-Phoe         34.44   4   1   
  7 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius             35.81   3 
  8 Moore, Paige              04 St Helena                35.88   1 
  9 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe         36.56   3 
 10 Kefer, Sophia             04 St. Aloysius             37.17   3 
 11 George, Zoe               04 St. Aloysius             37.57   3 
 12 Repholz, Sophia           04 St Philip LH             37.98   1 
 13 Duffy, Mary-Kate          04 St Basil Gre             38.38   3 
 14 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm           38.54   3 
 15 Pergine, Lana             03 Visitation Bvm           38.73   2 
 16 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine         40.16   2 
 17 Patzuk, Molly             04 HolyRosary               41.02   2 
 18 Kresefski, Hannah         03 St Basil Gre             42.26   2 
 19 Kelly, Marissa            04 HolyRosary               44.45   1 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 63.51  6/2/2007    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caffrey, Emily            03 HolyRosary               76.02   4  10   
  2 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm           78.94   4   8   
  3 Miller, Olivia            03 St Basil Gre             79.18   4   6   
  4 Monconchu, NeNe           03 Sacred Heart-R           79.94   1   4   
  5 Croiger, Kayla            04 St Eleanor             1:20.45   4   2   
  6 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             1:20.53   3   1   
  7 Ferrero, Sophia           03 St Helena              1:22.07   1 
  8 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R         1:25.87   4 
  9 Morris, Natalie           03 Visitation Bvm         1:26.86   4 
 10 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           1:29.35   3 
 11 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius           1:30.59   3 
 12 Nugent, Meghan            03 St Philip LH           1:32.41   2 
 13 Monkonchu, Ester          03 Sacred Heart-R         1:32.86   1 
 14 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       1:34.51   2 
 15 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm         1:34.62   2 
 16 O'Sullivan, Delaney       03 St Eleanor             1:35.21   1 
 17 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary             1:36.17   2 
 18 Munion, Mackey            04 St Basil Gre           1:39.54   3 
 19 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa         1:40.44   2 
 
Girls 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:30.40  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glenn, Madeline           03 St. Aloysius           3:04.13   10   
  2 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         3:06.43    8   
  3 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             3:06.51    6   
  4 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             3:07.97    4   
  5 Saxon, Samantha           03 St Helena              3:17.76    2   
  6 Pergine, Lana             03 Visitation Bvm         3:19.22    1   
  7 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor             3:22.08  
  8 Fusco, Adelina            04 Visitation Bvm         3:27.21  
  9 MaGuire, Ilsa             03 HolyRosary             3:28.48  
 10 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           3:28.57  
 11 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       3:41.70  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 5:33.98  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         6:39.95   10   
  2 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             6:44.22    8   
  3 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor             6:54.17    6   
  4 Saxon, Samantha           03 St Helena              6:55.23    4   
  5 Schiele, Colleen          04 St Eleanor             6:56.52    2   
  6 DiMascio, Emma            04 St Helena              7:14.00    1   
  7 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe       7:25.90  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay Novice
==========================================================================
        ARCH: R 59.13  6/4/2011    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow         
                       S Pawluczyk, J Rounsavill, E Gauker, M Hsu        
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Eleanor                                            64.03   2  10   
     1) Patterson, Anna 03              2) Crossan, Tess 03               
     3) Schoeniger, Catherine 03        4) Lesinski, Heather 03           
  2 St Helena                                             68.00   2   8   
     1) Ferrero, Sophia 03              2) Moore, Paige 04                
     3) McGarvey, Devon 03              4) Saxon, Samantha 03             
  3 St Aloysius                                           68.67   2   6   
     1) Bacallao, Natalie 04            2) Kefer, Sophia 04               
     3) George, Zoe 04                  4) Glenn, Madeline 03             
  4 Holy Rosary Regional School                           71.25   2   4   
     1) Thornton, Jada 04               2) Gauntlett, Raya 03             
     3) Veith, Julia 03                 4) Newell, Ashley 03              
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        73.71   1   2   
     1) Repholz, Sophia 04              2) Rivera, Sofia 03               
     3) Nugent, Meghan 03               4) Davis, Sheliya 03              
  6 Visitation B V M                                      78.26   1   1   
     1) Fusco, Adelina 04               2) Fusco, Ruth 04                 
     3) Segaline, Caleigh 03            4) Pergine, Lana 03               
  7 St Basil the Great                                    78.33   1 
     1) Kresefski, Hannah 03            2) Fisher, Cathleen 03            
     3) Moyer, Alexis 03                4) Duffy, Mary-Kate 04            
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:07.16  6/2/2012    Corpus Christi, Corpus Christi            
                         S Fitzpatrick, J McKnight, L Saldutti, M Zipfel   
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:24.10   10   
     1) Patterson, Anna 03              2) Urban, Onca 03                 
     3) Schoeniger, Catherine 03        4) Loughney, Riley 04             
  2 Visitation B V M                                    2:30.38    8   
     1) Morris, Natalie 03              2) Campanella, Danielle 03        
     3) Peters, Shannon 04              4) McMonagle, Alexi 03            
  3 Holy Rosary Regional School                         2:35.97    6   
     1) Thornton, Jada 04               2) Gauntlett, Raya 03             
     3) MaGuire, Ilsa 03                4) Newell, Ashley 03              
  4 St Basil the Great                                  2:44.62    4   
     1) Munion, Mackey 04               2) Moyer, Alexis 03               
     3) Snavely, Elizabeth 04           4) Duffy, Mary-Kate 04            
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R  4-06  6/5/2010    Hannah Sexton, Our Lady Mnt Car             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Croiger, Kayla            04 St Eleanor             4-00.00   10   
  2 Miller, Olivia            03 St Basil Gre           3-06.00    8   
  3 Veith, Julia              03 HolyRosary            J3-06.00    6   
  4 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius          J3-06.00    4   
  5 Glenn, Madeline           03 St. Aloysius           3-04.00    2   
  6 Davis, Sheliya            03 St Philip LH          J3-04.00    1   
  7 McMonagle, Alexi          03 Visitation Bvm         3-02.00  
  8 Ferris, Bridget           03 St. Aloysius          J3-02.00  
  8 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary            J3-02.00  
 -- Moyer, Alexis             03 St Basil Gre                NH  
 -- Munion, Mackey            04 St Basil Gre                NH  
 -- Cleary, Theresa           03 HolyRosary                  NH  
 
Girls 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R 14-06.25  1975        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Repholz, Sophia           04 St Philip LH          11-04.75   10   
  2 McMonagle, Alexi          03 Visitation Bvm        10-07.75    8   
  3 Morris, Natalie           03 Visitation Bvm        10-02.00    6   
  4 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe       9-11.50    4   
  5 Mascaro, Sofia            03 St Helena              9-11.25    2   
  6 McGarvey, Devon           03 St Helena              9-09.75    1   
  7 Burke, Fiona              03 St Eleanor             9-09.50  
  8 Monconchu, NeNe           03 Sacred Heart-R         9-01.50  
  9 Rivera, Sofia             03 St Philip LH           8-10.00  
 10 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R         8-08.75  
 11 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm         8-08.25  
 12 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius           8-07.00  
 13 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa         8-01.75  
 14 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine      J8-01.75  
 15 Nowakowski, Audrey        03 St Basil Gre          J8-01.75  
 16 DiMascio, Emma            04 St Helena              8-00.75  
 17 Kent, Lauren              03 St Eleanor             7-08.75  
 18 Patti, Anna Maria         04 St Eleanor             7-07.50  
 19 Patzuk, Molly             04 HolyRosary             7-07.00  
 20 Emery, Kyra               03 Holy Family-Phoe       7-04.75  
 21 Monkonchu, Ester          03 Sacred Heart-R         7-04.00  
 22 Kresefski, Hannah         03 St Basil Gre           7-03.75  
 23 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary             6-07.25  
 24 Gauntner, Bridget         04 St Basil Gre           4-08.25  
 
