Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                                       HY-TEK's Meet Manager
 
         2015 CYO  Regions 18  21 Championships                                     
                                       Pope John Paul II, Royersford PA                        
                                                          Overall Results                                    
 
Girls 9-10 100 Meter Dash - Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.42  2002        Julia Claudy, St. Patrick Kenneth Squa      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sophia Repholz            04 St Philip LH             15.26q  2 
  2 Cecilia Abruzzo           04 St Eleanor               15.41q  3 
  3 Julia Battaglia           04 HolyRosary               15.52q  1 
  4 Emily McDonough           05 Blessed Teresa           16.09q  1 
  5 Cathleen McKendry         04 Sacred Heart-R           16.81q  1 
  6 Naomi Brezski             05 St. Aloysius             17.11q  2 
  7 Riley Laskowsky           05 Holy Family-Phoe         17.17q  3 
  8 Cynthia Jin               05 Mother of Divine         17.22q  3 
  9 Lily Barzousky            04 Blessed Teresa           17.30   2 
 10 Isabelle Holloway         04 Holy Family-Phoe         17.32   1 
 11 Mary Kate Neusch          04 St Mary Spng Mt          17.52   2 
 12 Addison Talone            04 Visitation Bvm           17.56   3 
 13 Shirslie Gao              05 Mother of Divine         17.76   1 
 14 Maura Collins             04 St Eleanor               17.86   3 
 15 Bridget Herron            04 St Philip LH             18.01   1 
 16 Alana Gnias               05 Holy Family-Phoe         18.51   2 
 17 Allison Croushore         04 Visitation Bvm           19.17   2 
 18 Kate Stone                05 Visitation Bvm           19.72   1 
 19 Amy Dallas                05 Mother of Divine         20.13   3 
 20 Devyn Stek                05 Blessed Teresa           23.28   2 
 -- Gianna Manza              04 St Eleanor                  DQ   3  Ran out of Lane
Finals
  1 Cecilia Abruzzo           04 St Eleanor               14.71   10   
  2 Sophia Repholz            04 St Philip LH             15.12    8   
  3 Julia Battaglia           04 HolyRosary               15.13    6   
  4 Emily McDonough           05 Blessed Teresa           16.03    4   
  5 Riley Laskowsky           05 Holy Family-Phoe         16.44    2   
  6 Cynthia Jin               05 Mother of Divine         16.60    1   
  7 Naomi Brezski             05 St. Aloysius             16.87  
  8 Cathleen McKendry         04 Sacred Heart-R           17.12  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash - Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.71  6/2/2007    Kristin Szczepaniak, Corpus Christi         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cecilia Abruzzo           04 St Eleanor               31.80   3  10   
  2 Emily Morrison            04 Visitation Bvm           31.95   3   8   
  3 Julia Battaglia           04 HolyRosary               33.12   3   6   
  4 Elisabeth Wenstrup        04 St Eleanor               33.73   3   4   
  5 Natalie Bacallao          04 St. Aloysius             34.20   3   2   
  6 Brianna Austin            05 St Philip LH             34.75   3   1   
  7 Riley Loughney            04 St Eleanor               34.78   3 
  8 Cynthia Jin               05 Mother of Divine         35.84   2 
  9 Isabelle Holloway         04 Holy Family-Phoe         36.16   2 
 10 Ashley Sion               05 Mother of Divine         36.82   2 
 11 Lily Barzousky            04 Blessed Teresa           36.93   2 
 12 Caroline Kemp             04 Mother of Divine         37.40   3 
 13 Caitlyn Hennessy          04 Visitation Bvm           38.60   2 
 14 Sidda Golden              05 Blessed Teresa           42.89   1 
 15 Allison Croushore         04 Visitation Bvm           43.50   1 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash - Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 63.51  6/2/2007    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grace Paul                04 St. Aloysius             70.87   3  10   
  2 Kayla Croiger             04 St Eleanor               76.20   3   8   
  3 Madelyn Wenz              04 St Helena                78.95   3   6   
  4 Elisabeth Wenstrup        04 St Eleanor             1:20.19   3   4   
  5 Shannon Peters            04 Visitation Bvm         1:22.82   3   2   
  6 Marisa Sala               05 Visitation Bvm         1:23.70   3   1   
  7 Mary Kate Neusch          04 St Mary Spng Mt        1:24.37   2 
  8 Cathleen McKendry         04 Sacred Heart-R         1:24.82   3 
  9 Anna Barnes               04 St. Aloysius           1:25.07   2 
 10 Riley Laskowsky           05 Holy Family-Phoe       1:25.64   1 
 11 Margo Kemp                05 Mother of Divine       1:28.02   2 
 12 Claire Schiele            05 St Eleanor             1:28.38   2 
 13 Morgan McMenamin          04 St Philip LH           1:29.05   1 
 14 Zoe George                04 St. Aloysius           1:31.26   2 
 15 Lindsay Ujobai            04 Blessed Teresa         1:31.34   2 
 16 Caroline Cleary           05 Visitation Bvm         1:32.81   2 
 17 Nora Cahill               04 St Helena              1:34.04   2 
 18 Kylie O'Brien             04 Mother of Divine       1:34.11   1 
 19 Alana Gnias               05 Holy Family-Phoe       1:35.94   1 
 20 Sarah Yoder               05 Blessed Teresa         1:38.28   1 
 
Girls 9-10 800 Meter Run - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:30.40  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Morrison            04 Visitation Bvm         2:51.42   10   
  2 Kathryn Todd              04 St Eleanor             2:53.38    8   
  3 Claire Zubey              05 St Basil Gre           2:55.04    6   
  4 Emily Scheidecker         05 St Eleanor             2:58.02    4   
  5 Colleen Schiele           04 St Eleanor             3:03.87    2   
  6 Noelle Barone             05 St. Aloysius           3:09.45    1   
  7 Caroline Caputo           04 St Helena              3:19.21  
  8 Margo Kemp                05 Mother of Divine       3:22.07  
  9 Evelyn Stong              04 Mother of Divine       3:23.75  
 10 Layla Thorne              04 Visitation Bvm         3:58.14  
 11 Katie George              05 Mother of Divine       4:11.95  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:33.98  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kathryn Todd              04 St Eleanor             6:09.37   10   
  2 Claire Zubey              05 St Basil Gre           6:17.58    8   
  3 Marisa Sala               05 Visitation Bvm         6:40.06    6   
  4 Anna Barnes               04 St. Aloysius           6:48.03    4   
  5 Colleen Schiele           04 St Eleanor             6:49.56    2   
  6 Emma DiMascio             04 St Helena              6:57.76    1   
  7 Evelyn Stong              04 Mother of Divine       7:11.00  
  8 Isabella Greco            04 St Eleanor             7:13.83  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 58.49  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow         
                       M Gauker, S Judge, A Principato, C Taylor         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            64.15   10   
     1) Kayla Croiger 04                2) Elisabeth Wenstrup 04          
     3) Riley Loughney 04               4) Cecilia Abruzzo 04             
  2 St Aloysius                                           64.41    8   
     1) Natalie Bacallao 04             2) Zoe George 04                  
     3) Sophia Kefer 04                 4) Grace Paul 04                  
  3 Holy Rosary Regional School                           66.99    6   
     1) Maya Garcia 04                  2) Jada Thornton 04               
     3) Ava Adamson 04                  4) Julia Battaglia 04             
  4 St Basil the Great                                    67.40    4   
     1) Mackey Munion 04                2) Elizabeth Snavely 04           
     3) Caroline O'Neill 04             4) Mary-Kate Duffy 04             
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        68.72    2   
     1) Brianna Austin 05               2) Bridget Herron 04              
     3) Morgan McMenamin 04             4) Sophia Repholz 04              
  6 St Helena                                             69.34    1   
     1) Caroline Caputo 04              2) Mia Ferrero 05                 
     3) Paige Moore 04                  4) Madelyn Wenz 04                
  7 Mother of Divine Providence                           75.93  
     1) Caroline Kemp 04                2) Katie George 05                
     3) Elizabeth Yates 05              4) Margo Kemp 05                  
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:04.53  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         O Boruta, S Judge, M Newell, A Principato         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  2:23.58   10   
     1) Mackey Munion 04                2) Elizabeth Snavely 04           
     3) Caroline O'Neill 04             4) Mary-Kate Duffy 04             
  2 St Eleanor                                          2:24.33    8   
     1) Kierra Croiger 05               2) Anna Marie Patti 04            
     3) Maura Collins 04                4) Riley Loughney 04              
  3 Holy Rosary Regional School                         2:27.10    6   
     1) Maya Garcia 04                  2) Molly Patzuk 04                
     3) Ava Adamson 04                  4) Jada Thornton 04               
  4 St Helena                                           2:27.33    4   
     1) Mia Ferrero 05                  2) Emma DiMascio 04               
     3) Isabella Tulio 04               4) Madelyn Wenz 04                
  5 St Aloysius                                         2:34.23    2   
     1) Anna Barnes 04                  2) Noelle Barone 05               
     3) Naomi Brezski 05                4) Sophia Kefer 04                
  6 Visitation B V M                                    2:48.44    1   
     1) Caroline Cleary 05              2) Kate Stone 05                  
     3) Layla Thorne 04                 4) Allison Croushore 04           
  7 Mother of Divine Providence                         2:48.53  
     1) Cynthia Jin 05                  2) Ashley Sion 05                 
     3) Nina Dudas 05                   4) Kylie O'Brien 04               
  8 Blessed Teresa of Calcutta                          2:52.88  
     1) Sarah Yoder 05                  2) Lindsay Ujobai 04              
     3) Devyn Stek 05                   4) Sidda Golden 05                
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-06  6/5/2010    Hannah Sexton, Our Lady Mnt Car             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Croiger             04 St Eleanor             4-04.00   10   
  2 Brianna Austin            05 St Philip LH           3-08.00    8   
  3 Mackey Munion             04 St Basil Gre           3-06.00    5   
  3 Cathleen McKendry         04 Sacred Heart-R         3-06.00    5   
  5 Jada Thornton             04 HolyRosary            J3-06.00    2   
  6 Molly Patzuk              04 HolyRosary             3-04.00    1   
  7 Alana Gnias               05 Holy Family-Phoe       3-02.00  
  7 Bridget Herron            04 St Philip LH           3-02.00  
  9 Isabella Greco            04 St Eleanor            J3-02.00  
 -- Maura Collins             04 St Eleanor                  NH  
 -- Sidda Golden              05 Blessed Teresa              NH  
 -- Riley Laskowsky           05 Holy Family-Phoe            NH  
 -- Sofia Knapstein           04 HolyRosary                  NH  
 -- Devyn Stek                05 Blessed Teresa              NH  
 
