Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                                       HY-TEK's Meet Manager
 
                   Region 18 & 21 CYO Track                            
                                 Second Practice Meet                             
                             Pope John Paul II High School Royersford, PA                  
                                                       Compiled Results                                    
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.42  2002        Julia Claudy, St. Patrick Kenneth Squa      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Abruzzo, Cecilia    04 St Eleanor               15.18q  2 
  2       Morrison, Emily     04 Visitation Bvm           15.45q  5 
  3       Repholz, Sophia     04 St Philip LH             15.54q  4 
  4       Croiger, Kayla      04 St Eleanor               16.03q  5 
  5       Battaglia, Julia    04 HolyRosary               16.10q  3 
  6       DelliGatti, Giavan  04 St Helena                16.12q  1 
  7       McDonough, Emily    05 Blessed Teresa           16.20q  1 
  8       Collins, Maura      04 St Eleanor               16.36q  6 
  9       Loughney, Riley     04 St Eleanor               16.40   2 
 10       Wenstrup, Elisabet  04 St Eleanor               16.67   1 
 11       Kemp, Caroline      04 Mother of Divine         16.77   3 
 12       Laskowsky, Riley    05 Holy Family-Phoe         16.80   1 
 13       Scheidecker, Emily  05 St Eleanor               16.93   2 
 14       Barzousky, Lily     04 Blessed Teresa           17.09   6 
 15       Patti, Anna Marie   04 St Eleanor               17.29   5 
 16       Jin, Cynthia        05 Mother of Divine         17.47   6 
 17       Holloway, Isabelle  04 Holy Family-Phoe         17.49   5 
 18       McKendry, Cathleen  04 Sacred Heart-R           17.63   4 
 19       Sessa, Ashley       04 Blessed Teresa           17.69   2 
 20       Sion, Ashley        05 Mother of Divine         17.82   4 
 21       Thornton, Jada      04 HolyRosary               18.06   4 
 22       Gnias, Alana        05 Holy Family-Phoe         18.23   1 
 23       Garcia, Maya        04 HolyRosary               18.25   6 
 24       Neusch, Mary Kate   04 St Mary Spng Mt          18.27   3 
 25       Cleary, Caroline    05 Visitation Bvm           18.32   3 
 26       Ujobai, Lindsay     04 Blessed Teresa           18.36   1 
 27       Manza, Gianna       04 St Eleanor               18.46   1 
 28       McMenamin, Morgan   04 St Philip LH             18.51   3 
 29       Warren, Rachel      05 Holy Family-Phoe         18.86   5 
 30       Kitching, Anne      04 St Philip LH             18.89   4 
 31       Croushore, Allison  04 Visitation Bvm           19.24   3 
 32       O'Brien, Kylie      04 Mother of Divine         19.38   5 
 33       Croiger, Kierra     05 St Eleanor               19.51   2 
 34       Connor, Kaylan      05 St Eleanor               20.23   2 
 35       Scaramucci, Olivia  05 Sacred Heart-R           20.35   4 
 36       George, Katie       05 Mother of Divine         20.92   1 
 37       Yoder, Sarah        05 Blessed Teresa           21.05   6 
 38       Zavrotny, Larissa   05 St Eleanor               21.29   3 
 39       Mitchell, Ashley    05 Blessed Teresa           24.31   6  
Finals
  1       Abruzzo, Cecilia    04 St Eleanor               14.65   10   
  2       Repholz, Sophia     04 St Philip LH             15.31    8   
  3       Croiger, Kayla      04 St Eleanor               15.37    6   
  4       Morrison, Emily     04 Visitation Bvm           15.51    4   
  5       Battaglia, Julia    04 HolyRosary               15.87    2   
  6       DelliGatti, Giavan  04 St Helena                16.43    1   
  7       McDonough, Emily    05 Blessed Teresa           16.47  
  8       Collins, Maura      04 St Eleanor               16.57  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.71  6/2/2007    Kristin Szczepaniak, Corpus Christi         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Abruzzo, Cecilia    04 St Eleanor               32.33   2  10   
  2       Morrison, Emily     04 Visitation Bvm           33.68   4   8   
  3       George, Katie       05 Mother of Divine         33.93   2   6   
  4       Austin, Brianna     05 St Philip LH             34.33   5   4   
  5       O'Neill, Caroline   04 St Basil Gre             34.46   1   2   
  6       Bacallao, Natalie   04 St. Aloysius             34.69   5   1   
  7       Sessa, Ashley       04 Blessed Teresa           36.56   4 
  8       Holloway, Isabelle  04 Holy Family-Phoe         36.75   5 
  9       McDonough, Emily    05 Blessed Teresa           37.14   3 
 10       Peters, Shannon     04 Visitation Bvm           37.16   5 
 11       Garcia, Maya        04 HolyRosary               37.73   4 
 12       Barzousky, Lily     04 Blessed Teresa           38.00   3 
 13       Patzuk, Molly       04 HolyRosary               38.03   5 
 14       Munion, Mackey      04 St Basil Gre             38.76   2 
 15       Talone, Addison     04 Visitation Bvm           40.37   3 
 16       Manza, Gianna       04 St Eleanor               40.50   5 
 17       Ujobai, Lindsay     04 Blessed Teresa          x40.80   3 
 18       Cahill, Nora        04 St Helena                41.58   4 
 19       Connor, Kaylan      05 St Eleanor               43.59   4 
 20       Zavrotny, Larissa   05 St Eleanor              x44.34   4 
 21       Dallas, Amy         05 Mother of Divine         46.21   5 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 63.51  6/2/2007    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Paul, Grace         04 St. Aloysius             75.01   4  10   
  2       Croiger, Kayla      04 St Eleanor               76.81   4   8   
  3       Wenz, Madelyn       04 St Helena                77.17   4   6   
  4       Battaglia, Julia    04 HolyRosary               77.32   4   4   
  5       Morrison, Emily     04 Visitation Bvm           78.33   2   2   
  6       Wenstrup, Elisabet  04 St Eleanor               79.16   1   1   
  7       Zubey, Claire       05 St Basil Gre           1:21.98   2 
  7       Sessa, Ashley       04 Blessed Teresa         1:21.98   4 
  9       Peters, Shannon     04 Visitation Bvm         1:21.99   4 
 10       Kefer, Sophia       04 St. Aloysius           1:23.91   3 
 11       McKendry, Cathleen  04 Sacred Heart-R         1:24.98   4 
 12       O'Neill, Caroline   04 St Basil Gre           1:26.52   1 
 13       DiMascio, Emma      04 St Helena              1:27.26   1 
 14       McDonough, Emily    05 Blessed Teresa         1:27.41   4 
 15       Neusch, Mary Kate   04 St Mary Spng Mt        1:28.96   2 
 16       Kemp, Margo         05 Mother of Divine       1:29.86   3 
 17       Cahill, Nora        04 St Helena              1:30.97   3 
 18       Schiele, Claire     05 St Eleanor             1:31.63   3 
 19       Snavely, Elizabeth  04 St Basil Gre           1:32.20   2 
 20       Yates, Elizabeth    05 Mother of Divine       1:34.32   3 
 21       Knapstein, Sofia    04 HolyRosary             1:34.73   1 
 22       O'Brien, Kylie      04 Mother of Divine       1:36.76   1 
 23       Scaramucci, Olivia  05 Sacred Heart-R         1:39.61   3 
 24       Yoder, Sarah        05 Blessed Teresa         1:39.78   3 
 25       Bones, Mia          04 St Helena             x1:45.48   2 
 26       Parker, Mara        05 Mother of Divine      x1:49.96   2 
 27       Mitchell, Ashley    05 Blessed Teresa        x2:05.98   2 
 