Girls 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: R 31-03.25  5/30/2009   Mary Kate Moeller, Holy Cross-Sprin      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius          20-11.50   10   
  2 Veith, Julia              03 HolyRosary            19-02.00    8   
  3 Fisher, Cathleen          03 St Basil Gre          16-07.50    6   
  4 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine      15-01.00    4   
  5 Cleary, Theresa           03 HolyRosary            13-07.50    2   
  6 Kelly, Marissa            04 HolyRosary            13-06.00    1   
  7 Ferrero, Sophia           03 St Helena             12-11.50  
  8 Fusco, Ruth               04 Visitation Bvm        12-07.50  
  9 Fergione, Grace           03 Visitation Bvm        12-00.50  
 10 Urban, Onca               03 St Eleanor            11-09.00  
 11 Kefer, Sophia             04 St. Aloysius          10-04.00  
 12 Segaline, Caleigh         03 Visitation Bvm         9-03.50  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 12.60  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Caffrey, Alyse            01 HolyRosary               14.65q  5 
  2 Poulos, Hannah            01 St Helena                15.95q  1 
  3 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           16.00q  2 
  4 Welsh, Julia              02 St Eleanor               16.11q  4 
  5 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe         16.14q  1 
  6 Fox, Erin                 01 St Eleanor               16.19q  3 
  7 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         16.44   3 
  8 Dalton, Erin              01 St Philip LH             16.63   4 
  9 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor               16.79   5 
 10 Spera, Samantha           01 HolyRosary               17.00   2 
 11 Bell, Erin                02 St. Aloysius             17.06   5 
 12 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         17.13   3 
 13 Kennedy, Molly            02 St Helena                17.16   3 
 14 Morgan, Sidney            02 HolyRosary               17.43   4 
 15 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa           17.48   2 
 16 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R           17.69   2 
 17 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH             17.69   5 
 18 Cano, Megan               02 St. Aloysius             17.86   1 
 19 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa           18.54   4 
 20 Morton, Devon             02 St Mary Spng Mt          19.36   3 
 21 Bochnowicz, Elyssa        02 Visitation Bvm           19.44   5 
 22 Natale, Isabella          02 Visitation Bvm           20.48   3 
 23 Drake, Hayley             02 Visitation Bvm           21.32   4 
Finals
  1 Caffrey, Alyse            01 HolyRosary               14.74   10   
  2 Poulos, Hannah            01 St Helena                15.38    8   
  3 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           15.69    6   
  4 Fox, Erin                 01 St Eleanor               15.81    4   
  5 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe         15.92    2   
  6 Welsh, Julia              02 St Eleanor               15.95    1   
 
Girls 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 26.20  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caffrey, Alyse            01 HolyRosary               29.95   3  10   
  2 Connor, Katie             01 St Eleanor               32.57   3   8   
  3 Welsh, Julia              02 St Eleanor               33.08   3   6   
  4 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           33.22   3   4   
  5 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         33.84   3   2   
  6 Dalton, Erin              01 St Philip LH             35.84   3   1   
  7 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         36.04   2 
  8 Bruder, Grace             01 St Eleanor               36.49   2 
  9 Bell, Erin                02 St. Aloysius             37.20   1 
 10 Yasich, Jade              02 Visitation Bvm           37.57   2 
 11 Natale, Isabella          02 Visitation Bvm           39.91   1 
 12 Boyce, Mary               01 St. Aloysius             43.16   1 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 58.33  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caffrey, Alyse            01 HolyRosary               67.12   4  10   
  2 Tornetta, Sydney          02 Sta                      68.60   4   8   
  3 Connor, Katie             01 St Eleanor               73.31   4   6   
  4 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           74.68   4   4   
  5 Miscioscia, Jessica       02 St Basil Gre             75.26   4   2   
  6 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa           76.92   3   1   
  7 Heflin, Christine         01 HolyRosary               78.15   4 
  8 Nugent, Ainsley           01 St Philip LH             78.54   3 
  9 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         78.66   3 
 10 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe       1:21.90   3 
 11 Aguila, Sophia            02 St Eleanor             1:22.11   1 
 12 Hansen, Annagrace         01 St Helena              1:22.57   1 
 13 Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe       1:22.58   2 
 14 Bustynowicz, Kallan       02 Visitation Bvm         1:24.13   3 
 15 Wenz, Alexander           02 St Helena              1:25.09   3 
 16 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm         1:25.67   2 
 17 Weisbecker, Annie         02 Visitation Bvm         1:28.35   2 
 18 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa         1:33.49   1 
 19 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH           1:38.57   1 
 20 Boyce, Mary               01 St. Aloysius           1:51.82   1 
 
Girls 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 2:19.15  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             2:29.42   10   
  2 Tornetta, Sydney          02 Sta                    2:44.44    8   
  3 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             2:47.32    6   
  4 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor             2:56.54    4   
  5 Ferraro, Anna             01 St Mary Spng Mt        2:57.56    2   
  6 Spera, Samantha           01 HolyRosary             2:57.94    1   
  7 Hill, Chloe               01 St Mary Spng Mt        3:11.81  
  8 Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe       3:18.59  
  9 Hansen, Annagrace         01 St Helena              3:19.58  
 10 Kilcoyne, Christina       01 Visitation Bvm         3:21.16  
 11 Wenz, Alexander           02 St Helena              3:24.48  
 12 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius           3:30.64  
 13 Moran, Kate               02 St Philip LH           3:37.32  
 14 Weisbecker, Annie         02 Visitation Bvm         3:40.01  
 15 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm         3:54.82  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 5:00.52  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             5:22.41   10   
  2 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             6:09.38    8   
  3 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor             6:30.06    6   
  4 Ferraro, Anna             01 St Mary Spng Mt        6:36.47    4   
  5 Hill, Chloe               01 St Mary Spng Mt        6:38.59    2   
  6 Friel, Maddie             02 St Basil Gre           6:43.64    1   
  7 Bell, Hannah              02 St. Aloysius           7:32.88  
  8 George, Anna              02 Mother of Divine       7:39.08  
  9 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius           7:45.23  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 52.99  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       T Belton, M Lee, B Spriggs, S Birch               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            62.13   10   
     1) Fox, Erin 01                    2) Cordrey, Delaney 02            
     3) Guerra, Rachel 01               4) Welsh, Julia 02                
  2 St Helena                                             66.40    8   
     1) DiMascio, Grace 02              2) Koller, Julia 01               
     3) Poulos, Hannah 01               4) Saxon, Hanna 01                
  3 Visitation B V M                                      70.35    6   
     1) Butler, Judith 02               2) Kowalczyk, Sophia 02           
     3) Hartz, Ashley 01                4) Weisbecker, Annie 02           
  4 St Aloysius                                           71.28    4   
     1) Bell, Hannah 02                 2) Cano, Megan 02                 
     3) Shrum, Jillian 01               4) Bell, Erin 02                  
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 1:54.38  6/2/2012    St Pius X, St Pius X                      
                         R Dolan, G Amoroso, K Beckett, J Lemme            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:10.58   10   
     1) Fox, Erin 01                    2) Cordrey, Delaney 02            
     3) Guerra, Rachel 01               4) Connor, Katie 01               
  2 Holy Rosary Regional School                         2:19.38    8   
     1) Morgan, Sidney 02               2) DeSimone, Elisa 02             
     3) Heflin, Christine 01            4) Spera, Samantha 01             
  3 Visitation B V M                                    2:19.43    6   
     1) Butler, Judith 02               2) Kilcoyne, Christina 01         
     3) Bustynowicz, Kallan 02          4) Burkholder, Amanda 02          
  4 St Aloysius                                         2:35.10    4   
     1) Bray, Alexis 02                 2) Cano, Megan 02                 
     3) Bell, Hannah 02                 4) Shrum, Jillian 01              
 
Girls 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R  5-04  5/30/2009   Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius           4-10.00   10   
  2 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor             4-04.00    8   
  3 Koller, Julia             01 St Helena              4-02.00    6   
  4 Kennedy, Molly            02 St Helena              4-00.00    4   
  5 Bustynowicz, Kallan       02 Visitation Bvm        J4-00.00    2   
  6 DeSimone, Elisa           02 HolyRosary             3-10.00    1   
  7 Keenan, Juliana           01 Visitation Bvm        J3-10.00  
  8 Nugent, Ainsley           01 St Philip LH           3-08.00  
  9 Moran, Kate               02 St Philip LH          J3-08.00  
 10 Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe       3-06.00  
 -- Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor                  NH  
 -- Miscioscia, Jessica       02 St Basil Gre                NH  
 -- Matthews, Samantha        02 St Philip LH                NH  
 -- DiMascio, Grace           02 St Helena                   NH  
 
