Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                                       HY-TEK's Meet Manager
 
                                            CYO REGION 18 & 21                               
                                                        4th Practice Meet                               
                                          PJPII High School, Royersford PA                        
                                                                Results                                    
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 13.42  2002        Julia Claudy, St. Patrick Kenneth Squa      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               15.84q  6 
  2 Patterson, Anna           03 St Eleanor               16.13q  1 
  3 Glenn, Madeline           03 St. Aloysius             16.25q  1 
  4 Newell, Ashley            03 HolyRosary               16.35q  1 
  5 Moore, Paige              04 St Helena                16.42q  3 
  6 Riley, Emma               03 Holy Family-Phoe         16.46q  2 
  7 Crossan, Tess             03 St Eleanor               16.51q  5 
  8 McGarvey, Devon           03 St Helena                16.57q  4 
  9 Okoniewski, Emily         03 Blessed Teresa           16.67   2 
 10 Schoeniger, Catherine     03 St Eleanor               17.11   6 
 11 McMonagle, Alexi          03 Visitation Bvm           17.27   1 
 12 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine         17.60   4 
 13 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm           17.73   2 
 14 Burke, Fiona              03 St Eleanor               17.77   5 
 15 Repholz, Sophia           04 St Philip LH             18.00   4 
 16 Morris, Natalie           03 Visitation Bvm           18.04   1 
 17 Emery, Kyra               03 Holy Family-Phoe         18.16   3 
 18 Urban, Onca               03 St Eleanor               18.22   6 
 19 Shearer, Hailie           03 Mother of Divine         18.29   5 
 20 Patti, Anna Maria         04 St Eleanor               18.35   3 
 21 Thornton, Jada            04 HolyRosary               18.55   3  18.541
 22 Malikkal, Serena          03 St Eleanor               18.55   2  18.545
 23 Loughney, Riley           04 St Eleanor               18.68   6 
 24 Hoopes, Kylie             03 Blessed Teresa           18.82   4 
 25 Kent, Lauren              03 St Eleanor               18.94   1 
 26 Gauntlett, Raya           03 HolyRosary               19.05   4 
 27 Fisher, Cathleen          03 St Basil Gre             19.13   2 
 28 Fusco, Adelina            04 Visitation Bvm           19.24   6 
 29 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm           19.66   6 
 30 Fergione, Grace           03 Visitation Bvm           19.80   2 
 31 Patzuk, Molly             04 HolyRosary               20.18   5 
 32 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary               20.22   3 
 33 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R           20.42   5  20.414
 34 O'Sullivan, Delaney       03 St Eleanor               20.42   1  20.419
 35 Ferris, Bridget           03 St. Aloysius             20.73   4 
 36 Moyer, Alexis             03 St Basil Gre             21.11   6 
 37 Segaline, Caleigh         03 Visitation Bvm           21.20   4 
 38 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa           22.13   5 
 39 Slawek, Abby              03 St Philip LH             22.51   3 
 40 Monkonchu, Ester          03 Sacred Heart-R           27.10   5  
Finals
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               15.68   10   
  2 McGarvey, Devon           03 St Helena                15.99    8   
  3 Crossan, Tess             03 St Eleanor               16.15    6   
  4 Patterson, Anna           03 St Eleanor               16.44    4   
  5 Moore, Paige              04 St Helena                16.61    2   
  6 Riley, Emma               03 Holy Family-Phoe         16.84    1   
  7 Newell, Ashley            03 HolyRosary               17.01  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 27.71  6/2/2007    Kristin Szczepaniak, Corpus Christi         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lesinski, Heather         03 St Eleanor               32.34   4  10   
  2 Crossan, Tess             03 St Eleanor               32.60   4   8   
  3 Caffrey, Emily            03 HolyRosary               34.52   1   6   
  4 Patterson, Anna           03 St Eleanor               35.37   4   4   
  5 Riley, Emma               03 Holy Family-Phoe         35.80   2   2   
  6 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm           35.97   4   1   
  7 Schiele, Colleen          04 St Eleanor              x36.01   4 
  8 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius             36.09   4 
  9 McGarvey, Devon           03 St Helena                36.71   1 
 10 McMonagle, Alexi          03 Visitation Bvm           36.84   2 
 11 Loughney, Riley           04 St Eleanor              x37.26   4 
 12 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe         37.53   3 
 13 Ferrero, Sophia           03 St Helena                38.08   1  38.073
 14 Urban, Onca               03 St Eleanor              x38.08   3  38.074
 15 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine         38.85   2 
 16 George, Zoe               04 St. Aloysius             39.48   3 
 17 Kefer, Sophia             04 St. Aloysius             39.73   3 
 18 Duffy, Mary-Kate          04 St Basil Gre             39.74   3 
 19 Fusco, Adelina            04 Visitation Bvm           41.01   3 
 20 Kent, Lauren              03 St Eleanor              x41.35   2 
 21 Patti, Anna Maria         04 St Eleanor              x42.12   2 
 22 Patzuk, Molly             04 HolyRosary               42.52   2 
 23 Cleary, Theresa           03 HolyRosary               42.53   1 
 24 Fusco, Ruth               04 Visitation Bvm          x42.65   2 
 25 Thornton, Jada            04 HolyRosary              x43.00   3 
 26 Kelly, Marissa            04 HolyRosary              x44.84   1 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 63.51  6/2/2007    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Olivia            03 St Basil Gre             79.77   4  10   
  2 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm         1:20.94   4   8   
  3 Okoniewski, Emily         03 Blessed Teresa         1:21.18   4   6   
  4 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             1:21.50   1   4   
  5 Croiger, Kayla            04 St Eleanor             1:22.02   1   2   
  6 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             1:23.82   4   1   
  7 Ferrero, Sophia           03 St Helena              1:27.98   2 
  8 Morris, Natalie           03 Visitation Bvm         1:28.20   4 
  9 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           1:29.60   3 
 10 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius           1:33.56   3 
 11 Munion, Mackey            04 St Basil Gre           1:33.61   3 
 12 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R         1:34.07   2 
 13 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm         1:34.25   3 
 14 Hoopes, Kylie             03 Blessed Teresa         1:34.38   4 
 15 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm        x1:36.90   3 
 16 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       1:39.47   3 
 17 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary             1:39.63   2 
 18 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa         1:47.10   2 
 