Girls 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:30.40  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Todd, Kathryn       04 St Eleanor             2:57.17   10   
  2       Zubey, Claire       05 St Basil Gre           3:00.67    8   
  3       Scheidecker, Emily  05 St Eleanor             3:06.34    6   
  4       Tulio, Isabella     04 St Helena              3:11.93    4   
  5       Schiele, Colleen    04 St Eleanor             3:14.15    2   
  6       Greco, Isabella     04 St Eleanor            x3:16.21  
  7       Caputo, Caroline    04 St Helena              3:16.88    1   
  8       Laskowsky, Riley    05 Holy Family-Phoe       3:19.81  
  9       Stong, Evelyn       04 Mother of Divine       3:22.77  
 10       Schiele, Claire     05 St Eleanor            x3:33.45  
 11       Talone, Addison     04 Visitation Bvm         3:37.59  
 12       Knapstein, Sofia    04 HolyRosary             3:37.73  
 13       Duffy, Mary-Kate    04 St Basil Gre           3:39.76  
 14       Cleary, Caroline    05 Visitation Bvm         3:46.44  
 15       Gnias, Alana        05 Holy Family-Phoe       3:51.90  
 16       Rogosky, Elsa       04 St Eleanor            x3:53.07  
 17       Hennessy, Caitlyn   04 Visitation Bvm         3:54.29  
 18       Thorne, Layla       04 Visitation Bvm        x4:13.12  
 19       Croushore, Allison  04 Visitation Bvm        x4:18.07  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:33.98  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Schiele, Colleen    04 St Eleanor             3:58.18!  10   
  2       Todd, Kathryn       04 St Eleanor             6:25.27    8   
  3       Zubey, Claire       05 St Basil Gre           6:45.37    6   
  4       DiMascio, Emma      04 St Helena              6:58.15    4   
  5       Greco, Isabella     04 St Eleanor             6:59.62    2   
  6       Stong, Evelyn       04 Mother of Divine       7:12.19    1   
  7       Rogosky, Elsa       04 St Eleanor            x8:23.63  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 58.49  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow         
                       M Gauker, S Judge, A Principato, C Taylor         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            65.29   10   
  2 St Aloysius                                           67.43    8   
  3 St Helena                                             69.24    6   
  4 St Philip Neri -lafayette Hill                        69.43    4   
  5 Visitation B V M                                      77.51    2   
  6 Mother of Divine Providence                         1:27.09    1   
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:04.53  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         O Boruta, S Judge, M Newell, A Principato         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  2:31.44   10   
  2 Mother of Divine Providence                         2:37.25    8   
  3 Holy Rosary Regional School                         2:41.20    6   
  4 St Eleanor                                          2:41.51    4   
  5 St Helena                                           2:44.21    2   
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-06  6/5/2010    Hannah Sexton, Our Lady Mnt Car             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Croiger, Kayla      04 St Eleanor             4-00.00   10   
  2       Paul, Grace         04 St. Aloysius           3-06.00    8   
  3       Austin, Brianna     05 St Philip LH          J3-06.00    6   
  4       Knapstein, Sofia    04 HolyRosary            J3-06.00    4   
  5       Thornton, Jada      04 HolyRosary             3-04.00    2   
  6       Greco, Isabella     04 St Eleanor            J3-04.00    1   
  7       Patzuk, Molly       04 HolyRosary            J3-04.00  
  8       McKendry, Cathleen  04 Sacred Heart-R         3-02.00  
  8       Herron, Bridget     04 St Philip LH           3-02.00  
  8       Collins, Maura      04 St Eleanor             3-02.00  
 11       Laskowsky, Riley    05 Holy Family-Phoe       3-00.00  
 12       Gnias, Alana        05 Holy Family-Phoe      J3-00.00  
 12       Munion, Mackey      04 St Basil Gre          J3-00.00  
 14       Warren, Rachel      05 Holy Family-Phoe      J3-00.00  
 
Girls 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 14-06.25  1975        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Repholz, Sophia     04 St Philip LH          11-03.00   10   
  2       Bernotas, Elizabet  05 St Basil Gre          10-04.00    8   
  3       Bacallao, Natalie   04 St. Aloysius          10-02.50    6   
  4       Patti, Anna Marie   04 St Eleanor             9-06.00    4   
  5       Snavely, Elizabeth  04 St Basil Gre           9-04.00    2   
  6       DelliGatti, Giavan  04 St Helena              9-03.50    1   
  7       Herron, Bridget     04 St Philip LH           9-02.00  
  8       Holloway, Isabelle  04 Holy Family-Phoe       9-00.50  
  9       Wenz, Madelyn       04 St Helena              8-08.50  
 10       Caputo, Caroline    04 St Helena              8-04.50  
 11       Stong, Evelyn       04 Mother of Divine       8-04.00  
 12       McMenamin, Morgan   04 St Philip LH           8-02.50  
 13       Croiger, Kierra     05 St Eleanor             8-01.00  
 14       Scaramucci, Olivia  05 Sacred Heart-R         7-04.00  
 15       Warren, Rachel      05 Holy Family-Phoe       7-02.50  
 16       Parker, Mara        05 Mother of Divine       6-10.00  
 17       Kitching, Anne      04 St Philip LH          x6-07.00  
 18       Mitchell, Ashley    05 Blessed Teresa         6-06.50  
 19       Hennessy, Caitlyn   04 Visitation Bvm         6-05.00  
 20       Yoder, Sarah        05 Blessed Teresa         5-03.00  
 --       O'Connor, Kelly     04 St Eleanor                FOUL  
 --       Thorne, Layla       04 Visitation Bvm            FOUL  
 
Girls 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-03.25  5/30/2009   Mary Kate Moeller, Holy Cross-Sprin      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Kefer, Sophia       04 St. Aloysius          16-01.50   10   
  2       Peters, Shannon     04 Visitation Bvm        16-01.25    8   
  3       Tulio, Isabella     04 St Helena             15-03.00    6   
  4       Kemp, Caroline      04 Mother of Divine      14-06.25    4   
  5       George, Zoe         04 St. Aloysius          14-05.00    2   
  6       Talone, Addison     04 Visitation Bvm        12-07.00    1   
  7       Todd, Kathryn       04 St Eleanor            12-05.25  
  8       Bones, Mia          04 St Helena             12-02.00  
  9       Dallas, Amy         05 Mother of Divine       9-07.50  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.60  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Patterson, Anna     03 St Eleanor               14.73q  1 
  2       Lesinski, Heather   03 St Eleanor               14.74q  5 
  3       Welsh, Julia        02 St Eleanor               14.75q  3 
  4       Mokonchu, Nene      03 Sacred Heart-R           14.78q  1 
  5       Abruzzo, Sarah      02 St Eleanor               15.01q  3 
  6       McGarvey, Devon     03 St Helena                15.08q  2 
  7       Brady, Grace        02 St Mary Spng Mt          15.21q  4 
  8       Schoeniger, Cather  03 St Eleanor               15.62q  2 
  9       Saladino Tang, Lau  02 St Eleanor               15.86   5 
 10       Whalon, Julia       02 Mother of Divine         15.89   3 
 11       Aman, Emmaline      02 St Mary Spng Mt          15.99   1 
 12       Reape, Bridget      03 St Helena                16.01   4 
 13       Morgan, Sydney      02 HolyRosary               16.03   1 
 14       Williams, Kendal    02 St Helena                16.04   1 
 15       Campanella, Daniel  03 Visitation Bvm           16.16   5 
 16       Kane, Laura         03 HolyRosary               16.18   5 
 17       McNally, Mary Kate  03 Visitation Bvm           16.48   4 
 18       Llopis, Isabel      03 St Helena                16.69   3 
 19       Matthews, Sam       02 St Philip LH             16.79   5 
 20       Flocco, Faith       02 St Philip LH             16.97   5 
 21       Nocito, Livia       03 St Philip LH             17.09   4 
 22       Mokonchu, Ester     03 Sacred Heart-R           17.12   2 
 23       Wenz, Alex          02 St Helena                17.17   4 
 24       Kent, Lauren        03 St Eleanor               17.63   5 
 25       Buda, Sophia        02 St Eleanor               17.80   4 
 26       Cleary, Theresa     03 HolyRosary               18.23   1 
 27       Lynn, Elizabeth     03 St Eleanor               18.85   2 
 28       Fisher, Cathleen    03 St Basil Gre             18.99   2 
 29       Remington, Alyssa   02 St Eleanor               19.42   1 
 30       Moyer, Alexis       03 St Basil Gre             19.62   2 
 31       Rouse, Karenna      03 St Basil Gre             21.56   4 
Finals
  1       Lesinski, Heather   03 St Eleanor               14.72   10   
  2       Welsh, Julia        02 St Eleanor               14.79    8   
  3       Patterson, Anna     03 St Eleanor               14.88    6   
  4       McGarvey, Devon     03 St Helena                15.31    4   
  5       Brady, Grace        02 St Mary Spng Mt          15.52    2   
  6       Whalon, Julia       02 Mother of Divine         15.58    1   
  7       Mokonchu, Nene      03 Sacred Heart-R           15.91  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 26.20  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Schiele, Kathleen   02 St Eleanor               30.43   5  10   
  2       Glenn, Madeline     03 St. Aloysius             31.08   2   8   
  3       LeGendre, Isabella  02 Mother of Divine         31.16   5   6   
  4       Frassenei, Isabell  02 Blessed Teresa           31.18   1   4   
  5       Welsh, Julia        02 St Eleanor               31.87   5   2   
  6       Lesinski, Heather   03 St Eleanor               32.57   5   1   
  7       Brady, Grace        02 St Mary Spng Mt          33.01   1 
  8       Whalon, Julia       02 Mother of Divine         33.32   1 
  9       Burkholder, Amanda  02 Visitation Bvm           33.84   3 
 10       Patterson, Anna     03 St Eleanor              x33.93   2 
 11       Newell, Ashley      03 HolyRosary               34.12   3 
 12       Reape, Bridget      03 St Helena                34.49   4 
 13       Kane, Laura         03 HolyRosary               34.50   5 
 14       Morgan, Sydney      02 HolyRosary               34.51   3 
 15       McNally, Mary Kate  03 Visitation Bvm           34.70   5 
 16       Williams, Kendal    02 St Helena                34.82   5 
 17       Yasich, Jade        02 Visitation Bvm           35.28   4 
 18       Kowalczyk, Sophia   02 Visitation Bvm          x35.90   2 
 19       Casey, Flynn        02 St Helena                35.92   4 
 20       Lampe, Justine      02 HolyRosary              x36.52   3 
 21       Flocco, Faith       02 St Philip LH             36.94   3 
 22       Doan, Claire        03 Mother of Divine         37.79   5 
 23       Kent, Lauren        03 St Eleanor              x37.92   1 
 24       Cano, Megan         02 St. Aloysius             38.02   4 
 25       Mulligan, Moira     03 St Philip LH             38.42   4 
 26       Lynn, Elizabeth     03 St Eleanor              x44.12   2 
 27       Rouse, Karenna      03 St Basil Gre             49.57   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 58.33  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Frassenei, Isabell  02 Blessed Teresa           70.55   1  10   
  2       Brady, Grace        02 St Mary Spng Mt          73.83   3   8   
  3       Miller, Olivia      03 St Basil Gre             76.01   2   6   
  4       Aguila, Sophia      02 St Eleanor               79.77   2   4   
  5       Newell, Ashley      03 HolyRosary             1:20.61   3   2   
  6       Mokonchu, Nene      03 Sacred Heart-R         1:20.91   1   1   
  7       Yasich, Jade        02 Visitation Bvm         1:21.52   2 
  8       Burkholder, Amanda  02 Visitation Bvm         1:21.67   3 
  9       McNally, Mary Kate  03 Visitation Bvm         1:23.44   2 
 10       Lampe, Justine      02 HolyRosary             1:24.35   3 
 11       Urban, Onca         03 St Eleanor             1:25.16   2 
 12       Wenz, Alex          02 St Helena              1:26.47   3 
 13       Campanella, Daniel  03 Visitation Bvm        x1:27.54   2 
 14       Mulligan, Moira     03 St Philip LH           1:29.01   1 
 15       Miralles, Ava       02 Blessed Teresa         1:31.60   3 
 16       Casey, Flynn        02 St Helena              1:32.29   1 
 17       Feldman, Isabelle   03 St. Aloysius           1:33.77   2 
 18       Bell, Hannah        02 St. Aloysius           1:36.56   1 
 19       Souder, Veronica    03 Blessed Teresa         1:38.15   3 
 