Girls 9-10 Long Jump - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 14-06.25  1975        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Morrison            04 Visitation Bvm        11-11.75   10   
  2 Grace Paul                04 St. Aloysius          11-05.25    8   
  3 Sophia Repholz            04 St Philip LH          11-04.75    6   
  4 Anna Marie Patti          04 St Eleanor            10-08.50    4   
  5 Isabelle Holloway         04 Holy Family-Phoe      10-06.75    2   
  6 Vania Mokonchu            04 Sacred Heart-R        10-01.00    1   
  7 Elizabeth Snavely         04 St Basil Gre           9-11.50  
  8 Natalie Bacallao          04 St. Aloysius           9-10.75  
  9 Morgan McMenamin          04 St Philip LH           9-07.75  
 10 Naomi Brezski             05 St. Aloysius           9-06.00  
 11 Caroline Cleary           05 Visitation Bvm         9-00.00  
 12 Kierra Croiger            05 St Eleanor             8-11.00  
 13 Evelyn Stong              04 Mother of Divine       8-07.75  
 14 Kelly O'Connor            04 St Eleanor             8-02.50  
 15 Caitlyn Hennessy          04 Visitation Bvm         7-11.00  
 16 Lily Barzousky            04 Blessed Teresa         7-08.00  
 17 Mara Parker               05 Mother of Divine       7-07.50  
 18 Ashley Mitchell           05 Blessed Teresa         7-05.50  
 19 Sarah Yoder               05 Blessed Teresa         5-05.75  
 -- Elizabeth Bernotas        05 St Basil Gre                ND  
 -- Anne Kitching             04 St Philip LH                ND  
 
Girls 9-10 Shot Put - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-03.25  5/30/2009   Mary Kate Moeller, Holy Cross-Sprin      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vania Mokonchu            04 Sacred Heart-R        21-01.50   10   
  2 Caroline Kemp             04 Mother of Divine      17-02.25    8   
  3 Isabella Tulio            04 St Helena             16-11.25    6   
  4 Shannon Peters            04 Visitation Bvm        16-09.50    4   
  5 Ava Adamson               04 HolyRosary            16-04.75    2   
  6 Zoe George                04 St. Aloysius          16-03.75    1   
  7 Sophia Kefer              04 St. Aloysius          15-09.50  
  8 Lindsay Ujobai            04 Blessed Teresa        15-00.75  
  9 Kathryn Todd              04 St Eleanor            12-09.50  
 10 Addison Talone            04 Visitation Bvm        11-07.25  
 11 Amy Dallas                05 Mother of Divine      11-04.50  
 12 Layla Thorne              04 Visitation Bvm        11-01.75  
 13 Kaylan Connor             05 St Eleanor            10-11.25  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash - Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.60  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kaleigh Hudson            03 St Eleanor               14.55q  3 
  2 Heather Lesinski          03 St Eleanor               14.70q  2 
  3 Nene Mokonchu             03 Sacred Heart-R           14.81q  2 
  4 Isabella LeGendre         02 Mother of Divine         14.95q  1 
  5 Julia Welsh               02 St Eleanor               15.04q  1 
  6 Devon McGarvey            03 St Helena                15.40q  3 
  7 Bridget Reape             03 St Helena                15.87q  1 
  8 Ana Maria Maloney         02 St Philip LH             16.16q  2 
  9 Ashley Newell             03 HolyRosary               16.21   1 
 10 Danielle Campanella       03 Visitation Bvm           16.40   3 
 11 Ester Mokonchu            03 Sacred Heart-R           16.84   3 
 12 Claire Doan               03 Mother of Divine         16.89   1 
 13 Sydney Morgan             02 HolyRosary               17.05   2 
 14 Livia Nocito              03 St Philip LH             17.55   2 
 15 Faith Flocco              02 St Philip LH             17.82   1 
 16 Theresa Cleary            03 HolyRosary               18.45   3 
Finals
  1 Kaleigh Hudson            03 St Eleanor               14.35   10   
  2 Heather Lesinski          03 St Eleanor               14.75    8   
  3 Isabella LeGendre         02 Mother of Divine         14.86    6   
  4 Julia Welsh               02 St Eleanor               14.88    4   
  5 Devon McGarvey            03 St Helena                14.97    2   
  6 Nene Mokonchu             03 Sacred Heart-R           14.99    1   
  7 Bridget Reape             03 St Helena                15.82  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash - Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 26.20  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kathleen Schiele          02 St Eleanor               30.55   3  10   
  2 Kaleigh Hudson            03 St Eleanor               30.96   3   8   
  3 Isabella LeGendre         02 Mother of Divine         31.23   3   6   
  4 Heather Lesinski          03 St Eleanor               31.25   3   4   
  5 Isabella Frassenei        02 Blessed Teresa           31.37   3   2   
  6 Olivia Miller             03 St Basil Gre             31.40   2   1   
  7 Madeline Glenn            03 St. Aloysius             31.75   3 
  8 Bridget Reape             03 St Helena                33.66   2 
  9 Sophia Kowalczyk          02 Visitation Bvm           34.08   2 
 10 Sydney Morgan             02 HolyRosary               34.58   2 
 11 Flynn Casey               02 St Helena                34.67   2 
 12 Megan Cano                02 St. Aloysius             38.67   2 
 13 Justine Lampe             02 HolyRosary               39.16   2 
 14 Erin Bell                 02 St. Aloysius             43.97   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash - Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 58.33  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabella Frassenei        02 Blessed Teresa           71.01   3  10   
  2 Olivia Miller             03 St Basil Gre             72.42   3   8   
  3 Sarah Abruzzo             02 St Eleanor               75.88   1   6   
  4 Nene Mokonchu             03 Sacred Heart-R           76.11   2   4   
  5 Sophia Aguila             02 St Eleanor               76.90   3   2   
  6 Riley Dowd                03 St Helena                77.08   3   1   
  7 Ashley Newell             03 HolyRosary               78.22   2 
  8 Laura Kane                03 HolyRosary               79.58   3 
  9 Amanda Burkholder         02 Visitation Bvm           79.68   3 
 10 Sophia Ferrero            03 St Helena                79.92   2 
 11 Jade Yasich               02 Visitation Bvm         1:20.13   2 
 12 Moira Mulligan            03 St Philip LH           1:24.32   2 
 13 Ava Miralles              02 Blessed Teresa         1:27.94   1  1:27.934
 14 Justine Lampe             02 HolyRosary             1:27.94   2  1:27.940
 15 Sofia Rivera              03 St Philip LH           1:32.07   1 
 16 Veronica Souder           03 Blessed Teresa         1:36.12   1 
 
Girls 11-12 800 Meter Run - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:19.15  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tess Crossan              03 St Eleanor             2:42.83   10   
  2 Brooklyn Rogers           03 St Eleanor             2:50.26    8   
  3 Mackenzie Rotay           03 St Eleanor             2:51.52    6   
  4 Gianna Cagliola           03 Blessed Teresa         2:54.77    4   
  5 Samantha Saxon            03 St Helena              2:58.19    2   
  6 Maddie Friel              02 St Basil Gre           3:07.17    1   
  7 Moira Mulligan            03 St Philip LH           3:15.74  
  8 Ava Miralles              02 Blessed Teresa         3:41.04  
  9 Veronica Souder           03 Blessed Teresa         3:46.30  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.52  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tess Crossan              03 St Eleanor             5:46.81   10   
  2 Elizabeth Gama            02 St Eleanor             5:53.53    8   
  3 Gianna Cagliola           03 Blessed Teresa         6:11.08    6   
  4 Kellie Caputo             02 St Helena              6:13.87    4   
  5 Maddie Friel              02 St Basil Gre           6:17.56    2   
  6 Brooklyn Rogers           03 St Eleanor             6:23.18    1   
  7 Anna George               02 Mother of Divine       7:17.32  
  8 Hannah Bell               02 St. Aloysius           7:59.77  
  9 Shannon Archbold          02 HolyRosary             8:10.01  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 52.99  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       T Belton, M Lee, B Spriggs, S Birch               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            58.87   10   
     1) Kaleigh Hudson 03               2) Heather Lesinski 03            
     3) Julia Welsh 02                  4) Kathleen Schiele 02            
  2 St Helena                                             64.01    8   
     1) Bridget Reape 03                2) Riley Dowd 03                  
     3) Ciaran Scott 02                 4) Devon McGarvey 03              
  3 Visitation B V M                                      64.94    6   
     1) Danielle Campanella 03          2) Sophia Kowalczyk 02            
     3) Mary Kate McNally 03            4) Amanda Burkholder 02           
  4 St Philip Neri -lafayette Hill                        65.44    4   
     1) Sam Matthews 02                 2) Kate Moran 02                  
     3) Ana Maria Maloney 02            4) Sofia Rivera 03                
  5 St Basil the Great                                    77.98    2   
     1) Hannah Kresefski 03             2) Cathleen Fisher 03             
     3) Karenna Rouse 03                4) Alexis Moyer 03                
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:51.50  6/1/2013    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         Z Carbino, E Gauker, M Hsu, S Pawluczyk           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:02.60   10   
     1) Anna Patterson 03               2) Julia Welsh 02                 
     3) Delaney Cordrey 02              4) Kathleen Schiele 02            
  2 St Helena                                           2:14.63    8   
     1) Kellie Caputo 02                2) Sophia Ferrero 03              
     3) Alex Wenz 02                    4) Kendal Williams 02             
  3 Holy Rosary Regional School                         2:15.78    6   
     1) Sydney Morgan 02                2) Laura Kane 03                  
     3) Elisa DeSimone 02               4) Ashley Newell 03               
  4 St Aloysius                                         2:23.48    4   
     1) Megan Cano 02                   2) Hannah Bell 02                 
     3) Kiersten Donnelly 03            4) Madeline Glenn 03              
  5 St Basil the Great                                  2:54.94    2   
     1) Hannah Kresefski 03             2) Cathleen Fisher 03             
     3) Karenna Rouse 03                4) Alexis Moyer 03                
 