Girls 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:30.40  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         3:09.46   10   
  2 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             3:09.70    8   
  3 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             3:11.25    6   
  4 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor             3:15.04    4   
  5 Schiele, Colleen          04 St Eleanor            x3:16.41  
  6 MaGuire, Ilsa             03 HolyRosary             3:17.27    2   
  7 Fusco, Adelina            04 Visitation Bvm         3:17.54    1   
  8 Pergine, Lana             03 Visitation Bvm         3:35.57  
  9 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm         3:36.23  
 10 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       3:41.43  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 5:33.98  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         6:33.87   10   
  2 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             6:40.47    8   
  3 Schiele, Colleen          04 St Eleanor             6:53.91    6   
  4 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor             7:07.88    4   
  5 Saxon, Samantha           03 St Helena              7:17.83    2   
  6 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe       7:31.65    1   
  7 Wysocki, Allyson          03 Holy Family-Phoe       7:41.81  
  8 Rivera, Sofia             03 St Philip LH           7:58.78  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 59.13  6/4/2011    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow         
                       S Pawluczyk, J Rounsavill, E Gauker, M Hsu        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            65.10   10   
  2 St Helena                                             67.42    8   
  3 Holy Rosary Regional School                           69.94    6   
  4 St Aloysius                                           75.09    4   
  5 Visitation B V M                                    1:20.63    2   
  6 St Basil the Great                                  1:25.95    1   
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:07.16  6/2/2012    Corpus Christi, Corpus Christi            
                         S Fitzpatrick, J McKnight, L Saldutti, M Zipfel   
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         2:33.42   10   
  2 St Basil the Great                                  2:45.67    8   
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R  4-06  6/5/2010    Hannah Sexton, Our Lady Mnt Car             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Croiger, Kayla            04 St Eleanor             4-00.00   10   
  2 Miller, Olivia            03 St Basil Gre           3-08.00    8   
  3 McMonagle, Alexi          03 Visitation Bvm         3-06.00    6   
  4 Veith, Julia              03 HolyRosary             3-04.00    4   
  5 Munion, Mackey            04 St Basil Gre          J3-04.00    2   
  6 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius          J3-04.00    1   
  7 Burke, Fiona              03 St Eleanor             3-02.00  
  7 Ferris, Bridget           03 St. Aloysius           3-02.00  
  7 Cleary, Theresa           03 HolyRosary             3-02.00  
 10 Moyer, Alexis             03 St Basil Gre           3-00.00  
 11 Malikkal, Serena          03 St Eleanor            J3-00.00  
 -- O'Sullivan, Delaney       03 St Eleanor                  NH  
 