Girls 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R 16-02.50  1976        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius          15-09.50   10   
  2 Poulos, Hannah            01 St Helena             13-11.25    8   
  3 Tornetta, Sydney          02 Sta                   13-03.50    6   
  4 Guerra, Rachel            01 St Eleanor           J13-03.50    4   
  5 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor            12-09.75    2   
  6 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe      12-04.50    1   
  7 Koller, Julia             01 St Helena             11-09.50  
  8 Keenan, Juliana           01 Visitation Bvm        11-06.00  
  9 Dalton, Erin              01 St Philip LH          11-00.50  
 10 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa        10-07.00  
 11 Butler, Judith            02 Visitation Bvm        10-06.25  
 12 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R        10-05.50  
 13 Morton, Devon             02 St Mary Spng Mt       10-05.00  
 14 Saxon, Hanna              01 St Helena             10-01.50  
 15 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH           9-11.00  
 16 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor             9-03.75  
 17 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa         8-08.00  
 18 Boyce, Mary               01 St. Aloysius           8-04.75  
 19 Gauntner, Abigail         01 St Basil Gre           5-06.50  
 -- Yasich, Jade              02 Visitation Bvm            FOUL  
 
Girls 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: R 36-03  2006        Anna McCloskey, St Thomas Apostle           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shrum, Jillian            01 St. Aloysius          25-01.50   10   
  2 Cordrey, Delaney          02 St Eleanor            22-07.50    8   
  3 Bray, Alexis              02 St. Aloysius          22-01.50    6   
  4 Bruder, Grace             01 St Eleanor            21-03.00    4   
  5 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine      20-09.00    2   
  6 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R        20-06.00    1   
  7 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius          19-10.00  
  8 Fallon, Katherine         02 St Eleanor            19-04.00  
  9 Kennedy, Molly            02 St Helena            J19-04.00  
 10 Morton, Devon             02 St Mary Spng Mt       18-04.00  
 11 Natale, Isabella          02 Visitation Bvm        17-01.00  
 12 Wenz, Alexander           02 St Helena             16-07.00  
 13 Hartz, Ashley             01 Visitation Bvm        15-04.50  
 14 Friel, Maddie             02 St Basil Gre          14-03.50  
 15 DiMascio, Grace           02 St Helena             13-10.50  
 16 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm        13-08.00  
 17 Gauntner, Abigail         01 St Basil Gre          10-05.00  
 
Girls 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 12.53  5/31/2008   Evan Dangerfield, St Cyril of Alex          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           14.05q  2 
  2 Kropp, Elizabeth          99 St Eleanor               14.51q  5 
  3 Landherr, Madison         00 St Eleanor               14.68q  3 
  4 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre             14.69q  3 
  5 Lutz, Julia               99 HolyRosary               14.76q  1 
  6 Mesaros, Kayla            99 Sacred Heart-R           14.98q  4 
  7 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius             15.07   2 
  8 Caputo, Katie             00 St Helena                15.25   1 
  9 Erwin, Hope               00 St. Aloysius             15.35   4 
 10 McInerney, Catherine      99 St Helena                15.39   4 
 11 Cassidy, Annie            00 HolyRosary               15.40   5 
 12 Ferrero, Emma             99 St Helena                15.86   1 
 13 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe         15.93   5 
 14 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris           16.01   3 
 15 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R           16.25   2 
 16 Rosato, Sarah             00 St Philip LH             16.38   2 
 17 Morton, Colleen           00 St Mary Spng Mt          16.42   4 
 18 Nguyen, Cindy             00 St Basil Gre             16.44   2 
 19 Miscioscia, Brianna       00 St Basil Gre             16.90   1 
 20 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt          16.97   3 
 21 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm           17.04   5 
 22 Tirpak, Meghan            99 HolyRosary               17.83   3 
 23 Schratz, Kelly            00 Holy Family-Phoe         18.60   4 
 24 O'Rourke, Emily           00 Visitation Bvm           20.05   5 
Finals
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           14.33   10   
  2 Kropp, Elizabeth          99 St Eleanor               14.68    8   
  3 Landherr, Madison         00 St Eleanor               15.05    6   
  4 Mesaros, Kayla            99 Sacred Heart-R           15.10    4   
  5 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre             15.23    2   
  6 Lutz, Julia               99 HolyRosary               15.78    1   
 
Girls 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 25.42  5/31/2008   Elizabeth Daniels, Our Lady of Guad         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           28.12   4  10   
  2 Kropp, Elizabeth          99 St Eleanor               29.79   4   8   
  3 DiIanni, Alexa            00 St Basil Gre             30.26   3   6   
  4 Landherr, Madison         00 St Eleanor               30.41   4   4   
  5 Lutz, Julia               99 HolyRosary               30.58   4   2   
  6 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius             30.64   4   1   
  7 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre             30.86   3 
  8 McInerney, Catherine      99 St Helena                31.72   3 
  9 Ferrero, Emma             99 St Helena                32.12   1 
 10 Morton, Colleen           00 St Mary Spng Mt          32.92   1 
 11 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius             33.19   3 
 12 Nguyen, Cindy             00 St Basil Gre             34.24   3 
 13 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt          34.85   1 
 14 Lauro, Alexis             00 HolyRosary               35.27   2 
 15 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe         36.08   2 
 16 Milligan, Krislyn         00 Holy Family-Phoe         36.57   2 
 17 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm           36.86   1 
 18 O'Rourke, Emily           00 Visitation Bvm           41.74   1 
 
Girls 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 56.73  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lutz, Julia               99 HolyRosary               69.70   3  10   
  2 DiIanni, Alexa            00 St Basil Gre             70.04   3   8   
  3 Caruso, Elizabeth         00 St Eleanor               70.57   3   6   
  4 Bernotas, Mary            00 St Basil Gre             72.04   3   4   
  5 Doherty, Grace            00 Holy Family-Phoe         76.28   3   2   
  6 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm           77.70   2   1   
  7 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt        1:21.09   1 
  8 Cleary, Mary Katherine    00 HolyRosary             1:21.14   2 
  9 Filograna, Elena          00 Visitation Bvm         1:21.99   2 
 10 DeRusso, Jacqueline       00 St Philip LH           1:22.88   3 
 11 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius           1:27.19   1 
 
Girls 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 2:16.64  5/30/2009   Emma Keenan, Our Lady of Guad             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foster, Madeline          00 St Eleanor             2:39.00   10   
  2 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R         2:39.50    8   
  3 Buchler, Kira             00 St. Aloysius           2:50.07    6   
  4 Higgins, Molly            00 Visitation Bvm         2:58.41    4   
  5 Saxon, Gabrielle          00 St Helena              3:02.45    2   
  6 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor             3:12.82    1   
  7 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius           3:18.04  
  8 Moore, Molly              00 St Eleanor             3:32.03  
 
Girls 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 5:00.16  6/4/2011    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foster, Madeline          00 St Eleanor             5:46.74   10   
  2 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R         5:53.77    8   
  3 Buchler, Kira             00 St. Aloysius           6:07.60    6   
  4 Saxon, Gabrielle          00 St Helena              6:29.87    4   
  5 Higgins, Molly            00 Visitation Bvm         6:36.33    2   
  6 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor             6:53.59    1   
  7 DeRusso, Jacqueline       00 St Philip LH           7:25.27  
  8 Conway, Claudia           00 St Philip LH           7:40.83  
  9 Moore, Molly              00 St Eleanor             7:52.76  
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 51.25  6/2/2007    Our Ladyof Guadalupe, Our Lady of Gaudalupe 
                       D Bravaco, E Daniels, L Eagen, S Deitz            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                           57.15   10   
     1) Gnoza, Alexandra 00             2) Swartz, Paige 99               
     3) Erwin, Hope 00                  4) McNamara, Madison 00           
  2 St Helena                                             60.32    8   
     1) Caputo, Katie 00                2) Ferrero, Emma 99               
     3) McInerney, Catherine 99         4) Saxon, Gabrielle 00            
  3 Holy Rosary Regional School                           61.85    6   
     1) Lauro, Alexis 00                2) Cassidy, Annie 00              
     3) Tirpak, Meghan 99               4) Hitman, Victoria 00            
  4 St Basil the Great                                    65.42    4   
     1) Nguyen, Cindy 00                2) Miscioscia, Brianna 00         
     3) Gauntner, Victoria 00           4) Bernotas, Mary 00              
  5 Holy Family-Phoenixville                              67.60    2   
     1) Lubiejewski, Keli 99            2) Schratz, Kelly 00              
     3) Milligan, Krislyn 00            4) Doherty, Grace 00              
  6 Visitation B V M                                      68.82    1   
     1) O'Rourke, Emily 00              2) Agnew, Taylor 00               
     3) Vu, TramAnh 99                  4) Higgins, Molly 00              
 