Girls 11-12 High Jump - Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-04  5/30/2009   Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elisa DeSimone            02 HolyRosary             4-00.00   10   
  2 Madeline Glenn            03 St. Aloysius           3-10.00    8   
  3 Nene Mokonchu             03 Sacred Heart-R        J3-10.00    5   
  3 Olivia Miller             03 St Basil Gre          J3-10.00    5   
  5 Sarah Abruzzo             02 St Eleanor            J3-10.00    2   
  6 Devon McGarvey            03 St Helena             J3-10.00    1   
  7 Kiersten Donnelly         03 St. Aloysius          J3-10.00  
  8 Riley Dowd                03 St Helena              3-08.00  
  8 Kate Moran                02 St Philip LH           3-08.00  
 10 Onca Urban                03 St Eleanor            J3-08.00  
 -- Sam Matthews              02 St Philip LH                NH  
 -- Alexis Moyer              03 St Basil Gre                NH  
 -- Justine Lampe             02 HolyRosary                  NH  
 
Girls 11-12 Long Jump - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 16-02.50  1976        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ana Maria Maloney         02 St Philip LH          12-07.00   10   
  2 Isabella Frassenei        02 Blessed Teresa        11-09.00    8   
  3 Lauren Saladino Tang      02 St Eleanor           J11-09.00    6   
  4 Livia Nocito              03 St Philip LH          11-05.50    4   
  5 Kendal Williams           02 St Helena             11-02.50    2   
  6 Isabel Llopis             03 St Helena             10-09.00    1   
  7 Megan Cano                02 St. Aloysius          10-08.00  
  8 Danielle Campanella       03 Visitation Bvm        10-07.75  
  9 Samantha Saxon            03 St Helena             10-04.50  
 10 Faith Flocco              02 St Philip LH           9-11.00  
 11 Ava Miralles              02 Blessed Teresa         9-10.75  
 12 Lauren Kent               03 St Eleanor             9-02.25  
 13 Hannah Kresefski          03 St Basil Gre           7-11.25  
 14 Theresa Cleary            03 HolyRosary             7-08.00  
 15 Anna George               02 Mother of Divine       7-04.50  
 -- Fiona Burke               03 St Eleanor                  ND  
 -- Julia Whalon              02 Mother of Divine            ND  
 
Girls 11-12 Shot Put - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 36-03  2006        Anna McCloskey, St Thomas Apostle           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isabella LeGendre         02 Mother of Divine      27-02.75   10   
  2 Kiersten Donnelly         03 St. Aloysius          26-04.50    8   
  3 Alexis Bray               02 St. Aloysius          24-06.75    6   
  4 Delaney Cordrey           02 St Eleanor            24-01.25    4   
  5 Erin Bell                 02 St. Aloysius          23-03.00    2   
  6 Devon Morton              02 St Mary Spng Mt       23-01.00    1   
  7 Cathleen Fisher           03 St Basil Gre          21-09.25  
  8 Ester Mokonchu            03 Sacred Heart-R        21-02.00  
  9 Flynn Casey               02 St Helena             19-04.00  
 10 Claire Doan               03 Mother of Divine      18-09.50  
 11 Amanda Burkholder         02 Visitation Bvm        18-03.00  
 12 Jade Yasich               02 Visitation Bvm        15-06.00  
 13 Lauren Kent               03 St Eleanor            15-01.75  
 14 Elizabeth Lynn            03 St Eleanor            15-00.00  
 15 Sophia Kowalczyk          02 Visitation Bvm        14-09.75  
 16 Theresa Cleary            03 HolyRosary            13-03.50  
 -- Livia Nocito              03 St Philip LH              FOUL  
 
Girls 13-15 100 Meter Dash - Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.53  5/31/2008   Evan Dangerfield, St Cyril of Alex          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Madelyn Lesinski          00 St Eleanor               14.32q  1 
  2 Mikaela Monroe            01 HolyRosary               14.38q  2 
  3 Hope Erwin                00 St. Aloysius             14.76q  3 
  4 Erin Fox                  01 St Eleanor               14.78q  1 
  5 Julia Koller              01 St Helena                14.84q  2 
  6 Nicole Sonet              01 Visitation Bvm           14.90q  3 
  7 Hannah Poulos             01 St Helena                14.93q  3 
  8 Elana Figliuolo           01 St Eleanor               15.09q  2 
  9 Hannah Rosenberger        01 Holy Family-Phoe         15.62   2 
 10 Maeve Riehman             00 Sfrancisnorris           15.67   1 
 11 Christine Heflin          01 HolyRosary               16.05   3 
 12 Rebecca Schureman         01 St Mary Spng Mt          16.33   2 
 13 Caitlin Hughes            01 Visitation Bvm           16.39   3 
 14 Julie Nentwig             01 Sacred Heart-R           16.61   1 
Finals
  1 Hope Erwin                00 St. Aloysius             13.82   10   
  2 Madelyn Lesinski          00 St Eleanor               14.10    8   
  3 Mikaela Monroe            01 HolyRosary               14.13    6   
  4 Erin Fox                  01 St Eleanor               14.35    4   
  5 Nicole Sonet              01 Visitation Bvm           14.44    2   
  6 Julia Koller              01 St Helena                14.70    1   
  7 Elana Figliuolo           01 St Eleanor               14.77  
  8 Hannah Poulos             01 St Helena                14.78  
 
Girls 13-15 200 Meter Dash - Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 25.42  5/31/2008   Elizabeth Daniels, Our Lady of Guad         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hope Erwin                00 St. Aloysius             29.05   2  10   
  2 Elizabeth Caruso          00 St Eleanor               29.18   2   8   
  3 Anna Ebersole             01 St. Aloysius             30.21   2   6   
  4 Julia Koller              01 St Helena                31.11   1   4   
  5 Nicole Sonet              01 Visitation Bvm           31.13   2   2   
  6 Erin Fox                  01 St Eleanor               31.15   2   1   
  7 Hannah Rosenberger        01 Holy Family-Phoe         31.56   2 
  8 Katie Connor              01 St Eleanor               31.73   2 
  9 Hannah Poulos             01 St Helena                32.15   1 
 10 Christine Heflin          01 HolyRosary               33.08   2 
 11 Caitlin Hughes            01 Visitation Bvm           35.44   1 
 12 Rebecca Schureman         01 St Mary Spng Mt          35.53   1 
 
Girls 13-15 400 Meter Dash - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 56.73  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Caruso          00 St Eleanor               68.84   10   
  2 Katie Connor              01 St Eleanor               72.63    8   
  3 Elana Figliuolo           01 St Eleanor               74.58    6   
  4 Hannah Rosenberger        01 Holy Family-Phoe         78.47    4   
  5 Caitlin Hughes            01 Visitation Bvm         1:23.69    2   
 
Girls 13-15 800 Meter Run - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:16.64  5/30/2009   Emma Keenan, Our Lady of Guad             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jocelyn Rotay             01 St Eleanor             2:28.41   10   
  2 Carley Ukalovic           01 St Eleanor             2:34.78    8   
  3 Julia Costello            01 Sacred Heart-R         2:38.25    6   
  4 Madeline Foster           00 St Eleanor             2:43.11    4   
  5 Jamie Fruncillo           01 HolyRosary             2:56.42    2   
  6 Elizabeth Wiggs           00 St. Aloysius           3:10.40    1   
  7 Abby Riehman              00 Sfrancisnorris         3:14.71  
 
Girls 13-15 1600 Meter Run - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.16  6/4/2011    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jocelyn Rotay             01 St Eleanor             5:27.76   10   
  2 Carley Ukalovic           01 St Eleanor             5:44.50    8   
  3 Julia Costello            01 Sacred Heart-R         5:53.26    6   
  4 Madeline Foster           00 St Eleanor             6:03.63    4   
  5 Chloe Hill                01 St Mary Spng Mt        6:25.28    2   
  6 Brigid Donnelly           01 St. Aloysius           7:25.67    1   
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 51.25  6/2/2007    Our Ladyof Guadalupe, Our Lady of Gaudalupe 
                       D Bravaco, E Daniels, L Eagen, S Deitz            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            58.79   10   
     1) Erin Fox 01                     2) Katie Connor 01                
     3) Elizabeth Caruso 00             4) Madelyn Lesinski 00            
  2 Holy Rosary Regional School                           60.72    8   
     1) Christine Heflin 01             2) Mary Katherine Cleary 00       
     3) Jamie Fruncillo 01              4) Mikaela Monroe 01              
 