Girls 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R 14-06.25  1975        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Fiona              03 St Eleanor            10-01.50   10   
  2 Repholz, Sophia           04 St Philip LH           9-05.75    8   
  3 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm         9-05.50    6   
  4 Morris, Natalie           03 Visitation Bvm         9-04.25    4   
  5 McGarvey, Devon           03 St Helena              9-04.00    2   
  6 Okoniewski, Emily         03 Blessed Teresa         8-08.00    1   
  7 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius          J8-08.00  
  8 Hartmetz, Quinn           03 Holy Family-Phoe       8-07.00  
  9 Rivera, Sofia             03 St Philip LH           8-06.75  
 10 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm         8-06.50  
 11 Nowakowski, Audrey        03 St Basil Gre           8-04.50  
 12 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       8-04.25  
 13 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           8-03.25  
 14 Pergine, Lana             03 Visitation Bvm        x8-02.00  
 15 Hoopes, Kylie             03 Blessed Teresa         7-08.50  
 16 O'Sullivan, Delaney       03 St Eleanor             7-07.50  
 17 Patti, Anna Maria         04 St Eleanor             7-06.75  
 18 Urban, Onca               03 St Eleanor            x7-05.75  
 19 Patzuk, Molly             04 HolyRosary             7-05.50  
 20 Souder, Veronica          03 Blessed Teresa         7-04.50  
 21 Shearer, Hailie           03 Mother of Divine      J7-04.50  
 22 Malikkal, Serena          03 St Eleanor            x7-01.25  
 23 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary             6-09.50  
 24 Emery, Kyra               03 Holy Family-Phoe       6-06.75  
 25 Kelly, Marissa            04 HolyRosary             6-05.00  
 26 George, Zoe               04 St. Aloysius           6-03.00  
 27 Slawek, Abby              03 St Philip LH           5-05.50  
 28 Gauntner, Bridget         04 St Basil Gre           5-00.50  
 -- McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R            FOUL  
 -- Kent, Lauren              03 St Eleanor                FOUL  
 