Girls 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 1:48.96  6/2/2012    St Eleanor, St Eleanor                    
                         G Fazio, K Ronca, A Newman, C Duffy               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                         2:00.46   10   
     1) Swartz, Paige 99                2) McNamara, Madison 00           
     3) Sinkbeil, Peyton 99             4) Peloro, Cristina 99            
  2 St Basil the Great                                  2:05.26    8   
     1) Nguyen, Cindy 00                2) Bui, Kaitlyn 00                
     3) Bernotas, Mary 00               4) DiIanni, Alexa 00              
  3 Holy Rosary Regional School                         2:11.84    6   
     1) Cleary, Mary Katherine 00       2) Tirpak, Meghan 99              
     3) Cassidy, Annie 00               4) Hitman, Victoria 00            
 
Girls 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R  5-07  6/5/2010    Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Swartz, Paige             99 St. Aloysius           4-10.00    9   
  1 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe       4-10.00    9   
  3 Jennion, Carly            99 St Basil Gre           4-06.00    6   
  4 Milligan, Krislyn         00 Holy Family-Phoe       4-02.00    4   
  5 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris        J4-02.00    2   
  6 Morton, Colleen           00 St Mary Spng Mt       J4-02.00    1   
  7 Caputo, Katie             00 St Helena              4-00.00  
  8 Rosato, Sarah             00 St Philip LH          J4-00.00  
  9 Bushner, Mary             99 St Helena              3-10.00  
 
Girls 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 16-08  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R        15-09.00   10   
  2 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius          15-00.25    8   
  3 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe      13-10.75    6   
  4 Mesaros, Kayla            99 Sacred Heart-R        13-07.25    4   
  5 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris        13-03.50    2   
  6 Rosato, Sarah             00 St Philip LH          13-02.00    1   
  7 Caputo, Katie             00 St Helena             13-00.50  
  8 McNamara, Madison         00 St. Aloysius          12-10.25  
  9 Jennion, Carly            99 St Basil Gre          12-08.25  
 10 Conway, Claudia           00 St Philip LH          11-09.25  
 11 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe      11-07.00  
 12 Filograna, Elena          00 Visitation Bvm        11-02.00  
 13 Schratz, Kelly            00 Holy Family-Phoe      10-07.00  
 14 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt       10-06.50  
 15 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm        10-04.25  
 16 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius          10-03.25  
 17 Lauro, Alexis             00 HolyRosary             9-08.50  
 18 Gauntner, Victoria        00 St Basil Gre           9-06.00  
 
Girls 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 34-07.75  6/4/2011    Elizabeth Reid, St Maria Goretti         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe      33-00.50   10   
  2 Mesaros, Kayla            99 Sacred Heart-R        30-06.00    8   
  3 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R        30-04.00    6   
  4 Jennion, Carly            99 St Basil Gre          27-05.00    4   
  5 Peloro, Cristina          99 St. Aloysius          27-00.00    2   
  6 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre          26-08.50    1   
  7 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius          26-07.50  
  8 McNamara, Madison         00 St. Aloysius          25-04.00  
  9 Bushner, Mary             99 St Helena             22-00.00  
 10 Gauntner, Victoria        00 St Basil Gre          21-02.00  
 
Girls 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 40-01.50  1995        N. Mailliaro, St Joseph                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erwin, Hope               00 St. Aloysius          27-06.00   10   
  2 Cleary, Mary Katherine    00 HolyRosary            23-11.50    8   
  3 Jennion, Carly            99 St Basil Gre          23-10.00    6   
  4 Hitman, Victoria          00 HolyRosary            22-08.00    4   
  5 Miscioscia, Brianna       00 St Basil Gre          22-05.00    2   
  6 Bushner, Mary             99 St Helena             21-03.00    1   
  7 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius          19-09.50  
  8 McInerney, Catherine      99 St Helena             18-10.50  
  9 Cassidy, Annie            00 HolyRosary            18-04.50  
 10 O'Rourke, Emily           00 Visitation Bvm        18-01.50  
 11 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm        17-08.50  
 12 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm        16-09.00  
 
Girls 9-15 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 4:27.75  6/2/2012    St Pius X, St Pius X                      
                         C Mancini, K Beckett, G Amoroso, G Mancini        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                         5:14.84   10   
     1) George, Zoe 04                  2) Ebersole, Anna 01              
     3) Buchler, Kira 00                4) Swartz, Paige 99               
  2 St Basil the Great                                  5:15.05    8   
     1) Miller, Olivia 03               2) Miscioscia, Jessica 02         
     3) DiIanni, Alexa 00               4) Bernotas, Mary 00              
  3 St Eleanor                                          5:34.09    6   
     1) Todd, Kathryn 04                2) German, Gwnyeth 02             
     3) Lamirande, Erin 02              4) Roynan, Maeve 01               
  4 Visitation B V M                                    5:37.61    4   
     1) Morrison, Emily 04              2) Hartz, Ashley 01               
     3) Filograna, Elena 00             4) Higgins, Molly 00              
  5 St Helena                                           5:44.17    2   
     1) DiMascio, Emma 04               2) Saxon, Hanna 01                
     3) Ferrero, Emma 99                4) Bushner, Mary 99               
  6 Holy Rosary Regional School  'B'                    5:44.29    1   
     1) MaGuire, Ilsa 03                2) Heflin, Christine 01           
     3) Cleary, Mary Katherine 00       4) Hitman, Victoria 00            
 
Girls 9-15 4x800 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 10:16.24  2003        Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Ca
                          M Kerr, K Ross, M Peterson, K Rogers              
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                         12:56.97   10   
     1) Schiele, Colleen 04             2) German, Gwnyeth 02             
     3) Aguila, Sophia 02               4) Roynan, Maeve 01               
  2 Visitation B V M                                   13:16.33    8   
     1) Fusco, Adelina 04               2) Burkholder, Amanda 02          
     3) Kilcoyne, Christina 01          4) Filograna, Elena 00            
  3 St Basil the Great                                 17:19.16    6   
     1) Gauntner, Bridget 04            2) Gauntner, Abigail 01           
     3) Friel, Maddie 02                4) Gauntner, Victoria 00          
 
 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 13.31  6/2/2012    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Michael            03 St Philip LH             15.63q  3 
  2 Wildemann, Sean           03 Mother of Divine         16.10q  2 
  3 Merdes, Andrew            03 St Eleanor               16.23q  1 
  4 Hope, Harry               03 St Philip LH             16.37q  1 
  5 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena                16.44q  2 
  6 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           16.50q  4 
  7 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius             16.57   2 
  8 Bushner, Joseph           03 St Helena                16.73   3 
  9 Dallas, Nathaniel         03 Mother of Divine         16.77   2 
 10 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           17.86   4 
 11 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt          17.86   3 
 12 Malabuyo, Gabriel         03 St Philip LH             18.24   4 
 13 Trigg, John               04 St Eleanor               18.88   3 
 14 Morgan, Max               04 Blessed Teresa           19.06   2 
 15 Fonash, Connor            03 St Eleanor               19.48   2 
 16 Ruane, Tyler              03 HolyRosary               19.50   1 
 17 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe         20.91   1 
 18 Boyce, Ethan              04 St. Aloysius             21.03   4 
 19 Springer, Andrew          04 St Basil Gre             22.24   4 
Finals
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           14.97   10   
  2 Brown, Michael            03 St Philip LH             15.56    8   
  3 Wildemann, Sean           03 Mother of Divine         15.99    6   
  4 Merdes, Andrew            03 St Eleanor               16.01    4   
  5 Hope, Harry               03 St Philip LH             16.04    2   
  6 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena                16.75    1   
 