Girls 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:19.15  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Crossan, Tess       03 St Eleanor             2:46.96   10   
  2       Cagliola, Gianna    03 Blessed Teresa         2:56.05    8   
  3       Rogers, Brooklyn    03 St Eleanor             2:57.63    6   
  4       Caputo, Kellie      02 St Helena              3:00.02    4   
  5       Rotay, Mackenzie    03 St Eleanor             3:03.97    2   
  6       Lamirande, Erin     02 St Eleanor            x3:07.87  
  7       Saxon, Samantha     03 St Helena              3:09.18    1   
  8       Aguila, Sophia      02 St Eleanor            x3:15.39  
  9       O'Sullivan, Delane  03 St Eleanor            x3:16.95  
 10       Friel, Maddie       02 St Basil Gre           3:29.41  
 11       Archbold, Shannon   02 HolyRosary             3:40.85  
 12       Kowalczyk, Sophia   02 Visitation Bvm         3:46.48  
 13       Kresefski, Hannah   03 St Basil Gre           3:47.28  
 14       Miralles, Ava       02 Blessed Teresa         3:57.15  
 15       Souder, Veronica    03 Blessed Teresa         3:59.47  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.52  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Crossan, Tess       03 St Eleanor             6:00.79   10   
  2       Cagliola, Gianna    03 Blessed Teresa         6:14.66    8   
  3       Rotay, Mackenzie    03 St Eleanor             6:23.14    6   
  4       Friel, Maddie       02 St Basil Gre           6:29.05    4   
  5       Rogers, Brooklyn    03 St Eleanor             6:30.88    2   
  6       Lamirande, Erin     02 St Eleanor            x6:38.69  
  7       George, Anna        02 Mother of Divine       7:00.30    1   
  8       O'Sullivan, Delane  03 St Eleanor            x7:30.03  
  9       Wysocki, Allyson    03 Holy Family-Phoe       7:40.03  
 10       Bell, Hannah        02 St. Aloysius           7:52.09  
 11       Archbold, Shannon   02 HolyRosary             8:01.20  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 52.99  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       T Belton, M Lee, B Spriggs, S Birch               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            58.81   10   
  2 St Helena                                             63.32    8   
  3 St Eleanor  'B'                                      x63.38  
  4 Mother of Divine Providence                           64.74    6   
  5 St Basil the Great                                    67.04    4   
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:51.50  6/1/2013    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         Z Carbino, E Gauker, M Hsu, S Pawluczyk           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:06.55   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:18.02    8   
  3 St Helena                                           2:18.37    6   
  4 St Aloysius                                         2:23.99    4   
  5 St Basil the Great                                  2:52.82    2   
 
Girls 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-04  5/30/2009   Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Miller, Olivia      03 St Basil Gre           3-11.00   10   
  2       Donnelly, Kiersten  03 St. Aloysius           3-08.00    8   
  3       DeSimone, Elisa     02 HolyRosary             3-06.00    4   
  3       Matthews, Sam       02 St Philip LH           3-06.00    4   
  3       Urban, Onca         03 St Eleanor             3-06.00    4   
  6       Moran, Kate         02 St Philip LH          J3-06.00    0.50
  6       McGarvey, Devon     03 St Helena             J3-06.00    0.50
  8       Moyer, Alexis       03 St Basil Gre          J3-06.00  
  9       Frassenei, Isabell  02 Blessed Teresa         3-04.00  
 10       Lampe, Justine      02 HolyRosary            J3-04.00  
 --       Glenn, Madeline     03 St. Aloysius                NH  
 --       Souder, Veronica    03 Blessed Teresa              NH  
 
Girls 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 16-02.50  1976        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Saxon, Samantha     03 St Helena             11-02.50   10   
  2       Cano, Megan         02 St. Aloysius         J11-02.50    8   
  3       Nocito, Livia       03 St Philip LH          10-08.00    6   
  4       Saladino Tang, Lau  02 St Eleanor            10-07.50    4   
  5       Mulligan, Moira     03 St Philip LH          10-06.00    2   
  6       Kent, Lauren        03 St Eleanor            10-03.50    1   
  7       Miralles, Ava       02 Blessed Teresa       J10-03.50  
  8       Flocco, Faith       02 St Philip LH          10-01.50  
  9       Feldman, Isabelle   03 St. Aloysius           8-07.50  
 10       George, Anna        02 Mother of Divine       8-05.00  
 11       Buda, Sophia        02 St Eleanor            J8-05.00  
 12       Kresefski, Hannah   03 St Basil Gre           8-01.00  
 13       Cleary, Theresa     03 HolyRosary             7-10.00  
 14       Llopis, Isabel      03 St Helena              7-09.50  
 --       Campanella, Daniel  03 Visitation Bvm            FOUL  
 
Girls 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 36-03  2006        Anna McCloskey, St Thomas Apostle           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       LeGendre, Isabella  02 Mother of Divine      27-00.00   10   
  2       Donnelly, Kiersten  03 St. Aloysius          26-11.00    8   
  3       Cordrey, Delaney    02 St Eleanor            24-07.00    6   
  4       Bell, Erin          02 St. Aloysius          22-04.75    4   
  5       Bray, Alexis        02 St. Aloysius          22-04.50    2   
  6       Fisher, Cathleen    03 St Basil Gre          22-00.50    1   
  7       Nocito, Livia       03 St Philip LH          20-08.50  
  8       Morton, Devon       02 St Mary Spng Mt       20-07.00  
  9       Burkholder, Amanda  02 Visitation Bvm        19-03.75  
 10       Casey, Flynn        02 St Helena             17-04.50  
 11       Doan, Claire        03 Mother of Divine      16-02.75  
 12       Cleary, Theresa     03 HolyRosary            15-08.50  
 13       Kowalczyk, Sophia   02 Visitation Bvm        15-04.25  
 14       Yasich, Jade        02 Visitation Bvm        15-01.50  
 