Girls 13-15 4x200 Meter Relay - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:48.96  6/2/2012    St Eleanor, St Eleanor                    
                         G Fazio, K Ronca, A Newman, C Duffy               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:02.65   10   
     1) Elana Figliuolo 01              2) Erin Fox 01                    
     3) Katie Connor 01                 4) Elizabeth Caruso 00            
  2 Holy Rosary Regional School                         2:08.06    8   
     1) Christine Heflin 01             2) Jamie Fruncillo 01             
     3) Mary Katherine Cleary 00        4) Mikaela Monroe 01              
  3 St Aloysius                                         2:22.52    6   
     1) Caroline Deviney 01             2) Isabel Ameer 00                
     3) Jillian Shrum 01                4) Leah McMenamin 01              
 
Girls 13-15 High Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  5-07  6/5/2010    Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Koller              01 St Helena              4-10.00   10   
  2 Anna Ebersole             01 St. Aloysius           4-08.00    8   
  3 Jessica D'Ambrosio        01 St Eleanor             4-02.00    6   
  4 Mikaela Monroe            01 HolyRosary             4-00.00    4   
  5 Hannah Poulos             01 St Helena             J4-00.00    2   
 -- Maeve Riehman             00 Sfrancisnorris              NH  
 
Girls 13-15 Long Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 16-08  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Ebersole             01 St. Aloysius          15-09.00   10   
  2 Madelyn Lesinski          00 St Eleanor            14-02.25    8   
  3 Hannah Poulos             01 St Helena             13-11.25    6   
  4 Jessica D'Ambrosio        01 St Eleanor            13-06.50    4   
  5 Julia Koller              01 St Helena             13-05.00    2   
  6 Hannah Rosenberger        01 Holy Family-Phoe      12-06.25    1   
  7 Rebecca Schureman         01 St Mary Spng Mt       12-05.50  
  8 Rachel Guerra             01 St Eleanor            12-05.00  
  9 Maeve Riehman             00 Sfrancisnorris        12-01.75  
 10 Isabel Ameer              00 St. Aloysius          11-07.50  
 11 Hanna Saxon               01 St Helena             11-06.00  
 12 Nicole Sonet              01 Visitation Bvm        11-03.00  
 13 Elizabeth Wiggs           00 St. Aloysius           9-02.25  
 14 Julie Nentwig             01 Sacred Heart-R         9-00.00  
 -- Abby Riehman              00 Sfrancisnorris              ND  
 -- Nadine Lampe              00 HolyRosary                  ND  
 
Girls 13-15 Triple Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 34-07.75  6/4/2011    Elizabeth Reid, St Maria Goretti         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Ebersole             01 St. Aloysius          32-11.25   10   
  2 Madelyn Lesinski          00 St Eleanor            26-03.25    8   
  3 Jessica D'Ambrosio        01 St Eleanor            25-11.25    6   
  4 Rachel Guerra             01 St Eleanor            24-11.25    4   
  5 Brigid Donnelly           01 St. Aloysius          23-07.75    2   
  6 Abby Riehman              00 Sfrancisnorris        21-08.25    1   
  7 Hanna Saxon               01 St Helena             20-03.25  
 
Girls 13-15 Shot Put - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-01.50  1995        N. Mailliaro, St Joseph                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Corrine Archbold          01 HolyRosary            29-02.25   10   
  2 Hope Erwin                00 St. Aloysius          27-10.75    8   
  3 Mary Katherine Cleary     00 HolyRosary            27-07.25    6   
  4 Julie Nentwig             01 Sacred Heart-R        26-05.00    4   
  5 Katherine Fallon          01 St Eleanor            26-00.50    2   
  6 Rebecca Schureman         01 St Mary Spng Mt       25-08.75    1   
  7 Jessica D'Ambrosio        01 St Eleanor            24-11.00  
  8 Brigid Donnelly           01 St. Aloysius          24-07.50  
  9 Jillian Shrum             01 St. Aloysius          22-07.50  
 10 Caitlin Hughes            01 Visitation Bvm        20-05.25  
 
Girls 9-15 4x400 Meter Relay - Open
=======================================================================
        ARCH: ! 4:23.71  6/1/2013    St Mary Magdalene, St Mary Magdalen       
                         C Bateman, J Young, A Scannapieco, Q Maguire      
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         5:21.61   10   
     1) Maya Garcia 04                  2) Laura Kane 03                  
     3) Jamie Fruncillo 01              4) Mary Katherine Cleary 00       
  2 St Eleanor                                          5:33.16    8   
     1) Claire Schiele 05               2) Delaney O'Sullivan 03          
     3) Emma Brogan 01                  4) Nicole Cicippio 00             
  3 Visitation B V M                                    5:42.25    6   
     1) Marisa Sala 05                  2) Shannon Peters 04              
     3) Mary Kate McNally 03            4) Nicole Sonet 01                
  4 St Helena                                           5:44.92    4   
     1) Mia Ferrero 05                  2) Sophia Ferrero 03              
     3) Samantha Saxon 03               4) Hanna Saxon 01                 
  5 St Basil the Great                                  5:47.06    2   
     1) Caroline O'Neill 04             2) Maddie Friel 02                
     3) Claire Zubey 05                 4) Mary-Kate Duffy 04             
  6 Mother of Divine Providence                         5:50.30    1   
     1) Nina Dudas 05                   2) Anna George 02                 
     3) Claire Doan 03                  4) Elizabeth Yates 05             
 
Girls 9-15 4x800 Meter Relay - Open
=======================================================================
        ARCH: ! 10:15.70  5/31/2014   St Pius X, St Pius X                     
                          H McElhone, C Mancini, E Mancini, E Mancini       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Helena                                          12:14.72   10   
     1) Emma DiMascio 04                2) Kellie Caputo 02               
     3) Caroline Caputo 04              4) Hanna Saxon 01                 
  2 St Eleanor                                         12:44.11    8   
     1) Elsa Rogosky 04                 2) Erin Lamirande 02              
     3) Gwnyeth German 02               4) Maeve Roynan 01                
  3 St Aloysius                                        13:15.59    6   
     1) Noelle Barone 05                2) Hannah Bell 02                 
     3) Brigid Donnelly 01              4) Elizabeth Wiggs 00             
  4 St Philip Neri -lafayette Hill                     13:23.89    4   
     1) Anne Kitching 04                2) Moira Mulligan 03              
     3) Sam Matthews 02                 4) Kate Moran 02                  
  5 Visitation B V M                                   13:24.92    2   
     1) Caitlyn Hennessy 04             2) Addison Talone 04              
     3) Mary Kate McNally 03            4) Jade Yasich 02                 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash - Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.01  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cameron Paquette          05 St Eleanor               15.06q  2 
  2 Nicholas DeLaurentis      04 HolyRosary               15.12q  4 
  3 Ben Hirst                 04 Holy Family-Phoe         15.45q  3 
  4 Luke Bell                 04 St. Aloysius             15.46q  1 
  5 Luke Sykes                04 Visitation Bvm           15.85q  1 
  6 Rocco Bressi              04 Blessed Teresa           15.96q  4 
  7 Ryan Hubler               04 HolyRosary               16.12q  2 
  8 Jack Rosenberger          05 Holy Family-Phoe         16.36q  3 
  9 Camillo Cicipio           04 Sfrancisnorris           16.55   4 
 10 Luke Seweryn              05 St Philip LH             17.28   2 
 11 Kyle Rohrbaugh            04 Holy Family-Phoe         17.44   3 
 12 Josh Pratt                04 Mother of Divine         17.67   1 
 13 Gavin Angelaccio          05 St Eleanor               17.98   1 
 14 Anthony Fedoruk           04 St Philip LH             18.02   2 
 15 Connor Thiele             04 St Basil Gre             18.24   4 
 16 Joseph Cagliola           05 Sacred Heart-R           18.44   3 
 17 Brandon Fredette          04 Mother of Divine         18.69   3 
 18 Alexander Glenn           05 St. Aloysius             18.82   2 
 19 Ryder Pham                04 Sacred Heart-R           18.87   3 
 20 Mark Drayton              04 Mother of Divine         19.05   1 
 21 Nicholas Bressi           05 Blessed Teresa           19.31   2 
 22 Thomas Plunkett           05 St. Aloysius             19.43   4 
 23 Andrew Weir               05 St Basil Gre             20.89   4 
 24 Christian Bourbon         05 Visitation Bvm           21.40   3 
 25 Logan Yosua               05 Visitation Bvm           22.92   1 
Finals
  1 Nicholas DeLaurentis      04 HolyRosary               14.29   10   
  2 Cameron Paquette          05 St Eleanor               14.53    8   
  3 Ben Hirst                 04 Holy Family-Phoe         14.82    6   
  4 Luke Bell                 04 St. Aloysius             15.04    4   
  5 Luke Sykes                04 Visitation Bvm           15.58    2   
  6 Ryan Hubler               04 HolyRosary               15.62    1   
  7 Rocco Bressi              04 Blessed Teresa           15.93  
  8 Jack Rosenberger          05 Holy Family-Phoe         15.94  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash - Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.35  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cameron Paquette          05 St Eleanor               31.08   3  10   
  2 Jack Cahill               04 St Helena                31.40   3   8   
  3 Joshua Lloyd              04 Mother of Divine         33.38   3   6   
  4 Michael Rebar             04 Visitation Bvm           33.58   3   4   
  5 Jack Rosenberger          05 Holy Family-Phoe         34.08   3   2   
  6 Dylan Connor              05 St Eleanor               34.09   3   1   
  7 Christopher Baratta       04 HolyRosary               34.29   2 
  8 Rocco Bressi              04 Blessed Teresa           34.71   2 
  9 Camillo Cicipio           04 Sfrancisnorris           37.07   3 
 10 James Lawson              05 St Mary Spng Mt          37.10   3 
 11 Phillip Cano              05 St. Aloysius             37.37   2 
 12 Connor Thiele             04 St Basil Gre             38.17   2 
 13 Nicholas Bressi           05 Blessed Teresa           38.62   2 
 14 Declan Keener             05 St. Aloysius             39.26   1 
 15 Brandon Fredette          04 Mother of Divine         39.39   2 
 16 Brandon Palutis           04 St Helena                40.02   2 
 17 Mark Drayton              04 Mother of Divine         40.04   2 
 18 Thomas Plunkett           05 St. Aloysius             41.09   1 
 19 Damon Cagliola            05 HolyRosary               41.19   1 
 20 Connor Yosua              05 Visitation Bvm           41.98   1 
 21 Andrew Weir               05 St Basil Gre             46.47   1 
 22 Logan Yosua               05 Visitation Bvm           50.62   1 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash - Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 62.52  2002        Ryan Ford, St Catherine Siena               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jack Cahill               04 St Helena                69.86   3  10   
  2 Luke Sykes                04 Visitation Bvm           71.71   3   8   
  3 Joshua Lloyd              04 Mother of Divine         71.81   3   6   
  4 Michael Rebar             04 Visitation Bvm           73.80   3   4   
  5 Andrew Brill              05 St. Aloysius             73.85   3   2   
  6 Luke Seweryn              05 St Philip LH             76.44   3   1   
  7 Quinn Smith               05 Sacred Heart-R           78.20   3 
  8 Christopher Baratta       04 HolyRosary               78.40   3 
  9 James Lawson              05 St Mary Spng Mt        1:21.73   2 
 10 Jack Thomas Heffner       04 Visitation Bvm         1:26.28   2 
 11 Joshua Hoxie              05 Mother of Divine       1:27.96   2 
 12 Will Rouse                04 St Basil Gre           1:29.32   2 
 13 Anthony Fedoruk           04 St Philip LH           1:30.19   2 
 14 Josh Pratt                04 Mother of Divine       1:30.66   1 
 15 Gavin Angelaccio          05 St Eleanor             1:31.14   2 
 16 Brandon Palutis           04 St Helena              1:33.82   1 
 17 Joseph Cagliola           05 Sacred Heart-R         1:39.38   1 
 18 Kyle Rohrbaugh            04 Holy Family-Phoe       1:48.75   1 
 