Boys 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 27.70  1991        Doherty, Holy Cross                         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Michael            03 St Philip LH             32.77   4  10   
  2 Prendergast, James        03 Mother of Divine         33.54   4   8   
  3 Cahill, Jonathan          04 St Helena                33.67   4   6   
  4 Wildemann, Sean           03 Mother of Divine         34.48   4   4   
  5 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena                34.63   1   2   
  6 Lloyd, Joshua             04 Mother of Divine         34.79   4   1   
  7 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe         36.01   3 
  8 Bushner, Joseph           03 St Helena                36.03   3 
  9 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           36.45   4 
 10 Woodall, N. William       04 St. Aloysius             37.24   3 
 11 Russ, Dylan               03 St Basil Gre             38.51   3 
 12 Malabuyo, Gabriel         03 St Philip LH             38.77   2 
 13 Wright, Ian               03 St. Aloysius             40.16   3 
 14 Spatarella, Andrew        03 St. Aloysius             42.08   3 
 15 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt          42.55   2 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 62.52  2002        Ryan Ford, St Catherine Siena               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           73.96   4  10   
  2 Cahill, Jonathan          04 St Helena                76.78   4   8   
  3 Lloyd, Joshua             04 Mother of Divine         77.90   4   6   
  4 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         1:21.09   4   4   
  5 Prendergast, James        03 Mother of Divine       1:22.39   4   2   
  6 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa         1:22.41   3   1   
  7 Mahady, Kevin             03 HolyRosary             1:24.70   4 
  8 Taglianetti, Justin       03 St Philip LH           1:25.94   3 
  9 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe       1:26.47   3 
 10 Ruane, Tyler              03 HolyRosary             1:27.82   3 
 11 Russ, Dylan               03 St Basil Gre           1:29.58   2 
 12 Farrell, David            03 Blessed Teresa         1:31.35   3 
 13 Stanczak, Will            03 St Philip LH           1:33.13   3 
 14 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt        1:35.51   2 
 15 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt        1:36.49   1 
 16 Suchsland, Dean           03 St Philip LH           1:38.19   1 
 17 Spatarella, Andrew        03 St. Aloysius           1:42.01   2 
 18 Boyce, Ethan              04 St. Aloysius           1:43.94   2 
 19 Bartley, Jimmy            03 Mother of Divine       1:49.71   2 
 20 Dayrit, Devon             04 St Eleanor             1:52.71   1 
 
Boys 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:24.28  6/2/2012    Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           2:49.02   10   
  2 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt        2:53.32    8   
  3 Matics, Jack              03 Mother of Divine       2:59.96    6   
  4 Abiuso, Aiden             04 St Philip LH           3:06.82    4   
  5 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm         3:08.58    2   
  6 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         3:09.53    1   
  7 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           3:11.55  
  8 Mahady, Kevin             03 HolyRosary             3:13.06  
  9 Wintersteen, Evan         03 Mother of Divine       3:31.26  
 10 O'Sullivan, Liam          04 St Eleanor             3:38.24  
 11 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt        3:47.16  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 5:17.83  5/31/2008   Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           6:00.38   10   
  2 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt        6:10.94    8   
  3 Matics, Jack              03 Mother of Divine       6:31.26    6   
  4 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           6:38.41    4   
  5 Addison, Liam             04 St Eleanor             6:43.88    2   
  6 Leary, Jayson             03 St. Aloysius           6:58.27    1   
  7 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           7:53.48  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 57.59  6/2/2012    Gesu, Gesu                                  
                       R Deas, K Smith, J Forman, H Shaw                 
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Philip Neri -lafayette Hill                        66.08   10   
     1) Malabuyo, Gabriel 03            2) Taglianetti, Justin 03         
     3) Hope, Harry 03                  4) Brown, Michael 03              
  2 Mother of Divine Providence                           66.87    8   
     1) Lloyd, Joshua 04                2) Matics, Jack 03                
     3) Prendergast, James 03           4) Wildemann, Sean 03             
  3 St Aloysius                                           68.58    6   
     1) Buchler, Kaden 03               2) Woodall, N. William 04         
     3) Wright, Ian 03                  4) Brezski, Peyton 03             
 
Boys 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:00.76  6/2/2012    St Ignatius, St Ignatius                  
                         J Turner, S Heyman, C Warren, V Twomey            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:43.63   10   
     1) Trigg, John 04                  2) Fonash, Connor 03              
     3) Dayrit, Devon 04                4) Merdes, Andrew 03              
 
Boys 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R  4-06  1998        Dennis Drury, Immaculate Conception         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena              3-08.00   10   
  2 Woodall, N. William       04 St. Aloysius           3-06.00    8   
 -- McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm              NH  
 -- Springer, Andrew          04 St Basil Gre                NH  
 -- Boyce, Ethan              04 St. Aloysius                NH  
 -- Suchsland, Dean           03 St Philip LH                NH  
 
Boys 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R 15-09  6/5/2010    Quinn McCahon, St Pat-Malvern               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt       11-07.75   10   
  2 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm        11-06.50    8   
  3 Merdes, Andrew            03 St Eleanor           J11-06.50    6   
  4 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius          10-09.50    4   
  5 Hope, Harry               03 St Philip LH          10-08.75    2   
  6 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe      10-07.75    1   
  7 Dallas, Nathaniel         03 Mother of Divine      10-00.50  
  8 Leary, Jayson             03 St. Aloysius          10-00.25  
  9 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           9-11.50  
 10 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt        9-10.25  
 11 Stanczak, Will            03 St Philip LH           9-10.00  
 12 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           9-03.00  
 13 Wintersteen, Evan         03 Mother of Divine       9-02.50  
 14 Suchsland, Dean           03 St Philip LH           8-04.00  
 15 Morgan, Max               04 Blessed Teresa         8-02.50  
 16 Farrell, David            03 Blessed Teresa         8-00.25  
 17 Re, Robert                04 St Eleanor             7-07.50  
 18 Dayrit, Devon             04 St Eleanor             7-01.50  
 19 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe       6-11.00  
 
Boys 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: R 31-09.75  6/2/2012    Matthew Dade, St Eleanor                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taglianetti, Justin       03 St Philip LH          21-09.00   10   
  2 Dallas, Nathaniel         03 Mother of Divine      18-04.00    8   
  3 Bushner, Joseph           03 St Helena             17-01.50    6   
  4 Wright, Ian               03 St. Aloysius          15-08.50    4   
  5 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe      15-02.00    2   
  6 Springer, Andrew          04 St Basil Gre          13-10.00    1   
  7 Re, Robert                04 St Eleanor            13-00.00  
  8 Bartley, Jimmy            03 Mother of Divine      12-07.50  
  9 Trigg, John               04 St Eleanor            11-07.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 11.70  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius             13.53q  5 
  2 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               14.09q  4 
  3 Connor, Brian             01 St Eleanor               14.27q  3 
  4 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm           14.42q  1 
  5 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         15.39q  2 
  6 Hope, Jack                01 St Philip LH             15.43q  5 
  7 Thompson, Garrett         01 Holy Family-Phoe         15.56   4 
  8 Skarbek, Stephen          02 St. Aloysius             15.65   1 
  9 Rosenfeld, Matthew        01 Holy Family-Phoe         15.77   2 
 10 Gike, Konnor              01 St Basil Gre             15.77   3 
 11 McCullagh, Max            02 St. Aloysius             15.78   5 
 12 Anderson, Mitch           02 St Philip LH             15.98   4 
 13 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         16.11   1 
 14 Schilling, Ryan           01 St Helena                16.24   1 
 15 Hensel, Kevin             01 St Eleanor               16.46   3 
 16 Henderson, Shane          01 St Helena                16.68   2 
 17 Heibeck, Tom              01 St Mary Spng Mt          17.57   3 
 18 Duffy, JP                 02 St Basil Gre             17.63   4 
 19 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa           17.90   3 
 20 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa           20.68   5 
 21 Torzone, Christopher      03 Blessed Teresa           21.12   1 
 22 Downey, Jacob             02 St Philip LH             23.70   4 
Finals
  1 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius             13.72   10   
  2 Connor, Brian             01 St Eleanor               14.08    8   
  3 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               14.19    6   
  4 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm           14.55    4   
  5 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         15.07    2   
  6 Hope, Jack                01 St Philip LH             16.01    1   
 