Girls 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.53  5/31/2008   Evan Dangerfield, St Cyril of Alex          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Erwin, Hope         00 St. Aloysius             14.34q  3 
  2       Lesinski, Madelyn   00 St Eleanor               14.41q  2 
  3       Koller, Julia       01 St Helena                14.52q  2 
  4       Fox, Erin           01 St Eleanor               14.71q  2 
  5       Poulos, Hannah      01 St Helena                14.85q  1 
  6       Sonet, Nicole       01 Visitation Bvm           14.89q  3 
  7       Figliuolo, Elana    01 St Eleanor               15.34q  2 
  8       Dalton, Erin        01 St Philip LH             15.42q  1 
  9       Riehman, Maeve      00 Sfrancisnorris           15.63   3 
 10       Rosenberger, Hanna  01 Holy Family-Phoe         16.05   1 
 11       Heflin, Christine   01 HolyRosary               16.05   2 
 12       Schureman, Rebecca  01 St Mary Spng Mt          16.16   2 
 13       Nentwig, Julie      01 Sacred Heart-R           16.62   1 
 14       Guerra, Rachel      01 St Eleanor               16.70   3 
 15       Fallon, Katherine   01 St Eleanor               16.75   3 
 16       Shrum, Jillian      01 St. Aloysius             18.05   3 
 Finals
  1       Erwin, Hope         00 St. Aloysius             14.19   10   
  2       Lesinski, Madelyn   00 St Eleanor               14.43    8   
  3       Koller, Julia       01 St Helena                14.71    6   
  4       Fox, Erin           01 St Eleanor               14.76    4   
  5       Poulos, Hannah      01 St Helena                14.90    2   
  6       Sonet, Nicole       01 Visitation Bvm           15.09    1   
  7       Figliuolo, Elana    01 St Eleanor               15.26  
 
Girls 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 25.42  5/31/2008   Elizabeth Daniels, Our Lady of Guad         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Erwin, Hope         00 St. Aloysius             30.07   1  10   
  2       Fox, Erin           01 St Eleanor               31.41   2   8   
  3       Sonet, Nicole       01 Visitation Bvm           32.24   2   6   
  4       Connor, Katie       01 St Eleanor               32.86   2   4   
  5       Cleary, Mary Kathe  00 HolyRosary               34.23   2   2   
  6       Ameer, Isabel       00 St. Aloysius             35.17   2   1   
  7       Schureman, Rebecca  01 St Mary Spng Mt          35.85   1 
  8       Riehman, Abby       00 Sfrancisnorris           35.86   2 
 --       Deviney, Caroline   01 St. Aloysius               DNF   1 
 
Girls 13-15 400 Meter Dash Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 56.73  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Connor, Katie       01 St Eleanor               73.78   10   
  2       Lampe, Nadine       00 HolyRosary               76.24    8   
  3       Fruncillo, Jamie    01 HolyRosary               79.28    6   
  4       Saxon, Hanna        01 St Helena              1:20.04    4   
  5       Rosenberger, Hanna  01 Holy Family-Phoe       1:20.10    2   
  6       Cleary, Mary Kathe  00 HolyRosary             1:20.30    1   
 
Girls 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:16.64  5/30/2009   Emma Keenan, Our Lady of Guad             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Rotay, Jocelyn      01 St Eleanor             2:29.03   10   
  2       Costello, Julia     01 Sacred Heart-R         2:38.19    8   
  3       Ukalovic, Carley    01 St Eleanor             2:38.86    6   
  4       Foster, Madeline    00 St Eleanor             2:40.01    4   
  5       Ebersole, Anna      01 St. Aloysius           2:57.46    2   
  6       Figliuolo, Elana    01 St Eleanor            x3:05.08  
  7       Roynan, Maeve       01 St Eleanor            x3:05.61  
  8       Fruncillo, Jamie    01 HolyRosary             3:08.47    1   
  9       Cicippio, Nicole    00 St Eleanor            x3:08.64  
 10       Saxon, Hanna        01 St Helena              3:10.44  
 11       Brogan, Emma        01 St Eleanor            x3:13.91  
 12       Wiggs, Elizabeth    00 St. Aloysius           3:27.06  
 
Girls 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.16  6/4/2011    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Rotay, Jocelyn      01 St Eleanor             5:34.29   10   
  2       Costello, Julia     01 Sacred Heart-R         5:48.07    8   
  3       Ukalovic, Carley    01 St Eleanor             5:57.54    6   
  4       Foster, Madeline    00 St Eleanor             6:02.72    4   
  5       Hill, Chloe         01 St Mary Spng Mt        6:41.72    2   
  6       Roynan, Maeve       01 St Eleanor            x6:57.47  
  7       Cicippio, Nicole    00 St Eleanor            x6:59.41  
  8       Brogan, Emma        01 St Eleanor            x7:12.44  
  9       Wiggs, Elizabeth    00 St. Aloysius           7:29.34    1   
 10       Donnelly, Brigid    01 St. Aloysius           7:52.99  
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 51.25  6/2/2007    Our Ladyof Guadalupe, Our Lady of Gaudalupe 
                       D Bravaco, E Daniels, L Eagen, S Deitz            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            60.39   10   
 
Girls 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:48.96  6/2/2012    St Eleanor, St Eleanor                    
                         G Fazio, K Ronca, A Newman, C Duffy               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         2:16.02   10   
 
Girls 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  5-07  6/5/2010    Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Koller, Julia       01 St Helena              4-08.00    9   
  1       Ebersole, Anna      01 St. Aloysius           4-08.00    9   
  3       Poulos, Hannah      01 St Helena              4-04.00    6   
  4       D'Ambrosio, Jessic  01 St Eleanor             4-00.00    4   
  5       Riehman, Maeve      00 Sfrancisnorris         3-10.00    2   
  6       Fruncillo, Jamie    01 HolyRosary             3-08.00    1   
 --       McMenamin, Leah     01 St. Aloysius                NH  
 --       Lesinski, Madelyn   00 St Eleanor                  NH  
 --       Monroe, Mikaela     01 HolyRosary                  NH  
 --       Saxon, Hanna        01 St Helena                   NH  
 
Girls 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 16-08  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Ebersole, Anna      01 St. Aloysius          14-07.00   10   
  2       Lesinski, Madelyn   00 St Eleanor            13-06.50    8   
  3       Poulos, Hannah      01 St Helena             13-04.50    6   
  4       Koller, Julia       01 St Helena             13-02.50    4   
  5       Guerra, Rachel      01 St Eleanor            12-05.00    2   
  6       Riehman, Maeve      00 Sfrancisnorris        12-02.00    1   
  7       Rosenberger, Hanna  01 Holy Family-Phoe      11-11.50  
  8       D'Ambrosio, Jessic  01 St Eleanor            11-10.50  
  9       Wiggs, Elizabeth    00 St. Aloysius          11-05.50  
 10       Sonet, Nicole       01 Visitation Bvm        10-10.50  
 11       Saxon, Hanna        01 St Helena             10-10.00  
 12       Lampe, Nadine       00 HolyRosary            10-09.50  
 13       Donnelly, Brigid    01 St. Aloysius           9-08.50  
 
Girls 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 34-07.75  6/4/2011    Elizabeth Reid, St Maria Goretti         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Ebersole, Anna      01 St. Aloysius          30-08.00   10   
  2       D'Ambrosio, Jessic  01 St Eleanor            25-03.50    8   
  3       Guerra, Rachel      01 St Eleanor            22-03.00    6   
  4       Donnelly, Brigid    01 St. Aloysius          20-09.00    4   
 --       Dalton, Erin        01 St Philip LH              FOUL  
 