Boys 9-10 800 Meter Run - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:24.28  6/2/2012    Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Brill              05 St. Aloysius           2:43.77   10   
  2 Luke Sykes                04 Visitation Bvm         2:44.11    8   
  3 Ryan Kovaleski            04 St Eleanor             2:44.38    6   
  4 Quinn Smith               05 Sacred Heart-R         2:57.53    4   
  5 Kidder Urban              05 St Eleanor             3:04.96    2   
  6 Owen Bator                04 Blessed Teresa         3:05.47    1   
  7 Ben Hirst                 04 Holy Family-Phoe       3:17.61  
  8 Joshua Hoxie              05 Mother of Divine       3:22.87  
  9 Liam O'Sullivan           04 St Eleanor             3:23.01  
 10 Connor Yosua              05 Visitation Bvm         3:49.18  
 11 Kyle Rohrbaugh            04 Holy Family-Phoe       4:21.18  
 12 Christian Bourbon         05 Visitation Bvm         4:23.43  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:17.83  5/31/2008   Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Brill              05 St. Aloysius           5:51.02   10   
  2 Ryan Kovaleski            04 St Eleanor             6:00.40    8   
  3 Kidder Urban              05 St Eleanor             6:21.81    6   
  4 Owen Bator                04 Blessed Teresa         6:40.05    4   
  5 Liam O'Sullivan           04 St Eleanor             7:16.71    2   
  6 Will Rouse                04 St Basil Gre           7:43.88    1   
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 57.59  6/2/2012    Gesu, Gesu                                  
                       R Deas, K Smith, J Forman, H Shaw                 
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           65.88   10   
     1) Ryan Hubler 04                  2) Christopher Baratta 04         
     3) Damon Cagliola 05               4) Nicholas DeLaurentis 04        
  2 St Aloysius                                           69.44    8   
     1) N. William Woodall 04           2) Alexander Glenn 05             
     3) Phillip Cano 05                 4) Luke Bell 04                   
  3 St Eleanor                                            71.33    6   
     1) John Trigg 04                   2) Devon Dayrit 04                
     3) Dylan Connor 05                 4) Cameron Paquette 05            
  4 Mother of Divine Providence                           74.33    4   
     1) Joshua Lloyd 04                 2) Joshua Hoxie 05                
     3) Jack Bordic 04                  4) Jeremy Csercsevits 05          
 
Boys 9-10 4x200 Meter Relay - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:00.76  6/2/2012    St Ignatius, St Ignatius                  
                         J Turner, S Heyman, C Warren, V Twomey            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mother of Divine Providence                         2:31.81   10   
     1) Brandon Fredette 04             2) Jeremy Csercsevits 05          
     3) Josh Pratt 04                   4) Mark Drayton 04                
  2 St Philip Neri -lafayette Hill                      2:33.02    8   
     1) Charles Kitching 05             2) Sam Downey 05                  
     3) Anthony Fedoruk 04              4) Luke Seweryn 05                
  3 St Eleanor                                          2:41.80    6   
     1) John Trigg 04                   2) Devon Dayrit 04                
     3) Robert Re 04                    4) Dylan Connor 05                
 
Boys 9-10 High Jump - Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-10  5/31/2014   Tommy Christie, St Joseph/Robert            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 N. William Woodall        04 St. Aloysius           3-04.00    9   
  1 Jacob McNelly             05 St Eleanor             3-04.00    9   
  3 Luke Bell                 04 St. Aloysius           3-02.00    5   
  3 Quinn Smith               05 Sacred Heart-R         3-02.00    5   
 -- Connor Thiele             04 St Basil Gre                NH  
 -- David Moran               05 St Philip LH                NH  
 -- Adam Shirker              05 St Basil Gre                NH  
 -- Alexander Glenn           05 St. Aloysius                NH  
 
Boys 9-10 Long Jump - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 15-09  6/5/2010    Quinn McCahon, St Pat-Malvern               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam Shirker              05 St Basil Gre          11-07.50   10   
  2 Rocco Bressi              04 Blessed Teresa        11-00.75    8   
  3 Ryan Hubler               04 HolyRosary            10-08.75    6   
  4 Camillo Cicipio           04 Sfrancisnorris         9-11.75    4   
  5 Jack Rosenberger          05 Holy Family-Phoe       9-06.50    2   
  6 Jack Thomas Heffner       04 Visitation Bvm         9-02.50    1   
  7 Kidder Urban              05 St Eleanor             9-02.25  
  8 Jacob McNelly             05 St Eleanor             8-11.25  
  9 James Lawson              05 St Mary Spng Mt        8-05.25  
 10 Lucas McDowell            04 Holy Family-Phoe       8-01.25  
 11 Jack Bordic               04 Mother of Divine       7-08.50  
 12 Christian Bourbon         05 Visitation Bvm         7-00.50  
 13 Sam Downey                05 St Philip LH           6-09.00  
 13 Connor Archbold           05 HolyRosary             6-09.00  
 15 Ryder Pham                04 Sacred Heart-R         6-07.25  
 16 Connor Yosua              05 Visitation Bvm         5-10.00  
 17 Nicholas Bressi           05 Blessed Teresa         5-09.50  
 18 Joseph Cagliola           05 Sacred Heart-R         5-07.00  
 