Boys 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 24.48  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Connor, Brian             01 St Eleanor               29.53   4  10   
  2 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               30.35   4   8   
  3 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         30.61   4   6   
  4 Loughney, Declan          01 St Eleanor               30.88   4   4   
  5 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm           31.40   4   2   
  6 Mcmanness, Ryan           01 St Helena                31.63   1   1   
  7 Fusco, Joseph             02 Visitation Bvm           31.70   3 
  8 Gike, Konnor              01 St Basil Gre             32.43   4 
  9 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         32.80   3 
 10 Meiers, Evan              01 St Helena                32.98   3 
 11 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R           33.37   1 
 12 Henderson, Shane          01 St Helena                34.28   3 
 13 Patzuk, Connor            01 HolyRosary               35.09   3 
 14 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine         35.87   2 
 15 Duffy, JP                 02 St Basil Gre             39.60   2 
 16 Russ, Ryan                01 St Basil Gre             40.32   2 
 17 Agnew, Jack               02 Visitation Bvm           41.94   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 54.97  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor               60.19   4  10   
  2 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm           70.30   4   8   
  3 Loughney, Declan          01 St Eleanor               72.20   3   6   
  4 Jean, LaMarre             01 HolyRosary               72.56   3   4   
  5 Rosenfeld, Matthew        01 Holy Family-Phoe         73.72   4   2   
  6 Cahill, Colin             02 St Helena                74.42   4   1   
  7 Daniels, Ryan             02 St Eleanor               75.01   4 
  8 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           75.20   3 
  9 Gike, Konnor              01 St Basil Gre             77.25   3 
 10 Snavely, Sam              02 St Basil Gre             78.12   4 
 11 Sehn, Ryan                01 St Philip LH             79.91   1 
 12 Patzuk, Connor            01 HolyRosary             1:22.31   3 
 13 Coscia, Ryan              02 St Philip LH           1:24.89   2 
 14 Hansen, Maximilian        01 St Helena              1:31.99   2 
 15 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa         1:36.47   2 
 16 Dalfo, John               02 St Philip LH           1:48.84   2 
 17 Torzone, Christopher      03 Blessed Teresa         1:53.72   1 
 18 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa         1:56.46   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 2:12.79  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor             2:22.16   10   
  2 Schiele, John Paul        01 St Eleanor             2:42.58    8   
  3 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R         2:48.73    6   
  4 Cahill, Colin             02 St Helena              2:49.68    4   
  5 Donovan, Luke             01 St Eleanor             2:50.88    2   
  6 Snavely, Sam              02 St Basil Gre           2:51.15    1   
  7 Doherty, Aiden            02 Holy Family-Phoe       3:00.57  
  8 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius           3:02.92  
  9 Kapralick, John           01 Visitation Bvm         3:14.46  
 10 Hansen, Maximilian        01 St Helena              3:40.80  
 11 McGinnis, Jimmy           02 St Philip LH           4:04.96  
 12 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius           4:17.66  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 4:46.83  2004        Philip Wood, St Ignatius                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R         5:38.50   10   
  2 Schiele, John Paul        01 St Eleanor             5:42.89    8   
  3 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm         5:56.40    6   
  4 Donovan, Luke             01 St Eleanor             6:06.50    4   
  5 Doherty, Aiden            02 Holy Family-Phoe       6:09.98    2   
  6 Ley, Owen                 01 St Eleanor             6:21.21    1   
  7 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius           6:25.70  
  8 Sehn, Ryan                01 St Philip LH           6:40.01  
  9 McGroary, Matthew         01 Holy Family-Phoe       6:57.26  
 10 Zubey, Sean               02 St Basil Gre           6:59.22  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay Minor
==========================================================================
        ARCH: R 51.77  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       K McGill, D Curtis, D Coney, C McDowell           
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Eleanor                                            58.52   2  10   
     1) Levant, Luke 02                 2) Connor, Brian 01               
     3) Bruno, Anthony 01               4) Scarcelle, Blaize 02           
  2 St Aloysius                                           59.92   1   8   
     1) Skarbek, Stephen 02             2) Feldman, Aidan 01              
     3) McCullagh, Max 02               4) Meachem, Jalin 01              
  3 Holy Rosary Regional School                           62.02   2   6   
     1) LaGrossa, Sam 01                2) Thornton, Justin 01            
     3) Friday, Sean 01                 4) Jean, LaMarre 01               
  4 St Helena                                             62.08   2   4   
     1) Baker, Greyson 01               2) Bushner, John 01               
     3) Mcmanness, Ryan 01              4) Schilling, Ryan 01             
  5 Holy Family-Phoenixville                              65.01   2   2   
     1) Rosenfeld, Matthew 01           2) Schratz, Benjamin 02           
     3) Doherty, Aiden 02               4) Thompson, Garrett 01           
  6 St Basil the Great                                    73.66   1   1   
     1) Binder, Carson 02               2) Springer, Sean 02              
     3) Murtaugh, Josh 02               4) Shirker, Alex 02               
  7 St Philip Neri -lafayette Hill                        76.97   1 
     1) Coyle, Quin 02                  2) McGinnis, Jimmy 02             
     3) Dalfo, John 02                  4) Dalfo, Tom 02                  
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 1:50.63  6/2/2012    St Katherine of Siena-Wayne, St Kat Siena-
                         Z Fernandez, D Finley, B Long, D Wiener           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:04.49   10   
     1) Daniels, Ryan 02                2) Loughney, Declan 01            
     3) Schiele, John Paul 01           4) Scarcelle, Blaize 02           
  2 Holy Rosary Regional School                         2:13.91    8   
     1) Patzuk, Connor 01               2) LaGrossa, Sam 01               
     3) Jean, LaMarre 01                4) Friday, Sean 01                
  3 St Basil the Great                                  2:24.09    6   
     1) Zubey, Sean 02                  2) Binder, Carson 02              
     3) Russ, Ryan 01                   4) Foster, Matt 01                
  4 Holy Family-Phoenixville                            2:25.72    4   
     1) Tyrell, Max 02                  2) Kopera, Kyle 02                
     3) Flynn, Jack 02                  4) Thompson, Garrett 01           
 
Boys 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R  5-05  5/31/2008   Vincent Esposito, Mary Mother Red           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dade, Matthew             01 St Eleanor             4-10.00   10   
  2 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius           4-08.00    8   
  3 Lynch, Peter              01 St Basil Gre           4-04.00    6   
  4 Meiers, Evan              01 St Helena              4-02.00    4   
  5 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm        J4-02.00    2   
  6 Baker, Greyson            01 St Helena             J4-02.00    1   
  7 Friday, Sean              01 HolyRosary            J4-02.00  
  8 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          J4-02.00  
  9 Coscia, Ryan              02 St Philip LH           4-00.00  
 10 Sehn, Ryan                01 St Philip LH           3-10.00  
 10 Bruder, Christopher       02 St Eleanor             3-10.00  
 12 McGowan, Max              02 St Eleanor            J3-10.00  
 13 Murtaugh, Josh            02 St Basil Gre           3-06.00  
 14 McCullagh, Max            02 St. Aloysius          J3-06.00  
 -- Mcmanness, Ryan           01 St Helena                   NH  
 -- Dalfo, John               02 St Philip LH                NH  
 
Boys 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R 18-02  6/2/2007    John Landis, Maternity BVM                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor            16-01.50   10   
  2 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe      13-07.50    8   
  3 Skarbek, Stephen          02 St. Aloysius          13-04.00    6   
  4 Bushner, John             01 St Helena             13-01.00    4   
  5 Dade, Matthew             01 St Eleanor            12-11.00    2   
  6 Hope, Jack                01 St Philip LH          12-10.50    1   
  7 Henderson, Shane          01 St Helena             12-01.00  
  8 Tyrell, Max               02 Holy Family-Phoe      12-00.50  
  9 Schilling, Ryan           01 St Helena             11-10.50  
 10 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          11-06.50  
 11 Bruder, Christopher       02 St Eleanor            11-05.50  
 11 Fusco, Joseph             02 Visitation Bvm        11-05.50  
 13 Hope, Peter               01 St Philip LH          11-00.50  
 14 Duffy, JP                 02 St Basil Gre          11-00.00  
 15 Kapralick, John           01 Visitation Bvm        10-01.50  
 16 Schratz, Benjamin         02 Holy Family-Phoe       9-08.00  
 17 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa         9-05.50  
 18 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine       9-03.00  
 19 Anderson, Mitch           02 St Philip LH           8-09.50  
 20 Torzone, Christopher      03 Blessed Teresa         5-09.00  
 21 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa         2-05.50  
 