Girls 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-01.50  1995        N. Mailliaro, St Joseph                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Erwin, Hope         00 St. Aloysius          27-08.00   10   
  2       Nentwig, Julie      01 Sacred Heart-R        26-01.00    8   
  3       Cleary, Mary Kathe  00 HolyRosary            26-00.50    6   
  4       Shrum, Jillian      01 St. Aloysius          25-11.50    4   
  5       Donnelly, Brigid    01 St. Aloysius          24-07.75    2   
  6       Archbold, Corrine   01 HolyRosary            23-00.00    1   
  7       Fallon, Katherine   01 St Eleanor            22-06.00  
  8       Poulos, Hannah      01 St Helena             19-05.50  
  9       Sonet, Nicole       01 Visitation Bvm        14-05.00  
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.01  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Paquette, Cameron   05 St Eleanor               15.26q  6 
  2       DeLaurentis, Nicho  04 HolyRosary               15.35q  3 
  3       Rebar, Michael      04 Visitation Bvm           16.07q  3 
  4       Baratta, Christoph  04 HolyRosary               16.27q  6 
  5       Hubler, Ryan        04 HolyRosary               16.45q  5 
  6       Rosenberger, Jack   05 Holy Family-Phoe         16.51q  4 
  7       Cicipio, Camillo    04 Sfrancisnorris           16.63q  1 
  8       Connor, Dylan       05 St Eleanor               16.63q  3 
  9       Bell, Luke          04 St. Aloysius             16.65   3 
 10       Lloyd, Joshua       04 Mother of Divine         16.69   1 
 11       Lawson, James       05 St Mary Spng Mt          17.14   6 
 12       Bressi, Rocco       04 Blessed Teresa           17.16   5 
 13       Kitching, Charles   05 St Philip LH             17.35   5 
 14       Trigg, John         04 St Eleanor               17.42   3 
 15       Rohrbaugh, Kyle     04 Holy Family-Phoe         17.49   6 
 16       Cano, Phillip       05 St. Aloysius             17.80   5 
 17       Bressi, Nicholas    05 Blessed Teresa           17.83   4 
 18       Csercsevits, Jerem  05 Mother of Divine         17.97   6 
 19       Pham, Ryder         04 Sacred Heart-R           17.97   4 
 20       Drayton, Mark       04 Mother of Divine         18.02   1 
 21       Pratt, Josh         04 Mother of Divine         18.18   2 
 22       Cagliola, Joseph    05 Sacred Heart-R           18.33   6 
 23       Bones, James        05 St Helena                18.40   1 
 24       Angelaccio, Gavin   05 St Eleanor               18.45   2 
 25       Glenn, Alexander    05 St. Aloysius             18.82   3 
 26       Dayrit, Devon       04 St Eleanor               19.09   2 
 27       Keener, Declan      05 St. Aloysius             19.16   5 
 28       Cagliola, Damon     05 HolyRosary               19.39   1 
 29       Plunkett, Thomas    05 St. Aloysius             19.43   4 
 30       Yosua, Connor       05 Visitation Bvm           19.60   5 
 31       Archbold, Connor    05 HolyRosary               21.40   1 
 32       Dalfo, Matt         04 St Philip LH             21.56   1 
 33       Jacob, Fazzari      04 St Philip LH             21.58   4 
 34       Weir, Andrew        05 St Basil Gre             21.70   3 
 35       Yosua, Logan        05 Visitation Bvm           23.83   2 
Finals
  1       Paquette, Cameron   05 St Eleanor               15.19   10   
  2       DeLaurentis, Nicho  04 HolyRosary               15.26    8   
  3       Rebar, Michael      04 Visitation Bvm           15.88    6   
  4       Baratta, Christoph  04 HolyRosary               16.24    4   
  5       Rosenberger, Jack   05 Holy Family-Phoe         16.34    2   
  6       Hubler, Ryan        04 HolyRosary               16.54    1   
  7       Connor, Dylan       05 St Eleanor               16.67  
  8       Cicipio, Camillo    04 Sfrancisnorris           16.83  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.35  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Cahill, Jack        04 St Helena                32.63   3  10   
  2       Rebar, Michael      04 Visitation Bvm           33.49   3   8   
  3       Sykes, Luke         04 Visitation Bvm           33.84   2   6   
  4       Hirst, Ben          04 Holy Family-Phoe         33.89   3   4   
  5       Connor, Dylan       05 St Eleanor               35.35   3   2   
  6       Rosenberger, Jack   05 Holy Family-Phoe         35.59   3   1   
  7       Lawson, James       05 St Mary Spng Mt          35.96   3 
  8       Cicipio, Camillo    04 Sfrancisnorris           36.22   3 
  9       Bressi, Rocco       04 Blessed Teresa           36.98   1 
 10       Bressi, Nicholas    05 Blessed Teresa           38.98   2 
 11       Cano, Phillip       05 St. Aloysius             39.02   1 
 12       Heffner, Jack Thom  04 Visitation Bvm           39.36   1 
 13       Csercsevits, Jerem  05 Mother of Divine         39.54   1 
 14       Drayton, Mark       04 Mother of Divine         40.49   2 
 15       Palutis, Brandon    04 St Helena                42.25   2 
 16       Yosua, Connor       05 Visitation Bvm          x42.81   2 
 17       Archbold, Connor    05 HolyRosary               49.19   1 
 18       Bourbon, Christian  05 Visitation Bvm          x50.69   2 
 19       Yosua, Logan        05 Visitation Bvm          x53.40   2 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 62.52  2002        Ryan Ford, St Catherine Siena               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Hinterstein, Sam    05 Blessed Teresa           73.79   1  10   
  2       Lloyd, Joshua       04 Mother of Divine         75.02   4   8   
  3       Rebar, Michael      04 Visitation Bvm           75.11   4   6   
  4       Sykes, Luke         04 Visitation Bvm           76.54   3   4   
  5       DeLaurentis, Nicho  04 HolyRosary               78.65   3   2   
  6       Baratta, Christoph  04 HolyRosary               78.72   3   1   
  7       Bator, Owen         04 Blessed Teresa           79.17   4 
  8       Woodall, N. Willia  04 St. Aloysius           1:21.38   4 
  9       Hoxie, Joshua       05 Mother of Divine       1:25.02   4 
 10       Lawson, James       05 St Mary Spng Mt        1:25.92   4 
 11       Bones, James        05 St Helena              1:26.80   2 
 12       Angelaccio, Gavin   05 St Eleanor             1:27.36   3 
 13       Kitching, Charles   05 St Philip LH           1:28.19   2 
 14       Brill, Andrew       05 St. Aloysius           1:30.70   1 
 15       Hubler, Ryan        04 HolyRosary             1:33.48   2 
 16       Palutis, Brandon    04 St Helena              1:33.93   3 
 17       Cagliola, Joseph    05 Sacred Heart-R         1:34.22   3 
 18       Dayrit, Devon       04 St Eleanor             1:42.94   2 
 
Boys 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:24.28  6/2/2012    Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Brill, Andrew       05 St. Aloysius           2:46.72   10   
  2       Sykes, Luke         04 Visitation Bvm         2:50.96    8   
  3       Cahill, Jack        04 St Helena              2:51.00    6   
  4       Hirst, Ben          04 Holy Family-Phoe       3:04.68    4   
  5       Urban, Kidder       05 St Eleanor             3:11.23    2   
  6       Bator, Owen         04 Blessed Teresa         3:11.62    1   
  7       Rush, Keaton        04 St Eleanor             3:20.36  
  8       Addison, Liam       04 St Eleanor             3:21.07  
  9       O'Sullivan, Liam    04 St Eleanor            x3:23.24  
 10       Hoxie, Joshua       05 Mother of Divine       3:28.87  
 11       Bordic, Jack        04 Mother of Divine       3:49.77  
 12       Dubas, Liam         04 St Eleanor            x4:04.22  
 13       Re, Robert          04 St Eleanor            x4:12.99  
 14       Rohrbaugh, Kyle     04 Holy Family-Phoe       4:14.58  
 15       Gilinger, Patrick   05 St Eleanor            x4:15.41  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:17.83  5/31/2008   Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Urban, Kidder       05 St Eleanor             6:24.88   10   
  2       Addison, Liam       04 St Eleanor             6:46.69    8   
  3       Rouse, Will         04 St Basil Gre           6:51.20    6   
  4       Rush, Keaton        04 St Eleanor             6:57.27    4   
  5       O'Sullivan, Liam    04 St Eleanor            x7:47.42  
  6       Dubas, Liam         04 St Eleanor            x8:21.30  
  7       Rohrbaugh, Kyle     04 Holy Family-Phoe       8:28.07    2   
  8       Gilinger, Patrick   05 St Eleanor            x8:39.35  
  9       Re, Robert          04 St Eleanor            x9:09.35  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 57.59  6/2/2012    Gesu, Gesu                                  
                       R Deas, K Smith, J Forman, H Shaw                 
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           67.73   10   
  2 St Aloysius                                           67.86    8   
  3 St Eleanor                                            72.92    6   
  4 Mother of Divine Providence                           74.72    4   
  5 Visitation B V M                                    1:21.06    2   
 
Boys 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:00.76  6/2/2012    St Ignatius, St Ignatius                  
                         J Turner, S Heyman, C Warren, V Twomey            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  2:52.69   10   
 
Boys 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-10  5/31/2014   Tommy Christie, St Joseph/Robert            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Shirker, Adam       05 St Basil Gre           3-08.00   10   
  2       Bell, Luke          04 St. Aloysius           3-06.00    8   
  3       Glenn, Alexander    05 St. Aloysius           3-02.00    5   
  3       McNelly, Jacob      05 St Eleanor             3-02.00    5   
  5       Stahl, Dylan        04 St Basil Gre           3-00.00    2   
 --       Dalfo, Matt         04 St Philip LH                NH  
 --       Woodall, N. Willia  04 St. Aloysius                NH  
 --       Thiele, Connor      04 St Basil Gre                NH  
 --       Cagliola, Damon     05 HolyRosary                  NH  
 
Boys 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 15-09  6/5/2010    Quinn McCahon, St Pat-Malvern               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Shirker, Adam       05 St Basil Gre          10-09.00   10   
  2       Cicipio, Camillo    04 Sfrancisnorris        10-03.50    8   
  3       Rosenberger, Jack   05 Holy Family-Phoe      10-03.00    6   
  4       McNelly, Jacob      05 St Eleanor             9-03.50    4   
  5       Hirst, Ben          04 Holy Family-Phoe       9-02.50    2   
  6       Heffner, Jack Thom  04 Visitation Bvm         8-09.00    1   
  7       Bones, James        05 St Helena              8-04.50  
  7       Urban, Kidder       05 St Eleanor             8-04.50  
  9       Bressi, Rocco       04 Blessed Teresa         8-04.00  
 10       Bourbon, Christian  05 Visitation Bvm         7-03.00  
 11       Bordic, Jack        04 Mother of Divine       7-00.00  
 12       Bressi, Nicholas    05 Blessed Teresa        J7-00.00  
 