Boys 9-10 Shot Put - Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-09.75  6/2/2012    Matthew Dade, St Eleanor                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Tyrell               04 Holy Family-Phoe      22-01.00   10   
  2 Lucas McDowell            04 Holy Family-Phoe      21-03.50    8   
  3 Connor Archbold           05 HolyRosary            18-05.50    6   
  4 Declan Keener             05 St. Aloysius          16-06.75    4   
  5 Devon Dayrit              04 St Eleanor            16-06.25    2   
  6 John Trigg                04 St Eleanor            15-01.00    1   
  7 Robert Re                 04 St Eleanor           J15-01.00  
  8 Andrew Weir               05 St Basil Gre          14-07.50  
  9 Phillip Cano              05 St. Aloysius          14-00.25  
 10 David Moran               05 St Philip LH          12-05.00  
 11 Logan Yosua               05 Visitation Bvm        12-04.50  
 12 Thomas Plunkett           05 St. Aloysius           8-11.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash - Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.70  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jordan Layos              03 Visitation Bvm           14.01q  4 
  2 Ryan Rosenberger          02 Holy Family-Phoe         14.24q  3 
  3 Dominic Montanez          02 Sfrancisnorris           14.41q  1 
  4 Blaize Scarcelle          02 St Eleanor               14.47q  2 
  5 Michael Martinelli        02 HolyRosary               14.64q  2 
  6 Michael Brown             03 St Philip LH             14.71q  1 
  7 Sean Wildemann            03 Mother of Divine         14.80q  4 
  8 Jack Flynn                02 Holy Family-Phoe         15.06q  3 
  9 Luke Levant               02 St Eleanor               15.18   4 
 10 Matthew Drayton           02 Mother of Divine         15.44   2 
 11 Gavin Buce                03 Holy Family-Phoe         15.54   1 
 12 Joseph Bushner            03 St Helena                15.59   4 
 13 Peyton Brezski            03 St. Aloysius             15.63   4 
 14 Scott Pupek               03 Blessed Teresa           15.90   3 
 15 Noah Padworny             03 St Eleanor               16.06   2 
 16 Dylan Luckowski           02 St. Aloysius             16.08   2 
 17 Colin Neusch              02 St Mary Spng Mt          16.22   1 
 18 Connor O'Brien            03 Mother of Divine         16.28   4 
 19 David Farrell             03 Blessed Teresa           16.30   3 
 20 Cooper Lake               02 Visitation Bvm           16.69   4 
 21 John Laughlin             03 Sfrancisnorris           17.14   1 
 22 Jack Agnew                02 Visitation Bvm           18.05   3 
 23 Tommy Dalfo               02 St Philip LH             18.64   1 
 24 Brendan Ainscoe           03 Sacred Heart-R           18.74   2 
Finals
  1 Jordan Layos              03 Visitation Bvm           13.53   10   
  2 Ryan Rosenberger          02 Holy Family-Phoe         13.89    8   
  3 Blaize Scarcelle          02 St Eleanor               14.24    6   
  4 Jack Flynn                02 Holy Family-Phoe         14.47    4   
  5 Michael Brown             03 St Philip LH             14.58    2   
  6 Dominic Montanez          02 Sfrancisnorris           14.60    1   
  7 Sean Wildemann            03 Mother of Divine         14.78  
  8 Michael Martinelli        02 HolyRosary               14.80  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash - Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 24.48  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jordan Layos              03 Visitation Bvm           28.42   3  10   
  2 Ryan Rosenberger          02 Holy Family-Phoe         28.83   3   8   
  3 Blaize Scarcelle          02 St Eleanor               29.31   3   6   
  4 Max McCullagh             02 St. Aloysius             29.67   3   4   
  5 Kieran Cunningham         02 Visitation Bvm           29.72   3   2   
  6 Sean Wildemann            03 Mother of Divine         30.54   3   1   
  7 Dominic Montanez          02 Sfrancisnorris           30.56   3 
  8 James Prendergast         03 Mother of Divine         30.95   3 
  9 Luke Levant               02 St Eleanor               32.24   2 
 10 Vincent Csercsevits       03 Mother of Divine         32.77   2 
 11 Noah Padworny             03 St Eleanor               33.58   2 
 12 Jack Flynn                02 Holy Family-Phoe         34.26   1 
 13 Gabe Malabuyo             03 St Philip LH             35.93   1 
 14 Jordan Chubin             03 Visitation Bvm           37.23   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash - Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 54.97  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jordan Layos              03 Visitation Bvm           64.90   3  10   
  2 Michael Martinelli        02 HolyRosary               66.02   3   8   
  3 Kieran Cunningham         02 Visitation Bvm           66.39   3   6   
  4 Giacomo Badalamenti       02 Visitation Bvm           67.37   3   4   
  5 Colin Cahill              02 St Helena                67.73   3   2   
  6 Matthew Drayton           02 Mother of Divine         69.26   3   1   
  7 Jacob Peifer              02 Holy Family-Phoe         70.08   3 
  8 Andrew Horwatt            02 Mother of Divine         70.33   3 
  9 Scott Pupek               03 Blessed Teresa           72.10   2 
 10 James Prendergast         03 Mother of Divine         76.41   2 
 11 Alex Shirker              02 St Basil Gre             79.50   2 
 12 Tyler Ruane               03 HolyRosary             1:22.50   2 
 13 John-Patrick Duffy        02 St Basil Gre           1:22.83   1 
 14 Josh Murtaugh             02 St Basil Gre           1:26.80   2 
 15 Justin Taglianetti        03 St Philip LH           1:28.00   1 
 16 Liam Cotter               02 St Eleanor             1:29.15   2 
 17 Ian Wright                03 St. Aloysius           1:31.38   1 
 18 Brendan Ainscoe           03 Sacred Heart-R         1:32.45   1 
 
Boys 11-12 800 Meter Run - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:08.23  5/31/2014   Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Brosius              02 Sacred Heart-R         2:35.28   10   
  2 Aidan Doherty             02 Holy Family-Phoe       2:37.33    8   
  3 Colin Cahill              02 St Helena              2:38.48    6   
  4 Collin Hess               02 Holy Family-Phoe       2:41.13    4   
  5 Matthew Drayton           02 Mother of Divine       2:42.06    2   
  6 Parker Miles              03 St Mary Spng Mt        2:46.87    1   
  7 Kaden Buchler             03 St. Aloysius           2:51.20  
  8 Zachary Brill             03 St. Aloysius           2:56.31  
  9 Andrew Horwatt            02 Mother of Divine       2:58.29  
 10 Aidan Rietzke             03 St Helena              2:58.85  
 11 Christopher McGlynn       03 Visitation Bvm         3:08.59  
 12 Jake Sturges              03 St Eleanor             3:10.82  
 13 Adam Pasquale             03 Visitation Bvm         3:12.32  
 14 Raymond Casale            03 Visitation Bvm         3:16.82  
 15 Sean Zubey                02 St Basil Gre           3:17.32  
 16 Thomas Erwin              02 St. Aloysius           3:46.14  
 17 Tom Nowakowski            03 St Basil Gre           3:53.06  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 4:46.83  2004        Philip Wood, St Ignatius                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Doherty             02 Holy Family-Phoe       5:41.89   10   
  2 Collin Hess               02 Holy Family-Phoe       5:45.07    8   
  3 Parker Miles              03 St Mary Spng Mt        5:46.20    6   
  4 Zachary Brill             03 St. Aloysius           5:48.95    4   
  5 Jacob Peifer              02 Holy Family-Phoe       6:02.71    2   
  6 Kaden Buchler             03 St. Aloysius           6:09.85    1   
  7 Jake Sturges              03 St Eleanor             6:48.73  
  8 John Matics               03 Mother of Divine       6:53.01  
  9 Sean Zubey                02 St Basil Gre           6:53.24  
 10 Jayson Leary              03 St. Aloysius           7:47.34  
 11 Tom Nowakowski            03 St Basil Gre           7:55.90  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 51.77  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       K McGill, D Curtis, D Coney, C McDowell           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                           58.86   10   
     1) Max McCullagh 02                2) Peyton Brezski 03              
     3) Dylan Luckowski 02              4) Stephen Skarbek 02             
  2 Mother of Divine Providence                           65.60    8   
     1) James Prendergast 03            2) John Matics 03                 
     3) Nate Dallas 03                  4) Sean Wildemann 03              
  3 Visitation B V M                                      69.22    6   
     1) Carmen Sinker 02                2) Jordan Chubin 03               
     3) Jack Agnew 02                   4) Raymond Casale 03              
  4 St Basil the Great                                    70.02    4   
     1) Josh Murtaugh 02                2) Ryan Thiele 03                 
     3) John-Patrick Duffy 02           4) Dylan Russ 03                  
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        73.94    2   
     1) Jack Dalfo 02                   2) Dean Suchsland 03              
     3) Will Stanczak 03                4) John Meli 03                   
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:49.38  6/1/2013    Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Car
                         M Shragher, P Morgan, L Berish, K Swartz          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Visitation B V M                                    2:06.48   10   
     1) Giacomo Badalamenti 02          2) Christopher McGlynn 03         
     3) Cooper Lake 02                  4) Kieran Cunningham 02           
  2 St Eleanor                                          2:06.74    8   
     1) Noah Padworny 03                2) Max McGowan 02                 
     3) Luke Levant 02                  4) Blaize Scarcelle 02            
  3 St Philip Neri -lafayette Hill                      2:12.23    6   
     1) Justin Taglianetti 03           2) Gabe Malabuyo 03               
     3) Harry Hope 03                   4) Michael Brown 03               
  4 Mother of Divine Providence                         2:24.94    4   
     1) Connor O'Brien 03               2) John Matics 03                 
     3) Jason Baldwin 03                4) Vincent Csercsevits 03         
  5 St Basil the Great                                  2:28.66    2   
     1) Sean Zubey 02                   2) Ryan Thiele 03                 
     3) John-Patrick Duffy 02           4) Dylan Russ 03                  
 
Boys 11-12 High Jump - Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-05  5/31/2008   Vincent Esposito, Mary Mother Red           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Doherty             02 Holy Family-Phoe       4-04.00   10   
  2 Jack Brosius              02 Sacred Heart-R         4-00.00    8   
  3 Harry Hope                03 St Philip LH          J4-00.00    5   
  3 Max McCullagh             02 St. Aloysius          J4-00.00    5   
  5 Sam Snavely               02 St Basil Gre          J4-00.00    2   
  6 Max McGowan               02 St Eleanor             3-10.00    1   
  7 Josh Murtaugh             02 St Basil Gre          J3-10.00  
  8 Alex Shirker              02 St Basil Gre           3-08.00  
  9 Scott Pupek               03 Blessed Teresa        J3-08.00  
  9 Dean Suchsland            03 St Philip LH          J3-08.00  
 11 Jack Dalfo                02 St Philip LH           3-06.00  
 11 Colin Cahill              02 St Helena              3-06.00  
 -- Brendan Ainscoe           03 Sacred Heart-R              NH  
 -- Zachary Brill             03 St. Aloysius                NH  
 