Girls 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: R 31-03.25  5/30/2009   Mary Kate Moeller, Holy Cross-Sprin      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius          21-03.50   10   
  2 Veith, Julia              03 HolyRosary            18-11.50    8   
  3 Fisher, Cathleen          03 St Basil Gre          14-05.00    6   
  4 Cleary, Theresa           03 HolyRosary            14-02.00    4   
  5 Kelly, Marissa            04 HolyRosary            14-00.50    2   
  6 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine      13-08.00    1   
  7 Fergione, Grace           03 Visitation Bvm        12-03.00  
  8 Fusco, Ruth               04 Visitation Bvm        11-11.50  
  9 Kefer, Sophia             04 St. Aloysius          10-11.50  
 10 Segaline, Caleigh         03 Visitation Bvm        10-00.00  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 12.60  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Caffrey, Alyse            01 HolyRosary               14.84q  6 
  2 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           15.33q  4 
  3 Fox, Erin                 01 St Eleanor               15.35q  3 
  4 Poulos, Hannah            01 St Helena                15.61q  1 
  5 Spera, Samantha           01 HolyRosary               15.80q  1 
  6 Welsh, Julia              02 St Eleanor               15.83q  5 
  7 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe         15.97q  2 
  8 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         16.18q  2 
  9 McMenamin, Leah           01 St. Aloysius             16.25   3 
 10 Dalton, Erin              01 St Philip LH             16.50   4 
 11 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         16.62   5 
 12 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm           16.77   5 
 13 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor               16.97   6 
 14 Bustynowicz, Kallan       02 Visitation Bvm           16.97   1 
 15 Bell, Erin                02 St. Aloysius             17.01   5 
 16 Butler, Judith            02 Visitation Bvm           17.06   4 
 17 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa           17.17   6 
 18 Bruder, Grace             01 St Eleanor               17.29   2 
 19 Kennedy, Molly            02 St Helena                17.30   1 
 20 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH             17.38   4 
 21 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R           17.44   2 
 22 Shrum, Jillian            01 St. Aloysius             17.61   1 
 23 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa           18.08   3 
 24 Weisbecker, Annie         02 Visitation Bvm           18.25   5 
 25 Cano, Megan               02 St. Aloysius             18.40   2 
 26 Yasich, Jade              02 Visitation Bvm           18.71   6 
 27 Bochnowicz, Elyssa        02 Visitation Bvm           19.34   4 
 28 Buda, Sophia              02 St Eleanor               19.34   5 
 29 Boyce, Mary               01 St. Aloysius             19.86   3 
 30 Natale, Isabella          02 Visitation Bvm           20.28   2 
 31 Gauntner, Abigail         01 St Basil Gre             23.25   1 
Finals
  1 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           15.48   10   
  2 Fox, Erin                 01 St Eleanor               15.60    8   
  3 Spera, Samantha           01 HolyRosary               15.80    6   
  4 Poulos, Hannah            01 St Helena                15.84    4   
  5 Welsh, Julia              02 St Eleanor               16.06    2   
  6 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe         16.23    1   
  7 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         16.67  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 26.20  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius             32.07   1  10   
  2 Connor, Katie             01 St Eleanor               32.33   3   8   
  3 Costello, Julia           01 Sacred Heart-R           32.82   2   6   
  4 Welsh, Julia              02 St Eleanor               34.05   3   4   
  5 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         34.78   1   2   
  6 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         35.20   3   1   
  7 Bustynowicz, Kallan       02 Visitation Bvm           35.45   3 
  8 Dalton, Erin              01 St Philip LH             36.02   3 
  9 Butler, Judith            02 Visitation Bvm           36.21   3 
 10 Bruder, Grace             01 St Eleanor               37.21   2 
 11 Kilcoyne, Christina       01 Visitation Bvm           37.94   2 
 12 Hartz, Ashley             01 Visitation Bvm          x37.96   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 58.33  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keenan, Juliana           01 Visitation Bvm           70.17   4  10   
  2 Hartmetz, Hadley          01 Holy Family-Phoe         71.85   4   8   
  3 Connor, Katie             01 St Eleanor               74.68   4   6   
  4 Miscioscia, Jessica       02 St Basil Gre             77.87   4   4   
  5 Heflin, Christine         01 HolyRosary               78.28   2   2   
  6 Riley, Maeve              02 Holy Family-Phoe         79.19   2   1   
  7 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe       1:21.10   4 
  8 Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe      x1:23.88   3 
  9 Saxon, Hanna              01 St Helena              1:25.04   2 
 10 Skaw, Madelyn             01 Sfrancisnorris         1:25.57   3 
 11 Wenz, Alexander           02 St Helena              1:26.11   3 
 12 Kennedy, Molly            02 St Helena              1:26.46   1 
 13 Weisbecker, Annie         02 Visitation Bvm         1:26.71   3 
 14 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa         1:30.39   2 
 15 Bell, Hannah              02 St. Aloysius           1:31.65   2 
 16 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm         1:32.41   2 
 17 Moran, Kate               02 St Philip LH           1:32.43   3 
 18 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH           1:35.56   1 
 19 Boyce, Mary               01 St. Aloysius           1:50.09   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 2:19.15  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             2:34.75   10   
  2 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor             2:54.99    8   
  3 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             2:57.10    6   
  4 Ferraro, Anna             01 St Mary Spng Mt        2:58.66    4   
  5 Spera, Samantha           01 HolyRosary             3:04.10    2   
  6 German, Gwnyeth           02 St Eleanor            x3:08.71  
  7 Hansen, Annagrace         01 St Helena              3:10.01    1   
  8 Hill, Chloe               01 St Mary Spng Mt        3:10.57  
  9 Kilcoyne, Christina       01 Visitation Bvm         3:11.24  
 10 Friel, Maddie             02 St Basil Gre           3:14.50  
 11 Aguila, Sophia            02 St Eleanor            x3:15.12  
 12 Lamirande, Erin           02 St Eleanor            x3:17.02  
 13 Roynan, Maeve             01 St Eleanor            x3:20.52  
 14 Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe       3:20.56  
 15 Hartz, Ashley             01 Visitation Bvm         3:25.90  
 16 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius           3:26.40  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 5:00.52  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             5:28.91   10   
  2 Hartmetz, Hadley          01 Holy Family-Phoe       5:52.96    8   
  3 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             6:18.17    6   
  4 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor             6:24.21    4   
  5 Ferraro, Anna             01 St Mary Spng Mt        6:33.95    2   
  6 Lamirande, Erin           02 St Eleanor            x6:50.28  
  7 Friel, Maddie             02 St Basil Gre           6:54.43    1   
  8 Roynan, Maeve             01 St Eleanor            x6:59.80  
  9 Hill, Chloe               01 St Mary Spng Mt        6:59.90  
 10 Aguila, Sophia            02 St Eleanor            x7:03.33  
 11 George, Anna              02 Mother of Divine       7:17.90  
 12 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm         7:19.65  
 13 Weisbecker, Annie         02 Visitation Bvm         7:21.67  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 52.99  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       T Belton, M Lee, B Spriggs, S Birch               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            62.85   10   
  2 St Helena                                             65.12    8   
  3 St Aloysius                                           68.47    6   
  4 Visitation B V M                                      76.68    4   
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 1:54.38  6/2/2012    St Pius X, St Pius X                      
                         R Dolan, G Amoroso, K Beckett, J Lemme            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:09.10   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:10.99    8   
  3 St Aloysius                                         2:32.78    6   
 