Boys 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-09.75  6/2/2012    Matthew Dade, St Eleanor                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       McDowell, Lucas     04 Holy Family-Phoe      19-08.25   10   
  2       Archbold, Connor    05 HolyRosary            17-11.00    8   
  3       Keener, Declan      05 St. Aloysius          15-01.50    6   
  4       Trigg, John         04 St Eleanor            13-01.50    4   
  5       Cano, Phillip       05 St. Aloysius          13-00.00    2   
  6       Dayrit, Devon       04 St Eleanor            11-10.50    1   
  7       Dubas, Liam         04 St Eleanor            11-01.00  
  8       Plunkett, Thomas    05 St. Aloysius           9-07.50  
  9       Weir, Andrew        05 St Basil Gre           6-10.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.70  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Rosenberger, Ryan   02 Holy Family-Phoe         13.73q  5 
  2       Montanez, Dominic   02 Sfrancisnorris           14.21q  3 
  3       Brown, Michael      03 St Philip LH             14.43q  4 
  4       Cunningham, Kieran  02 Visitation Bvm           14.48q  4 
  5       Martinelli, Michae  02 HolyRosary               14.82q  2 
  6       Levant, Luke        02 St Eleanor               14.87q  2 
  6       Badalamenti, Giaco  02 Visitation Bvm           14.87q  1 
  8       Flynn, Jack         02 Holy Family-Phoe         15.12q  3 
  9       Wildemann, Sean     03 Mother of Divine         15.23   4 
 10       Padworny, Noah      03 St Eleanor               15.32   6 
 11       Csercsevits, Vince  03 Mother of Divine         15.43   2 
 12       Prendergast, James  03 Mother of Divine         15.49   1 
 13       Hope, Harry         03 St Philip LH             15.61   1 
 14       McGlynn, Christoph  03 Visitation Bvm           15.64   4 
 15       Drayton, Matthew    02 Mother of Divine         15.73   5 
 16       Buce, Gavin         03 Holy Family-Phoe         15.77   2 
 17       Pupek, Scott        03 Blessed Teresa           15.81   4 
 18       Bushner, Joseph     03 St Helena                15.82   3 
 19       Malabuyo, Gabe      03 St Philip LH             15.83   3 
 20       Brezski, Peyton     03 St. Aloysius             15.99   6 
 21       Meli, John          03 St Philip LH             16.04   1 
 22       Farrell, David      03 Blessed Teresa           16.08   3 
 23       Rietzke, Aidan      03 St Helena                16.19   2 
 24       Neusch, Colin       02 St Mary Spng Mt          16.41   4 
 25       Luckowski, Dylan    02 St. Aloysius             16.45   2 
 26       Brunson-Edsell, Da  03 Sfrancisnorris           16.49   5 
 27       Pingon, Ryan        02 St Eleanor               16.53   6 
 28       Dalfo, Jack         02 St Philip LH             16.56   1 
 29       Casale, Raymond     03 Visitation Bvm           16.80   5 
 30       Duffy, John-Patric  02 St Basil Gre             16.87   1 
 31       Laughlin, John      03 Sfrancisnorris           17.11   5 
 32       Ruane, Tyler        03 HolyRosary               17.23   2 
 33       Fazio, Peter        03 St Eleanor               17.24   4 
 34       Mbui, Francis       02 Holy Family-Phoe         17.26   6 
 35       Chubin, Jordan      03 Visitation Bvm           17.44   4 
 36       Pasquale, Adam      03 Visitation Bvm           17.87   3 
 37       Kopera, Kyle        02 Holy Family-Phoe         17.93   6 
 38       Fonash, Connor      03 St Eleanor               18.42   5 
 39       Thiele, Ryan        03 St Basil Gre             18.44   6 
 40       Dalfo, Tommy        02 St Philip LH             19.43   1 
 41       Downey, Jake        02 St Philip LH             22.71   1 
Finals
  1       Rosenberger, Ryan   02 Holy Family-Phoe         13.87   10   
  2       Montanez, Dominic   02 Sfrancisnorris           14.44    8   
  3       Cunningham, Kieran  02 Visitation Bvm           14.47    6   
  4       Brown, Michael      03 St Philip LH             14.51    4   
  5       Martinelli, Michae  02 HolyRosary               14.61    2   
  6       Levant, Luke        02 St Eleanor               14.99    1   
  7       Badalamenti, Giaco  02 Visitation Bvm           15.02  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 24.48  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Rosenberger, Ryan   02 Holy Family-Phoe         28.89   3  10   
  2       Montanez, Dominic   02 Sfrancisnorris           30.36   3   8   
  3       McCullagh, Max      02 St. Aloysius             30.75   3   6   
  4       Wildemann, Sean     03 Mother of Divine         31.81   1   4   
  5       Levant, Luke        02 St Eleanor               32.29   3   2   
  6       Cunningham, Kieran  02 Visitation Bvm           32.61   2   1   
  7       Csercsevits, Vince  03 Mother of Divine         33.54   3 
  8       Padworny, Noah      03 St Eleanor               34.43   1 
  9       McGlynn, Christoph  03 Visitation Bvm           34.64   2 
 10       McGowan, Max        02 St Eleanor               34.83   3 
 11       Pingon, Ryan        02 St Eleanor              x35.86   3 
 12       Casale, Raymond     03 Visitation Bvm           36.65   1 
 13       Brunson-Edsell, Da  03 Sfrancisnorris           36.99   2 
 14       Fazio, Peter        03 St Eleanor              x37.97   1 
 15       Laughlin, John      03 Sfrancisnorris           39.36   1 
 16       Agnew, Jack         02 Visitation Bvm          x39.85   1 
 17       Chubin, Jordan      03 Visitation Bvm          x41.73   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 54.97  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Cahill, Colin       02 St Helena                69.63   4  10   
  2       Peifer, Jacob       02 Holy Family-Phoe         70.10   2   8   
  3       Cunningham, Kieran  02 Visitation Bvm           70.66   2   6   
  4       Drayton, Matthew    02 Mother of Divine         70.70   4   4   
  5       Badalamenti, Giaco  02 Visitation Bvm           71.71   1   2   
  6       Pupek, Scott        03 Blessed Teresa           73.85   4   1   
  7       Prendergast, James  03 Mother of Divine         76.61   4 
  8       Rietzke, Aidan      03 St Helena                77.28   2 
  9       Lake, Cooper        02 Visitation Bvm           77.76   4 
 10       Neusch, Colin       02 St Mary Spng Mt          78.00   3 
 11       Horwatt, Andrew     02 Mother of Divine         78.68   4 
 12       Farrell, David      03 Blessed Teresa         1:21.94   1 
 13       Sinker, Carmen      02 Visitation Bvm        x1:23.38   3 
 14       O'Brien, Connor     03 Mother of Divine      x1:23.51   2 
 15       Ruane, Tyler        03 HolyRosary             1:24.19   3 
 16       Murtaugh, Josh      02 St Basil Gre           1:24.52   2 
 17       Pasquale, Adam      03 Visitation Bvm        x1:24.55   1 
 18       Cotter, Liam        02 St Eleanor             1:25.03   3 
 19       Russ, Dylan         03 St Basil Gre           1:25.38   1 
 20       Zubey, Sean         02 St Basil Gre           1:26.31   1 
 21       Stanczak, Will      03 St Philip LH           1:28.17   3 
 22       Laughlin, John      03 Sfrancisnorris         1:28.74   1 
 23       Ainscoe, Brendan    03 Sacred Heart-R         1:30.63   3 
 24       Baldwin, Jason      03 Mother of Divine      x1:32.66   3 
 25       Agnew, Jack         02 Visitation Bvm        x1:33.64   2 
 26       Chubin, Jordan      03 Visitation Bvm        x1:36.57   3 
 