Boys 11-12 Long Jump - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 18-02  6/2/2007    John Landis, Maternity BVM                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Rosenberger          02 Holy Family-Phoe      14-09.00   10   
  2 Parker Miles              03 St Mary Spng Mt       13-03.75    8   
  3 Michael Brown             03 St Philip LH          12-10.50    6   
  4 Stephen Skarbek           02 St. Aloysius          12-09.00    4   
  5 Gavin Buce                03 Holy Family-Phoe      10-11.75    2   
  6 Alex Shirker              02 St Basil Gre         J10-11.75    1   
  7 Peyton Brezski            03 St. Aloysius          10-11.50  
  8 Aidan Rietzke             03 St Helena             10-09.75  
  9 Dominic Montanez          02 Sfrancisnorris        10-08.00  
 10 Christopher McGlynn       03 Visitation Bvm        10-07.50  
 11 Cooper Lake               02 Visitation Bvm        10-03.50  
 12 Gabe Malabuyo             03 St Philip LH           9-11.25  
 13 Joseph Bushner            03 St Helena              9-10.50  
 14 Darrell Brunson-Edsell    03 Sfrancisnorris         8-11.25  
 15 John Laughlin             03 Sfrancisnorris         8-10.00  
 16 Jayson Leary              03 St. Aloysius           8-04.75  
 17 Jack Flynn                02 Holy Family-Phoe       8-03.75  
 18 Nate Dallas               03 Mother of Divine       7-08.00  
 19 Jordan Chubin             03 Visitation Bvm         7-07.50  
 20 Jake Downey               02 St Philip LH           6-02.75  
 21 Dylan Russ                03 St Basil Gre           4-10.50  
 
Boys 11-12 Shot Put - Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 49-06.50  6/2/2007    Charles Wilks, St Eugene                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis Mbui              02 Holy Family-Phoe      30-07.75   10   
  2 Justin Taglianetti        03 St Philip LH          28-00.50    8   
  3 Kyle Kopera               02 Holy Family-Phoe      27-09.75    6   
  4 Nate Dallas               03 Mother of Divine      25-09.50    4   
  5 Max Tyrell                02 Holy Family-Phoe      24-09.75    2   
  6 Jack Agnew                02 Visitation Bvm        24-01.25    1   
  7 Dylan Luckowski           02 St. Aloysius          23-01.75  
  8 John Meli                 03 St Philip LH          21-11.50  
  9 Joseph Bushner            03 St Helena             21-06.50  
 10 Ian Wright                03 St. Aloysius          19-04.75  
 11 Tommy Dalfo               02 St Philip LH          16-05.50  
 12 Carmen Sinker             02 Visitation Bvm        16-01.00  
 13 Adam Pasquale             03 Visitation Bvm        15-11.50  
 14 Thomas Erwin              02 St. Aloysius          11-06.25  
 
Boys 13-15 100 Meter Dash - Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.46  6/4/2011    Simon Wako, St Philomena                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 LaShaun Greenidge         00 St Basil Gre             12.73q  2 
  2 Stephen Gambone           01 HolyRosary               12.86q  2 
  3 Sean Loftus               00 St Helena                12.88q  1 
  4 Jacob Antonello           00 HolyRosary               12.98q  2 
  5 Brian Connor              01 St Eleanor               13.19q  1 
  6 Antonio Natale            01 Visitation Bvm           13.45q  1 
  7 Nico Malabuyo             00 St Philip LH             13.62q  2 
  8 Bradley Lynch             01 St Eleanor               13.72q  2 
  9 Anthony Bruno             01 St Eleanor               13.90   1 
 10 John Bushner              01 St Helena                14.11   1 
 11 Garrett Thompson          01 Holy Family-Phoe         14.24   2 
 12 Greyson Baker             01 St Helena                15.10   1 
 13 Jack Hope                 01 St Philip LH             15.42   2 
 14 Ryan Sehn                 01 St Philip LH             16.23   2 
 15 Nick Gagliano             01 HolyRosary               16.29   1 
Finals
  1 Sean Loftus               00 St Helena                12.47   10   
  2 LaShaun Greenidge         00 St Basil Gre             12.49    8    12.483
  3 Jacob Antonello           00 HolyRosary               12.49    6    12.487
  4 Stephen Gambone           01 HolyRosary               13.06    4   
  5 Brian Connor              01 St Eleanor               13.19    2   
  6 Antonio Natale            01 Visitation Bvm           13.30    1   
  7 Bradley Lynch             01 St Eleanor               13.35  
  8 Nico Malabuyo             00 St Philip LH             13.37  
 
Boys 13-15 200 Meter Dash - Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 23.31  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Thomas              01 St Eleanor               25.31   2  10   
  2 Mark Martinelli           00 HolyRosary               26.66   1   8   
  3 Jacob Antonello           00 HolyRosary               26.80   2   6   
  4 Anthony D'Orazio          00 Visitation Bvm           26.84   1   4   
  5 Brian Connor              01 St Eleanor               27.05   2   2   
  6 LaShaun Greenidge         00 St Basil Gre             27.60   2   1   
  7 Nico Malabuyo             00 St Philip LH             27.95   2 
  8 John Paul Schiele         01 St Eleanor               28.00   2 
  9 Greyson Baker             01 St Helena                30.79   1 
 10 Ryan Schilling            01 St Helena                31.76   1 
 11 Michael Mascaro           01 Visitation Bvm           32.35   1 
 12 Nick Gagliano             01 HolyRosary               32.49   1 
 13 Max Golden                01 Blessed Teresa           32.51   1 
 
Boys 13-15 400 Meter Dash - Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 51.76  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Thomas              01 St Eleanor               55.58   2  10   
  2 Salvatore Marano          00 HolyRosary               60.13   2   8   
  3 LaMarre Jean              01 HolyRosary               62.15   2   6   
  4 Rocco Mazzei              01 HolyRosary               64.82   2   4   
  5 James Rolley              01 St Helena                67.41   2   2   
  6 Colin Fuges               01 St Eleanor               68.66   2   1   
  7 Alexander Furktek         01 Visitation Bvm           69.10   2 
  8 Peter Lynch               01 St Basil Gre             71.21   2 
  9 Michael Mascaro           01 Visitation Bvm           77.19   1 
 10 Ryan Schilling            01 St Helena                78.02   1 
 11 Max Golden                01 Blessed Teresa         1:20.04   1 
 
Boys 13-15 800 Meter Run - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:03.82  5/31/2014   Jake Claricurzio, Our Lady Mnt Car        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James Thomas              01 St Eleanor             2:13.48   10   
  2 Sean Loftus               00 St Helena              2:23.85    8   
  3 John Paul Schiele         01 St Eleanor             2:25.26    6   
  4 Joseph Cahill             00 St Helena              2:26.09    4   
  5 Anthony D'Orazio          00 Visitation Bvm         2:32.33    2   
  6 Brian Lynch               00 Sacred Heart-R         2:34.60    1   
  7 Aidan Feldman             01 St. Aloysius           2:41.20  
  8 Jack Phillips             01 St Eleanor             2:43.02  
  9 Michael Bastida           01 HolyRosary             2:45.87  
 10 Connor Patzuk             01 HolyRosary             3:01.17  
 11 Matt Boyle                01 HolyRosary             3:14.82  
 
Boys 13-15 1600 Meter Run - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 4:31.81  6/4/2011    Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joseph Cahill             00 St Helena              5:20.47   10   
  2 John Paul Schiele         01 St Eleanor             5:28.28    8   
  3 Alexander Furktek         01 Visitation Bvm         5:38.69    6   
  4 Dan Duffy                 00 St Basil Gre           5:40.38    4   
  5 Brian Lynch               00 Sacred Heart-R         5:41.00    2   
  6 Jack Phillips             01 St Eleanor             5:42.97    1   
  7 Luke Donovan              01 St Eleanor             6:07.03  
  8 Ryan Sehn                 01 St Philip LH           6:17.55  
  9 Matt Boyle                01 HolyRosary             7:02.54  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 47.20  6/4/2011    Waldron Mercy, Waldron Mercy                
                       J Johnson, K Leuzzi, J Montague, J Parker         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           51.80   10   
     1) Salvatore Marano 00             2) Stephen Gambone 01             
     3) Mark Martinelli 00              4) Jacob Antonello 00             
  2 St Eleanor                                            53.33    8   
     1) Matthew Dade 01                 2) Anthony Bruno 01               
     3) Bradley Lynch 01                4) Brian Connor 01                
  3 Visitation B V M                                      54.06    6   
     1) Anthony D'Orazio 00             2) Alexander Furktek 01           
     3) Michael Mascaro 01              4) Antonio Natale 01              
  4 St Helena                                             56.33    4   
     1) John Bushner 01                 2) Benjamin DiMascio 00           
     3) James Rolley 01                 4) Ryan McManness 01              
  5 St Basil the Great                                    58.59    2   
     1) Peter Lynch 01                  2) Ryan Russ 01                   
     3) Calvin O'Neill 01               4) LaShaun Greenidge 00           
 
Boys 13-15 4x200 Meter Relay - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:38.03  6/5/2010    St Patrick Kennett Square, St Pat-KennettS
                         P Timlin, A Giarrocco, A Curry, P Claudy          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         1:46.32   10   
     1) Jacob Antonello 00              2) Stephen Gambone 01             
     3) Mark Martinelli 00              4) Salvatore Marano 00            
  2 St Eleanor                                          1:50.15    8   
     1) Anthony Bruno 01                2) Brian Connor 01                
     3) Bradley Lynch 01                4) John Paul Schiele 01           
  3 St Basil the Great                                  1:52.99    6   
     1) Zach Murtaugh 00                2) Leonard Kresefski 01           
     3) Calvin O'Neill 01               4) LaShaun Greenidge 00           
  4 St Helena                                           1:58.61    4   
     1) Benjamin DiMascio 00            2) Michael Clelland 01            
     3) James Rolley 01                 4) Ryan Schilling 01              
 
Boys 13-15 High Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  6-02  6/4/2011    Chris Stone, Holy Martyrs                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean Loftus               00 St Helena              5-04.00   10   
  2 Zach Murtaugh             00 St Basil Gre           5-00.00    8   
  3 Ryan McManness            01 St Helena             J5-00.00    6   
  4 Matthew Dade              01 St Eleanor             4-10.00    4   
  5 Evan Meiers               01 St Helena              4-08.00    2   
  6 Peter Lynch               01 St Basil Gre           4-06.00    1   
  7 Rocco Mazzei              01 HolyRosary            J4-06.00  
  8 Justin Thornton           01 HolyRosary             4-04.00  
  9 Mark Martinelli           00 HolyRosary             4-02.00  
 10 Michael Mascaro           01 Visitation Bvm        J4-02.00  
 11 Ryan Sehn                 01 St Philip LH           4-00.00  
 11 Leonard Kresefski         01 St Basil Gre           4-00.00  
 