Girls 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R  5-04  5/30/2009   Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius           4-10.00   10   
  2 Koller, Julia             01 St Helena              4-08.00    8   
  3 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor             4-04.00    6   
  4 Kennedy, Molly            02 St Helena              4-00.00    4   
  5 McMenamin, Leah           01 St. Aloysius           3-10.00    2   
  6 DeSimone, Elisa           02 HolyRosary             3-08.00    1   
  7 Bustynowicz, Kallan       02 Visitation Bvm        J3-08.00  
  8 Moran, Kate               02 St Philip LH          J3-08.00  
  8 Miscioscia, Jessica       02 St Basil Gre          J3-08.00  
 -- Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor                  NH  
 -- Welsh, Becca              02 Holy Family-Phoe            NH  
 -- Buda, Sophia              02 St Eleanor                  NH  
 
Girls 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R 16-02.50  1976        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius          15-03.75   10   
  2 Poulos, Hannah            01 St Helena             12-04.75    8   
  3 Koller, Julia             01 St Helena             12-00.25    6   
  4 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor            11-06.25    4   
  5 Guerra, Rachel            01 St Eleanor            11-05.25    2   
  6 Dalton, Erin              01 St Philip LH          11-01.50    1   
  7 George, Rayna             02 St. Aloysius          10-11.50  
  8 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe     J10-11.50  
  9 Saxon, Hanna              01 St Helena             10-08.75  
 10 Bruder, Grace             01 St Eleanor            10-08.50  
 11 Hartmetz, Hadley          01 Holy Family-Phoe      10-07.75  
 12 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius           9-10.50  
 13 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R         9-08.75  
 14 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH           9-07.00  
 15 Hansen, Annagrace         01 St Helena             x9-07.00  
 16 Skaw, Madelyn             01 Sfrancisnorris         9-03.50  
 17 German, Gwnyeth           02 St Eleanor            x9-03.50  
 18 Yasich, Jade              02 Visitation Bvm         9-01.75  
 19 Kilcoyne, Christina       01 Visitation Bvm         8-09.75  
 20 Butler, Judith            02 Visitation Bvm         8-06.25  
 21 Buda, Sophia              02 St Eleanor            x8-06.00  
 22 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor            x8-03.50  
 23 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm        x8-02.25  
 24 Miralles, Ava             02 Blessed Teresa         8-02.00  
 25 Boyce, Mary               01 St. Aloysius          x8-00.00  
 26 Bell, Hannah              02 St. Aloysius          x7-06.00  
 27 Wenz, Alexander           02 St Helena             x5-08.00  
 28 Gauntner, Abigail         01 St Basil Gre           5-04.50  
 