Boys 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:08.23  5/31/2014   Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Doherty, Aidan      02 Holy Family-Phoe       2:38.68   10   
  2       Brosius, Jack       02 Sacred Heart-R         2:39.44    8   
  3       Cahill, Colin       02 St Helena              2:39.73    6   
  4       Hess, Collin        02 Holy Family-Phoe       2:48.26    4   
  5       Martinelli, Michae  02 HolyRosary             2:49.30    2   
  6       Buchler, Kaden      03 St. Aloysius           2:56.16    1   
  7       Brll, Zachary       03 St. Aloysius           3:00.00  
  8       McGlynn, Christoph  03 Visitation Bvm         3:01.42  
  9       Re, Peter           02 St Eleanor             3:03.33  
 10       Horwatt, Andrew     02 Mother of Divine       3:14.79  
 11       Zubey, Sean         02 St Basil Gre           3:18.28  
 12       Cotter, Liam        02 St Eleanor             3:19.11  
 13       Wright, Ian         03 St. Aloysius           3:33.45  
 14       Rush, Killian       02 St Eleanor             3:34.24  
 15       Erwin, Thomas       02 St. Aloysius          x3:34.90  
 16       Ainscoe, Brendan    03 Sacred Heart-R         3:43.90  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 4:46.83  2004        Philip Wood, St Ignatius                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Doherty, Aidan      02 Holy Family-Phoe       5:45.35   10   
  2       Hess, Collin        02 Holy Family-Phoe       5:48.62    8   
  3       Brosius, Jack       02 Sacred Heart-R         5:50.85    6   
  4       Peifer, Jacob       02 Holy Family-Phoe       6:02.05    4   
  5       Badalamenti, Giaco  02 Visitation Bvm         6:04.50    2   
  6       Buchler, Kaden      03 St. Aloysius           6:10.73    1   
  7       Brll, Zachary       03 St. Aloysius           6:15.36  
  8       Flynn, Jack         02 Holy Family-Phoe      x6:24.15  
  9       McCauley, Bobby     02 Holy Family-Phoe      x6:35.66  
 10       Re, Peter           02 St Eleanor             6:46.48  
 11       Zubey, Sean         02 St Basil Gre           7:06.95  
 12       Leary, Jayson       03 St. Aloysius           7:10.98  
 13       Rush, Killian       02 St Eleanor             7:29.50  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 51.77  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       K McGill, D Curtis, D Coney, C McDowell           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            60.91   10   
  2 St Aloysius                                           61.31    8   
  3 Mother of Divine Providence                           63.30    6   
  4 St Philip Neri -lafayette Hill  'B'                   65.92    4   
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                       x66.26  
  6 Visitation B V M                                      70.35    2   
  7 St Basil the Great                                    71.14    1   
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:49.38  6/1/2013    Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Car
                         M Shragher, P Morgan, L Berish, K Swartz          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mother of Divine Providence                         2:24.09   10   
  2 St Basil the Great                                  2:24.58    8   
  3 St Eleanor                                          2:30.06    6   
 
Boys 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-05  5/31/2008   Vincent Esposito, Mary Mother Red           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Doherty, Aidan      02 Holy Family-Phoe       4-04.00   10   
  2       McCullagh, Max      02 St. Aloysius           4-02.00    7   
  2       Snavely, Sam        02 St Basil Gre           4-02.00    7   
  4       Brosius, Jack       02 Sacred Heart-R        J4-02.00    4   
  5       Shirker, Alex       02 St Basil Gre          J4-02.00    2   
  6       McGowan, Max        02 St Eleanor             4-00.00    1   
  7       Hess, Collin        02 Holy Family-Phoe      J4-00.00  
  8       Pupek, Scott        03 Blessed Teresa         3-10.00  
  9       Murtaugh, Josh      02 St Basil Gre          J3-10.00  
 10       Meli, John          03 St Philip LH           3-06.00  
 11       Dalfo, Jack         02 St Philip LH          J3-06.00  
 
Boys 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 18-02  6/2/2007    John Landis, Maternity BVM                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Brown, Michael      03 St Philip LH          13-08.00   10   
  2       Rosenberger, Ryan   02 Holy Family-Phoe      13-02.00    8   
  3       Hope, Harry         03 St Philip LH          12-07.25    6   
  4       Martinelli, Michae  02 HolyRosary            12-05.25    4   
  5       Montanez, Dominic   02 Sfrancisnorris        11-04.50    2   
  6       Brezski, Peyton     03 St. Aloysius          11-04.25    1   
  7       Shirker, Alex       02 St Basil Gre          10-08.50  
  8       Dallas, Nate        03 Mother of Divine      10-07.50  
  9       Buchler, Kaden      03 St. Aloysius          10-06.00  
 10       Bushner, Joseph     03 St Helena             10-05.25  
 11       Buce, Gavin         03 Holy Family-Phoe      10-01.00  
 12       Rietzke, Aidan      03 St Helena             10-00.50  
 13       Stanczak, Will      03 St Philip LH           9-06.50   Next: 9-05.25
 14       Leary, Jayson       03 St. Aloysius          J9-06.50   Next: 9-03.25
 15       Malabuyo, Gabe      03 St Philip LH          x9-06.00  
 16       Flynn, Jack         02 Holy Family-Phoe       8-06.25  
 17       O'Brien, Connor     03 Mother of Divine       8-02.00  
 18       Downey, Jake        02 St Philip LH          x7-01.00  
 19       Ruane, Tyler        03 HolyRosary             6-09.00  
 --       Brunson-Edsell, Da  03 Sfrancisnorris            FOUL  
 
Boys 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 49-06.50  6/2/2007    Charles Wilks, St Eugene                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Mbui, Francis       02 Holy Family-Phoe      29-01.00   10   
  2       Kopera, Kyle        02 Holy Family-Phoe      27-01.50    8   
  3       Agnew, Jack         02 Visitation Bvm        24-09.25    6   
  4       Dallas, Nate        03 Mother of Divine      24-06.00    4   
  5       Bushner, Joseph     03 St Helena             20-00.00    2   
  6       Luckowski, Dylan    02 St. Aloysius          19-10.50    1   
  7       Wright, Ian         03 St. Aloysius          18-05.25  
  8       Sinker, Carmen      02 Visitation Bvm        16-10.00  
  9       Dalfo, Tommy        02 St Philip LH          14-06.75  
 10       Erwin, Thomas       02 St. Aloysius          12-09.50  
 
Boys 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.46  6/4/2011    Simon Wako, St Philomena                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Gambone, Stephen    01 HolyRosary               12.87q  4 
  2       Loftus, Sean        00 St Helena                12.94q  2 
  3       Antonello, Jacob    00 HolyRosary               13.36q  2 
  4       Connor, Brian       01 St Eleanor               13.36q  1 
  5       Malabuyo, Nico      00 St Philip LH             13.46q  3 
  6       Bruno, Anthony      01 St Eleanor               13.73q  4 
  7       Lynch, Bradley      01 St Eleanor               13.94q  4 
  8       Bushner, John       01 St Helena                14.00q  2 
  9       McManness, Ryan     01 St Helena                14.07   1 
 10       Bastida, Michael    01 HolyRosary               14.60   1 
 11       Thompson, Garrett   01 Holy Family-Phoe         14.62   2 
 12       Rolley, James       01 St Helena                14.84   1 
 13       Hope, Jack          01 St Philip LH             15.08   3 
 14       DiMascio, Benjamin  00 St Helena                15.29   1 
 15       Sehn, Ryan          01 St Philip LH             15.74   4 
 16       Gagliano, Nick      01 HolyRosary               15.80   4 
 17       Galullo, Nick       01 HolyRosary               15.97   4 
 18       Thornton, Justin    01 HolyRosary               16.04   3 
 19       Heibeck, Thomas     01 St Mary Spng Mt          16.09   3 
 20       Russ, Ryan          01 St Basil Gre             17.40   4 
 21       Berry, Ryan         00 HolyRosary               17.97   2 
Finals
  1       Loftus, Sean        00 St Helena                12.60   10   
  2       Gambone, Stephen    01 HolyRosary               12.67    8   
  3       Antonello, Jacob    00 HolyRosary               13.09    6   
  4       Malabuyo, Nico      00 St Philip LH             13.29    4   
  5       Connor, Brian       01 St Eleanor               13.46    2   
  6       Lynch, Bradley      01 St Eleanor               13.71    1   
  7       Bruno, Anthony      01 St Eleanor               13.74  
  8       Bushner, John       01 St Helena                13.82  
 
Boys 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 23.31  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Thomas, James       01 St Eleanor               24.82   3  10   
  2       Connor, Brian       01 St Eleanor               27.04   3   8   
  3       Gambone, Stephen    01 HolyRosary               28.48   3   6   
  4       Kresefski, Leonard  01 St Basil Gre             28.72   1   4   
  5       Furktek, Alexander  01 Visitation Bvm           28.80   1   2   
  6       Hope, Jack          01 St Philip LH             28.96   3   1   
  7       Bruno, Anthony      01 St Eleanor               28.97   3 
  8       Malabuyo, Nico      00 St Philip LH             29.18   1 
  9       Fuges, Colin        01 St Eleanor              x30.16   1 
 10       O'Neill, Calvin     01 St Basil Gre             30.47   1 
 11       Baker, Greyson      01 St Helena                30.54   1 
 12       Mascaro, Michael    01 Visitation Bvm           32.55   2 
 13       Gagliano, Nick      01 HolyRosary               33.57   2 
 14       Patzuk, Connor      01 HolyRosary               34.02   2 
 