Boys 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: R 49-06.50  6/2/2007    Charles Wilks, St Eugene                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Patrick           01 St Eleanor            40-10.50   10   
  2 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm        37-09.00    8   
  3 Dade, Matthew             01 St Eleanor            37-04.50    6   
  4 Meiers, Evan              01 St Helena             28-07.50    4   
  5 Bushner, John             01 St Helena             24-11.50    2   
  6 Kopera, Kyle              02 Holy Family-Phoe      24-08.50    1   
  7 Russ, Ryan                01 St Basil Gre          23-11.00  
  8 LaGrossa, Sam             01 HolyRosary            23-07.00  
  9 Agnew, Jack               02 Visitation Bvm        22-10.00  
 10 Tyrell, Max               02 Holy Family-Phoe      22-09.00  
 11 Binder, Carson            02 St Basil Gre          20-08.00  
 12 Hansen, Maximilian        01 St Helena             18-10.00  
 13 Hope, Peter               01 St Philip LH          18-06.00  
 14 Springer, Sean            02 St Basil Gre          18-02.00  
 15 Dalfo, Tom                02 St Philip LH          13-03.00  
 16 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius           9-05.00  
 
Boys 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 6 Advance by Time
        ARCH: R 11.46  6/4/2011    Simon Wako, St Philomena                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kent, Justin              99 St Eleanor               13.11q  4 
  2 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe         13.14q  1 
  3 Bolles, David             00 St Basil Gre             13.40q  2 
  4 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             13.59q  3 
  5 Madison, Tamir            00 HolyRosary               13.72q  3 
  6 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris           13.72q  2 
  7 George, Gunner            00 St. Aloysius             13.81   4 
  8 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             13.89   2 
  9 Eichelman, James          99 Visitation Bvm           14.08   4 
 10 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               14.27   1 
 11 Tang, Joseph              00 St Eleanor               14.28   1 
 12 Plate, Liam               00 Blessed Teresa           14.69   3 
 13 Nunez, Scott              99 HolyRosary               15.21   1 
 14 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R           15.33   1 
 15 Donovan, Kyle             00 St Eleanor               15.44   2 
 16 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre             15.61   3 
 17 Baran, Michael            00 Visitation Bvm           17.84   4 
 18 Gallagher, Keith          00 Holy Family-Phoe         18.21   3 
 19 Abiuso, Brandon           00 St Philip LH             18.65   4 
Finals
  1 Kent, Justin              99 St Eleanor               13.15   10   
  2 Bolles, David             00 St Basil Gre             13.27    8   
  3 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe         13.33    6   
  4 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris           13.33    4   
  5 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             13.48    2   
  6 Madison, Tamir            00 HolyRosary               13.77    1   
 
Boys 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 23.31  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kent, Justin              99 St Eleanor               26.77   3  10   
  2 Madison, Tamir            00 HolyRosary               27.05   3   8   
  3 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre             27.09   3   6   
  4 Hassold, Beau             99 St Basil Gre             27.37   3   4   
  5 George, Gunner            00 St. Aloysius             27.64   2   2   
  6 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris           27.91   3   1   
  7 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             28.48   2 
  8 Buda, Benjamin            00 St Eleanor               28.51   3 
  9 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             28.74   2 
 10 Tang, Joseph              00 St Eleanor               30.17   2 
 11 Plate, Liam               00 Blessed Teresa           30.99   1 
 12 Baran, Michael            00 Visitation Bvm           38.02   1 
 
Boys 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 51.76  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre             59.73   2  10   
  2 Higgins, Ronan            99 St Philip LH             62.26   2   8   
  3 Eichelman, James          99 Visitation Bvm           63.76   2   6   
  4 Buda, Benjamin            00 St Eleanor               64.28   2   4   
  5 Marano, Salvatore         00 HolyRosary               65.13   2   2   
  6 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre             65.18   2   1   
  7 Plate, Liam               00 Blessed Teresa           66.46   1 
  8 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius             68.79   1 
  9 Fruncillo, Trey           00 HolyRosary               70.51   1 
 10 Brooks, James             00 St Philip LH             76.60   1 
 11 Leonard, Jeffrey          00 St Eleanor             1:22.29   1 
 
Boys 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 2:05.93  6/5/2010    David Stellato, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Addison, Evan             00 St Eleanor             2:18.00   10   
  2 Higgins, Ronan            99 St Philip LH           2:26.61    8   
  3 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R         2:31.32    6   
  4 Cahill, Joseph            00 St Helena              2:32.18    4   
  5 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe       2:35.74    2   
  6 Murtaugh, Zach            00 St Basil Gre           2:45.14    1   
  7 Fruncillo, Trey           00 HolyRosary             2:45.26  
  8 Marinello, Jack           00 St. Aloysius           2:50.36  
  9 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius           2:50.47  
 10 Boyce, Nick               99 St. Aloysius           2:51.34  
 11 Robinson, Sean            00 HolyRosary             2:51.64  
 12 Duffy, Dan                00 St Basil Gre           2:54.20  
 13 DiMascio, Benjamin        00 St Helena              2:58.60  
 14 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R         3:03.74  
 
Boys 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 4:31.81  6/4/2011    Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Addison, Evan             00 St Eleanor             4:59.91   10   
  2 Cahill, Joseph            00 St Helena              5:26.19    8   
  3 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R         5:29.28    6   
  4 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe       5:35.55    4   
  5 Boyce, Nick               99 St. Aloysius           6:05.45    2   
  6 Marinello, Jack           00 St. Aloysius           6:26.14    1   
  7 Robinson, Sean            00 HolyRosary             6:30.24  
  8 Sehn, Colin               99 St Philip LH           6:36.01  
  9 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R         6:36.56  
 10 Csongradi, Martin         99 Visitation Bvm         6:37.37  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 47.20  6/4/2011    Waldron Mercy, Waldron Mercy                
                       J Johnson, K Leuzzi, J Montague, J Parker         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           54.38   10   
     1) Milito, Vin 99                  2) Antonello, Jacob 00            
     3) Marano, Salvatore 00            4) Madison, Tamir 00              
  2 St Aloysius                                           54.78    8   
     1) Wright, Ty 99                   2) Boyce, Nick 99                 
     3) Dunn, Patrick 00                4) George, Gunner 00              
  3 St Basil the Great                                    56.77    6   
     1) Murtaugh, Zach 00               2) Kellogg, Chris 99              
     3) Duffy, Dan 00                   4) Greenidge, LaShaun 00          
  4 St Philip Neri -lafayette Hill                        59.02    4   
     1) Malabuyo, Nico 00               2) Brooks, James 00               
     3) Sehn, Colin 99                  4) Higgins, Ronan 99              
 
Boys 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 1:38.03  6/5/2010    St Patrick Kennett Square, St Pat-KennettS
                         P Timlin, A Giarrocco, A Curry, P Claudy          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  1:46.95   10   
     1) Hassold, Beau 99                2) Polignano, Vinny 99            
     3) O'Neill, Jake 99                4) Bolles, David 00               
  2 Holy Rosary Regional School                         2:01.27    8   
     1) Milito, Vin 99                  2) Antonello, Jacob 00            
     3) Fruncillo, Trey 00              4) Marano, Salvatore 00           
  3 St Eleanor                                          2:01.46    6   
     1) Ronca, Michael 99               2) Buda, Benjamin 00              
     3) Tang, Joseph 00                 4) Leonard, Jeffrey 00            
 
Boys 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R  6-02  6/4/2011    Chris Stone, Holy Martyrs                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre           5-04.00   10   
  2 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris         5-02.00    8   
  3 Hassold, Beau             99 St Basil Gre           4-08.00    6   
  4 Murtaugh, Zach            00 St Basil Gre          J4-08.00    4   
  5 Boyce, Nick               99 St. Aloysius           4-02.00    2   
  6 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R         3-10.00    1   
 