Girls 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: R 36-03  2006        Anna McCloskey, St Thomas Apostle           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shrum, Jillian            01 St. Aloysius          23-10.00   10   
  2 Cordrey, Delaney          02 St Eleanor            21-09.50    8   
  3 Bray, Alexis              02 St. Aloysius          20-09.00    6   
  4 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius          20-08.50    4   
  5 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R        20-06.00    2   
  6 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine      19-07.50    1   
  7 Bell, Erin                02 St. Aloysius         x19-04.00  
  8 Natale, Isabella          02 Visitation Bvm        18-09.00  
  9 Cano, Megan               02 St. Aloysius         x15-00.50  
 10 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm        14-02.00  
 11 Friel, Maddie             02 St Basil Gre          13-11.50  
 12 Hartz, Ashley             01 Visitation Bvm        13-03.50  
 13 Bochnowicz, Elyssa        02 Visitation Bvm      xJ13-03.50  
 14 Gauntner, Abigail         01 St Basil Gre          10-06.00  
 
Girls 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 12.53  5/31/2008   Evan Dangerfield, St Cyril of Alex          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           13.83q  4 
  2 McNamara, Madison         00 St. Aloysius             14.75q  4 
  3 Landherr, Madison         00 St Eleanor               14.77q  2 
  4 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius             15.24q  3 
  5 Cassidy, Annie            00 HolyRosary               15.36q  1 
  6 Ferrero, Emma             99 St Helena                15.65q  3 
  7 Caputo, Katie             00 St Helena                15.73q  2 
  8 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe         16.28q  2 
  9 Nowak, Madeleine          99 St Philip LH             16.29   3 
 10 Bushner, Mary             99 St Helena                16.32   2 
 11 Nguyen, Cindy             00 St Basil Gre             16.41   4 
 12 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R           16.48   1 
 13 Rosato, Sarah             00 St Philip LH             16.49   1 
 14 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris           16.57   4 
 15 Miscioscia, Brianna       00 St Basil Gre             16.67   1 
 16 Filograna, Elena          00 Visitation Bvm           16.75   1 
 17 Lauro, Alexis             00 HolyRosary               17.09   3 
 18 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt          17.44   3 
 19 Tirpak, Meghan            99 HolyRosary               17.57   2 
 20 Norris, Quinn             00 Holy Family-Phoe         18.06   4 
 21 Schratz, Kelly            00 Holy Family-Phoe         18.17   4 
 22 Gauntner, Victoria        00 St Basil Gre             19.12   3 
Finals
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           14.25   10   
  2 Landherr, Madison         00 St Eleanor               14.71    8   
  3 McNamara, Madison         00 St. Aloysius             14.84    6   
  4 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius             15.18    4   
  5 Cassidy, Annie            00 HolyRosary               15.52    2   
  6 Caputo, Katie             00 St Helena                15.54    1   
  7 Ferrero, Emma             99 St Helena                15.66  
  8 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe         15.93  
 