Boys 13-15 Long Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 21-00.75  2002        John Hayes, St Andrew Drexel Hill        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sean Loftus               00 St Helena             16-04.00   10   
  2 James Thomas              01 St Eleanor            16-02.50    8   
  3 Stephen Gambone           01 HolyRosary            15-10.50    6   
  4 Jack Hope                 01 St Philip LH          14-07.50    4   
  5 Benjamin DiMascio         00 St Helena             14-04.00    2   
  6 Aidan Feldman             01 St. Aloysius          13-11.50    1   
  7 Nico Malabuyo             00 St Philip LH          13-10.50  
  8 Anthony D'Orazio          00 Visitation Bvm        13-09.00  
  9 Peter Lynch               01 St Basil Gre          13-05.00  
 10 Colin Fuges               01 St Eleanor            13-00.00  
 11 Matthew Dade              01 St Eleanor            12-06.00  
 12 James Rolley              01 St Helena             11-11.00  
 13 Joe Downey                01 St Philip LH          10-09.50  
 14 Max Golden                01 Blessed Teresa        10-08.00  
 15 Garrett Thompson          01 Holy Family-Phoe       8-08.50  
 
Boys 13-15 Triple Jump - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-04.25  6/1/2013    Ethan Cook, Holy Cross-Sprin             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zach Murtaugh             00 St Basil Gre          33-02.50   10   
  2 Ryan McManness            01 St Helena             30-11.00    8   
  3 Aidan Feldman             01 St. Aloysius          30-07.00    6   
  4 John Bushner              01 St Helena             30-01.00    4   
  5 Evan Meiers               01 St Helena             29-11.50    2   
  6 Rocco Mazzei              01 HolyRosary           J29-11.50    1   
  7 Calvin O'Neill            01 St Basil Gre          28-08.25  
  8 Justin Thornton           01 HolyRosary            26-00.50  
  9 Michael Bastida           01 HolyRosary            23-08.25  
 
Boys 13-15 Shot Put - Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 50-08.75  2003        Thomas Ciccoli, MDP                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antonio Natale            01 Visitation Bvm        40-06.00   10   
  2 Patrick Butler            01 St Eleanor            36-03.00    8   
  3 Matthew Dade              01 St Eleanor            35-09.00    6   
  4 John Bushner              01 St Helena             30-00.00    4   
  5 Ryan Berry                00 HolyRosary            29-07.25    2   
  6 Evan Meiers               01 St Helena             29-05.75    1   
  7 Joe Downey                01 St Philip LH          23-11.00  
  8 Ryan Russ                 01 St Basil Gre          23-00.00  
 
Boys 9-15 4x400 Meter Relay - Open
=======================================================================
        ARCH: ! 4:03.49  6/1/2013    St Katherine of Siena-Wayne, St Kat Siena-
                         D Finley, Z Fernandez, L Recchilungo, S DiLella   
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         4:30.28   10   
     1) Nicholas DeLaurentis 04         2) Michael Martinelli 02          
     3) LaMarre Jean 01                 4) Salvatore Marano 00            
  2 Visitation B V M                                    4:41.72    8   
     1) Michael Rebar 04                2) Giacomo Badalamenti 02         
     3) Antonio Natale 01               4) Alexander Furktek 01           
  3 St Helena                                           4:43.85    6   
     1) Jack Cahill 04                  2) Aidan Rietzke 03               
     3) Benjamin DiMascio 00            4) Joseph Cahill 00               
  4 St Basil the Great                                  4:44.95    4   
     1) Adam Shirker 05                 2) Sam Snavely 02                 
     3) Calvin O'Neill 01               4) Dan Duffy 00                   
  5 Mother of Divine Providence                         5:47.18    2   
     1) Jeremy Csercsevits 05           2) Connor O'Brien 03              
     3) Jason Baldwin 03                4) Vincent Csercsevits 03         
  6 St Eleanor                                          6:01.30    1   
     1) Patrick Gilinger 05             2) Liam Dubas 04                  
     3) Peter Fazio 03                  4) Colin Fuges 01                 
 
Boys 9-15 4x800 Meter Relay - Open
=======================================================================
        ARCH: ! 9:28.80  6/2/2012    Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Car
                         S Lahetta, J Claricurzio, D Bradley, M Pristas    
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                 11:25.48   10   
     1) Will Rouse 04                   2) Sam Snavely 02                 
     3) Zach Murtaugh 00                4) Dan Duffy 00                   
  2 St Aloysius                                        11:36.86    8   
     1) N. William Woodall 04           2) Kaden Buchler 03               
     3) Jayson Leary 03                 4) Aidan Feldman 01               
  3 Visitation B V M                                   12:32.28    6   
     1) Jack Thomas Heffner 04          2) Carmen Sinker 02               
     3) Adam Pasquale 03                4) Raymond Casale 03              
  4 St Eleanor                                         12:46.02    4   
     1) Robert Re 04                    2) Liam Cotter 02                 
     3) Owen Ley 01                     4) Luke Donovan 01      
 
          
 
                       Overall Girls Team Scores
       Place Team                                            Points
    ===================================================================
         1 St Eleanor                         D-36            384  
         2 St Aloysius                        D-25            142  
         3 Holy Rosary Regional School        D-07             99  
         4 St Helena                          D-43             86  
         5 Visitation B V M                   D-66             62  
         6 St Basil the Great                 D-29             56  
         7 St Philip Neri -lafayette Hill     D-59             47  
         8 Sacred Heart, Royersford           D-22             42  
         9 Blessed Teresa of Calcutta         D-03             34  
        10 Mother of Divine Providence        D-13             32  
        11 Holy Family-Phoenixville           D-10              9  
        12 St Mary - Spring Mount             D-53              4  
        13 StFrancisOfAssisiN                 D-65              1  
 
 
                                     Overall Boys Team Scores                                
       Place Team                                            Points
    ===================================================================
         1 St Eleanor                         D-36            185  
         2 Visitation B V M                   D-66            129  
         3 St Helena                          D-43            123  
         4 Holy Rosary Regional School        D-07            122  
         5 Holy Family-Phoenixville           D-10            120  
         6 St Aloysius                        D-25             95  
         7 St Basil the Great                 D-29             74  
         8 Mother of Divine Providence        D-13             48  
         9 St Philip Neri -lafayette Hill     D-59             42  
        10 Sacred Heart, Royersford           D-22             30  
        11 St Mary - Spring Mount             D-53             15  
        12 Blessed Teresa of Calcutta         D-03             13  
        13 StFrancisOfAssisiN                 D-65              5  
 
 
               
                         Girls - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  94        2) Visitation B V M           42   
    3) St Aloysius                 36        4) St Basil the Great         33   
    5) Holy Rosary Regional Schoo  29        6) St Philip Neri -Lafayette  25   
    7) St Helena                   18        8) Sacred Heart, Royersford   16   
    9) Mother of Divine Providenc   9       10) Blessed Teresa of Calcutt   4   
   10) Holy Family-Phoenixville     4                                           
 
                        Girls - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 127        2) Blessed Teresa of Calcutt  30   
    3) St Helena                   29        4) St Aloysius                28   
    5) Mother of Divine Providenc  22        6) St Basil the Great         21   
    7) St Philip Neri -Lafayette   18        8) Holy Rosary Regional Scho  16   
    9) Sacred Heart, Royersford    10       10) Visitation B V M            6   
   11) St Mary - Spring Mount       1                                           
 
                        Girls - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 147        2) St Aloysius                72   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  44        4) St Helena                  25   
    5) Sacred Heart, Royersford    16        6) Visitation B V M            6   
    7) Holy Family-Phoenixville     5        8) St Mary - Spring Mount      3   
    9) StFrancisOfAssisiN           1                                           
 
                        Girls - Open - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  16        2) St Helena                  14   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  10        4) Visitation B V M            8   
    5) St Aloysius                  6        6) St Philip Neri -Lafayette   4   
    7) St Basil the Great           2        8) Mother of Divine Providen   1   
 
                        Boys - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  67        2) St Aloysius                52   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  33        4) Holy Family-Phoenixville   28   
    5) Visitation B V M            27        6) Mother of Divine Providen  26   
    7) St Helena                   18        8) Blessed Teresa of Calcutt  13   
    9) St Basil the Great          11       10) Sacred Heart, Royersford    9   
   10) St Philip Neri -Lafayette    9       12) StFrancisOfAssisiN          4   
 
                       Boys - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Holy Family-Phoenixville    92        2) Visitation B V M           59   
    3) St Philip Neri -Lafayette   29        4) St Aloysius                28   
    5) St Eleanor                  21        6) Mother of Divine Providen  20   
    7) Sacred Heart, Royersford    18        8) St Mary - Spring Mount     15   
    9) St Basil the Great           9       10) Holy Rosary Regional Scho   8   
   10) St Helena                    8       12) StFrancisOfAssisiN          1   
 
                       Boys - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  92        2) St Helena                  91   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  71        4) St Basil the Great         40   
    5) Visitation B V M            29        6) St Aloysius                 7   
    7) St Philip Neri -Lafayette    4        8) Sacred Heart, Royersford    3   
 
                       Boys - Open - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) St Basil the Great          14        1) Visitation B V M           14   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  10        4) St Aloysius                 8   
    5) St Helena                    6        6) St Eleanor                  5   
    7) Mother of Divine Providenc   2                                           

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 05/03/15