Boys 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 21-00.75  2002        John Hayes, St Andrew Drexel Hill        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bolles, David             00 St Basil Gre          16-09.00   10   
  2 Madison, Tamir            00 HolyRosary            15-09.50    8   
  3 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris        14-10.00    6   
  4 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre         J14-10.00    4   
  5 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH          14-06.00    2   
  6 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius          14-00.00    1   
  7 Tang, Joseph              00 St Eleanor            13-10.50  
  8 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre          13-02.00  
  9 Nunez, Scott              99 HolyRosary            13-00.00  
 10 Milito, Vin               99 HolyRosary            12-05.50  
 11 Brooks, James             00 St Philip LH          12-03.50  
 12 Leonard, Jeffrey          00 St Eleanor            12-00.00  
 13 Plate, Liam               00 Blessed Teresa        11-07.50  
 14 Ronca, Michael            99 St Eleanor            11-05.50  
 15 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             11-02.50  
 16 Sehn, Colin               99 St Philip LH          10-07.00  
 
Boys 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 40-03  5/31/2008   Joe Nicolosi, St Francis Cabri              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bolles, David             00 St Basil Gre          35-05.00   10   
  2 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe      31-01.50    8   
  3 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre          29-05.00    6   
  4 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre          29-02.50    4   
  5 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             23-04.50    2   
 
Boys 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 50-08.75  2003        Thomas Ciccoli, MDP                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bensinger, Charlie        00 St Basil Gre          34-08.00   10   
  2 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe      33-09.00    8   
  3 Ronca, Michael            99 St Eleanor            32-09.00    6   
  4 Higgins, Ronan            99 St Philip LH          32-08.00    4   
  5 Hassold, Beau             99 St Basil Gre          31-05.50    2   
  6 Milito, Vin               99 HolyRosary            26-04.50    1   
  7 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre          24-07.00  
  8 Dawson, Jack              00 St Eleanor            23-01.00  
  9 Gallagher, Keith          00 Holy Family-Phoe      21-11.00  
 10 Baran, Michael            00 Visitation Bvm        19-10.50  
 
Boys 9-15 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 4:11.47  6/2/2012    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         G Gerecke, K Ehrgott, M Weidling, D Pawluczyk     
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Helena                                           5:00.38   10   
     1) Cahill, Jonathan 04             2) Cahill, Colin 02               
     3) DiMascio, Benjamin 00           4) Cahill, Joseph 00              
  2 Visitation B V M                                    5:05.47    8   
     1) McGlynn, Christopher 03         2) Badalamenti, Giacomo 02        
     3) Fusco, Joseph 02                4) Eichelman, James 99            
  3 Holy Rosary Regional School                         5:07.92    6   
     1) Mahady, Kevin 03                2) Thornton, Justin 01            
     3) Antonello, Jacob 00             4) Marano, Salvatore 00           
  4 St Basil the Great                                  5:27.34    4   
     1) Russ, Dylan 03                  2) Snavely, Sam 02                
     3) Lynch, Peter 01                 4) Murtaugh, Zach 00              
  5 St Eleanor                                          5:52.32    2   
     1) O'Sullivan, Liam 04             2) Dawson, Frank 02               
     3) Fuges, Colin 01                 4) John, Matthew 01               
  6 Mother of Divine Providence                         6:10.22    1   
     1) Wintersteen, Evan 03            2) Horwatt, Andrew 02             
     3) Bartley, Jimmy 03               4) Drayton, Matthew 02            
 
Boys 9-15 4x800 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 9:28.80  6/2/2012    Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Car
                         S Lahetta, J Claricurzio, D Bradley, M Pristas    
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Visitation B V M                                   12:09.84   10   
     1) Casale, Raymond 03              2) Kapralick, John 01             
     3) Badalamenti, Giacomo 02         4) Csongradi, Martin 99           
  2 St Eleanor                                         12:53.92    8   
     1) O'Sullivan, Liam 04             2) McGowan, Max 02                
     3) Davis, Dalton 01                4) Re, Peter 02                   
  3 St Basil the Great                                 13:28.49    6   
     1) Nowakowski, Tom 03              2) Zubey, Sean 02                 
     3) Foster, Matt 01                 4) Duffy, Dan 00                  
 
              Girls - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 101        2) Holy Rosary Regional Scho  48   
    3) Visitation B V M            34        4) St Aloysius                32   
    5) St Basil the Great          24        5) St Helena                  24   
    7) Blessed Teresa of Calcutta  18        8) St Philip Neri -Lafayette  13   
    9) Holy Family-Phoenixville     5       10) Mother of Divine Providen   4   
   10) Sacred Heart, Royersford     4                                           
 
                         Girls - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 115        2) St Aloysius                44   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  40        4) St Helena                  34   
    5) St Teresa of Avila          22        6) Sacred Heart, Royersford   15   
    7) Visitation B V M            14        8) St Mary - Spring Mount      8   
    9) Mother of Divine Providenc   4       10) St Basil the Great          3   
   10) Holy Family-Phoenixville     3       12) Blessed Teresa of Calcutt   1   
   12) St Philip Neri -Lafayette    1                                           
 
                          Girls - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Sacred Heart, Royersford    68        2) St Aloysius                62   
    3) St Eleanor                  54        4) St Basil the Great         51   
    5) Holy Rosary Regional Schoo  37        6) Holy Family-Phoenixville   33   
    7) St Helena                   15        8) Visitation B V M            8   
    9) StFrancisOfAssisiN           4       10) St Mary - Spring Mount      1   
   10) St Philip Neri -Lafayette    1                                           
 
                           Girls - Open - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  16        2) St Basil the Great         14   
    3) Visitation B V M            12        4) St Aloysius                10   
    5) St Helena                    2        6) Holy Rosary Regional Scho   1   
 
               Boys - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Mother of Divine Providenc  55        2) St Aloysius                47   
    3) St Philip Neri -Lafayette   46        4) Visitation B V M           35   
    5) St Helena                   33        6) St Mary - Spring Mount     26   
    7) St Eleanor                  22        8) Holy Family-Phoenixville    3   
    9) St Basil the Great           1        9) Blessed Teresa of Calcutt   1   
 
                          Boys - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 143        2) St Aloysius                32   
    3) Visitation B V M            30        4) Holy Family-Phoenixville   27   
    5) St Helena                   25        6) Holy Rosary Regional Scho  18   
    7) Sacred Heart, Royersford    16        8) St Basil the Great         14   
    9) St Philip Neri -Lafayette    2                                           
 
                         Boys - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Basil the Great         114        2) St Eleanor                 56   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  38        4) Holy Family-Phoenixville   28   
    5) St Philip Neri -Lafayette   26        6) StFrancisOfAssisiN         19   
    7) St Aloysius                 16        8) St Helena                  14   
    9) Sacred Heart, Royersford    13       10) Visitation B V M            6   
 
                         Boys - Open - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Visitation B V M            18        2) St Basil the Great         10   
    2) St Helena                   10        2) St Eleanor                 10   
    5) Holy Rosary Regional Schoo   6        6) Mother of Divine Providen   1   
 
 
 
                         Girls Overall Team Scores                               
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 St Eleanor                         D-36            286  
                2 St Aloysius                        D-25            148  
                3 Holy Rosary Regional School        D-07            126  
                4 St Basil the Great                 D-29             92  
                5 Sacred Heart, Royersford           D-22             87  
                6 St Helena                          D-43             75  
                7 Visitation B V M                   D-66             68  
                8 Holy Family-Phoenixville           D-10             41  
                9 St Teresa of Avila                 D-68             22  
               10 Blessed Teresa of Calcutta         D-03             19  
               11 St Philip Neri -lafayette Hill     D-59             15  
               12 St Mary - Spring Mount             D-53              9  
               13 Mother of Divine Providence        D-13              8  
               14 StFrancisOfAssisiN                 D-65              4  
 
                          Boys Overall Team Scores                                
            Place Team                                            Points
       ===================================================================
                1 St Eleanor                         D-36            231  
                2 St Basil the Great                 D-29            139  
                3 St Aloysius                        D-25             95  
                4 Visitation B V M                   D-66             89  
                5 St Helena                          D-43             82  
                6 St Philip Neri -lafayette Hill     D-59             74  
                7 Holy Rosary Regional School        D-07             62  
                8 Holy Family-Phoenixville           D-10             58  
                9 Mother of Divine Providence        D-13             56  
               10 Sacred Heart, Royersford           D-22             29  
               11 St Mary - Spring Mount             D-53             26  
               12 StFrancisOfAssisiN                 D-65             19  
               13 Blessed Teresa of Calcutta         D-03              1  
 

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 03/05/15