Boys 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 51.76  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Thomas, James       01 St Eleanor               56.17   3  10   
  2       Jean, LaMarre       01 HolyRosary               66.50   3   8   
  3       Rolley, James       01 St Helena                67.00   2   6   
  4       Martinelli, Mark    00 HolyRosary               67.43   1   4   
  5       Mazzei, Rocco       01 HolyRosary               68.14   3   2   
  6       Fuges, Colin        01 St Eleanor               69.08   1   1   
  7       Bastida, Michael    01 HolyRosary              x70.04   3 
  8       O'Neill, Calvin     01 St Basil Gre             70.80   2 
  9       Lynch, Peter        01 St Basil Gre             75.72   2 
 10       Schilling, Ryan     01 St Helena                77.54   2 
 11       Mascaro, Michael    01 Visitation Bvm           78.62   2 
 12       Patzuk, Connor      01 HolyRosary              x78.93   2 
 13       Heibeck, Thomas     01 St Mary Spng Mt        1:23.37   2 
 
Boys 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:03.82  5/31/2014   Jake Claricurzio, Our Lady Mnt Car        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Thomas, James       01 St Eleanor             2:14.43   10   
  2       Loftus, Sean        00 St Helena              2:28.94    8   
  3       Cahill, Joseph      00 St Helena              2:31.26    6   
  4       Schiele, John Paul  01 St Eleanor             2:31.81    4   
  5       Duffy, Dan          00 St Basil Gre           2:34.12    2   
  6       Furktek, Alexander  01 Visitation Bvm         2:36.23    1   
  7       Lynch, Brian        00 Sacred Heart-R         2:42.05  
  8       Kost, Jason         00 Blessed Teresa         2:51.11  
  9       Donovan, Luke       01 St Eleanor             2:56.74  
 10       Ley, Owen           01 St Eleanor            x3:07.08  
 11       McGroary, Matthew   01 Holy Family-Phoe       3:09.60  
 12       Boyle, Matt         01 HolyRosary             3:19.49  
 
Boys 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 4:31.81  6/4/2011    Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Cahill, Joseph      00 St Helena              5:28.34   10   
  2       Schiele, John Paul  01 St Eleanor             5:32.50    8   
  3       Furktek, Alexander  01 Visitation Bvm         5:33.58    6   
  4       Duffy, Dan          00 St Basil Gre           5:40.50    4   
  5       Phillips, Jack      01 St Eleanor             5:58.95    2   
  6       Lynch, Brian        00 Sacred Heart-R         6:00.74    1   
  7       Donovan, Luke       01 St Eleanor             6:18.56  
  8       Kost, Jason         00 Blessed Teresa         6:25.56  
  9       Sehn, Ryan          01 St Philip LH           6:35.27  
 10       Ley, Owen           01 St Eleanor            x6:38.60  
 11       Boyle, Matt         01 HolyRosary             6:54.25  
 12       McGroary, Matthew   01 Holy Family-Phoe       7:11.18  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 47.20  6/4/2011    Waldron Mercy, Waldron Mercy                
                       J Johnson, K Leuzzi, J Montague, J Parker         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           53.51   10   
  2 St Eleanor                                            54.18    8   
  3 St Helena  'B'                                        56.83    6   
  4 St Helena                                            x58.16  
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        59.71    4   
  6 Holy Rosary Regional School  'B'                     x61.42  
  7 St Basil the Great                                    62.67    2   
 
Boys 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:38.03  6/5/2010    St Patrick Kennett Square, St Pat-KennettS
                         P Timlin, A Giarrocco, A Curry, P Claudy          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          1:52.38   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         1:52.97    8   
  3 St Helena                                           2:04.09    6   
  4 Holy Rosary Regional School  'B'                   x2:07.64  
  5 St Basil the Great                                  2:08.57    4   
 
Boys 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  6-02  6/4/2011    Chris Stone, Holy Martyrs                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Murtaugh, Zach      00 St Basil Gre           5-02.00   10   
  2       McManness, Ryan     01 St Helena              4-10.00    8   
  3       Clelland, Michael   01 St Helena              4-06.00    6   
  4       Kresefski, Leonard  01 St Basil Gre          J4-06.00    4   
  5       Mascaro, Michael    01 Visitation Bvm        J4-06.00    2   
  6       Meiers, Evan        01 St Helena              4-04.00    1   
  7       Galullo, Nick       01 HolyRosary             4-02.00  
  7       Martinelli, Mark    00 HolyRosary             4-02.00  
  7       Feldman, Aidan      01 St. Aloysius           4-02.00  
  7       Lynch, Peter        01 St Basil Gre           4-02.00  
  7       McGroary, Matthew   01 Holy Family-Phoe       4-02.00  
 12       Baker, Greyson      01 St Helena             x4-00.00  
 13       Sehn, Ryan          01 St Philip LH           3-10.00  
 --       Berry, Ryan         00 HolyRosary                  NH  
 --       Thornton, Justin    01 HolyRosary                  NH  
 
Boys 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 21-00.75  2002        John Hayes, St Andrew Drexel Hill        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Thomas, James       01 St Eleanor            17-01.00   10   
  2       Loftus, Sean        00 St Helena             15-09.00    8   
  3       Gambone, Stephen    01 HolyRosary            14-06.00    6   
  4       Malabuyo, Nico      00 St Philip LH          14-01.00    4   
  5       Hope, Jack          01 St Philip LH          14-00.00    2   
  6       Feldman, Aidan      01 St. Aloysius          13-02.50    1   
  7       Rolley, James       01 St Helena             12-09.00  
  8       Lynch, Peter        01 St Basil Gre          12-03.00  
  9       Fuges, Colin        01 St Eleanor            12-02.00  
 10       Jean, LaMarre       01 HolyRosary            12-01.00  
 11       DiMascio, Benjamin  00 St Helena             11-07.00  
 12       Galullo, Nick       01 HolyRosary            11-06.00  
 13       Heibeck, Thomas     01 St Mary Spng Mt       10-05.00  
 14       Boyle, Matt         01 HolyRosary            x9-08.50  
 15       Thompson, Garrett   01 Holy Family-Phoe       8-09.00  
 
Boys 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-04.25  6/1/2013    Ethan Cook, Holy Cross-Sprin             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Kresefski, Leonard  01 St Basil Gre          33-03.00   10   
  2       Bushner, John       01 St Helena             28-02.00    8   
  3       O'Neill, Calvin     01 St Basil Gre          27-09.00    6   
  4       Mazzei, Rocco       01 HolyRosary            26-03.00    4   
  5       Schilling, Ryan     01 St Helena             21-02.00    2   
 
Boys 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 50-08.75  2003        Thomas Ciccoli, MDP                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1       Butler, Patrick     01 St Eleanor            37-04.00   10   
  2       Kresefski, Leonard  01 St Basil Gre          34-01.00    8   
  3       Meiers, Evan        01 St Helena             30-02.00    6   
  4       Bushner, John       01 St Helena             28-10.75    4   
  5       Downey, Joe         01 St Philip LH          26-06.00    2   
  6       Berry, Ryan         00 HolyRosary            26-01.50    1   
 
 
 
 
                      Girl’s - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 102        2) St Aloysius                45   
    3) St Basil the Great          36        4) St Philip Neri -Lafayette  32   
    5) St Helena                   31        6) Visitation B V M           25   
    7) Mother of Divine Providenc  20        8) Holy Rosary Regional Scho  18   
 
                      Girl’s - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 112        2) St Aloysius                42   
    3) St Helena                   33.50     4) Blessed Teresa of Calcutt  30   
    5) St Basil the Great          27        6) Mother of Divine Providen  24   
    7) Holy Rosary Regional Schoo  14        8) St Philip Neri -Lafayette  12.50
    9) St Mary - Spring Mount      10       10) Sacred Heart, Royersford    1   
 
                      Girl’s - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 112        2) St Aloysius                73   
    3) St Helena                   37        4) Holy Rosary Regional Scho  36   
    5) Sacred Heart, Royersford    24        6) Visitation B V M            7   
    7) StFrancisOfAssisiN           3        8) St Mary - Spring Mount      2   
    8) Holy Family-Phoenixville     2                                           
 
                      Boy’s - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  56        2) Visitation B V M           41   
    3) St Aloysius                 39        4) St Basil the Great         38   
    5) Holy Rosary Regional Schoo  34        6) Holy Family-Phoenixville   31   
    7) St Helena                   16        8) Mother of Divine Providen  12   
    9) Blessed Teresa of Calcutta  11       10) StFrancisOfAssisiN          8   
 
                      Boy’s - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Holy Family-Phoenixville   100        2) Mother of Divine Providen  28   
    3) Visitation B V M            25        3) St Aloysius                25   
    5) St Philip Neri -Lafayette   24        6) St Eleanor                 20   
    7) St Basil the Great          18        7) St Helena                  18   
    7) StFrancisOfAssisiN          18        7) Sacred Heart, Royersford   18   
   11) Holy Rosary Regional Schoo   8       12) Blessed Teresa of Calcutt   1   
 
                      Boy’s - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Helena                   95        2) St Eleanor                 94   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  63        4) St Basil the Great         54   
    5) St Philip Neri -Lafayette   17        6) Visitation B V M           11   
    7) St Aloysius                  1        7) Sacred Heart, Royersford    1   

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 04/12/15