Girls 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 25.42  5/31/2008   Elizabeth Daniels, Our Lady of Guad         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           28.11   4  10   
  2 Landherr, Madison         00 St Eleanor               29.95   4   8   
  3 DiIanni, Alexa            00 St Basil Gre             30.25   4   6   
  4 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre             30.53   1   4   
  5 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius             30.58   4   2   
  6 Caruso, Elizabeth         00 St Eleanor               30.76   4   1   
  7 Peloro, Cristina          99 St. Aloysius             31.00   4 
  8 Wright, Riley             00 St. Aloysius             31.83   4 
  9 Ferrero, Emma             99 St Helena                31.97   1 
 10 McInerney, Catherine      99 St Helena                32.32   3 
 11 Maransky, Elizabeth       00 St Helena                33.60   2 
 12 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris           33.99   3 
 13 Nguyen, Cindy             00 St Basil Gre             34.51   3 
 14 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe         35.02   3 
 15 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt          35.58   2 
 16 Milligan, Krislyn         00 Holy Family-Phoe         35.64   3 
 17 Bushner, Mary             99 St Helena               x35.83   2 
 18 Miscioscia, Brianna       00 St Basil Gre            x36.52   2 
 19 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius            x38.24   2 
 20 Schratz, Kelly            00 Holy Family-Phoe         38.54   2 
 
Girls 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 56.73  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R           64.41   2  10   
  2 Lutz, Julia               99 HolyRosary               66.69   2   8   
  3 Caruso, Elizabeth         00 St Eleanor               67.70   3   6   
  4 Bernotas, Mary            00 St Basil Gre             69.06   3   4   
  5 DiIanni, Alexa            00 St Basil Gre             69.41   3   2   
  6 Doherty, Grace            00 Holy Family-Phoe         74.25   3   1   
  7 Maransky, Elizabeth       00 St Helena                74.58   3 
  8 Buchler, Kira             00 St. Aloysius             75.79   3 
  9 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt          79.29   2 
 10 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm         1:20.43   3 
 11 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius           1:21.92   2 
 12 Lauro, Alexis             00 HolyRosary             1:23.52   1 
 13 Tirpak, Meghan            99 HolyRosary             1:27.33   1 
 14 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius           1:28.33   2 
 
Girls 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 2:16.64  5/30/2009   Emma Keenan, Our Lady of Guad             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R         2:41.20   10   
  2 Foster, Madeline          00 St Eleanor             2:42.65    8   
  3 Buchler, Kira             00 St. Aloysius           2:44.93    6   
  4 Saxon, Gabrielle          00 St Helena              3:04.86    4   
  5 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor             3:22.12    2   
  6 Filograna, Elena          00 Visitation Bvm         3:26.41    1   
  7 Moore, Molly              00 St Eleanor             3:34.22  
  8 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm         3:58.70  
 
Girls 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 5:00.16  6/4/2011    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bamford, Gabriella        00 Sacred Heart-R         5:56.76   10   
  2 Foster, Madeline          00 St Eleanor             5:58.87    8   
  3 Buchler, Kira             00 St. Aloysius           6:18.35    6   
  4 Saxon, Gabrielle          00 St Helena              6:35.87    4   
  5 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor             7:07.23    2   
  6 DeRusso, Jacqueline       00 St Philip LH           7:14.75    1   
  7 Conway, Claudia           00 St Philip LH           7:19.91  
  8 Moore, Molly              00 St Eleanor             7:48.60  
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 51.25  6/2/2007    Our Ladyof Guadalupe, Our Lady of Gaudalupe 
                       D Bravaco, E Daniels, L Eagen, S Deitz            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                           56.81   10   
  2 Holy Rosary Regional School                           60.79    8   
  3 St Helena                                             61.55    6   
  4 St Basil the Great                                    64.56    4   
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        64.94    2   
  6 Holy Family-Phoenixville                              67.26    1   
 
Girls 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 1:48.96  6/2/2012    St Eleanor, St Eleanor                    
                         G Fazio, K Ronca, A Newman, C Duffy               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                         2:03.77   10   
  2 St Basil the Great                                  2:04.35    8   
  3 Holy Rosary Regional School                         2:05.93    6   
  4 St Helena                                           2:10.18    4   
  5 Visitation B V M                                    2:18.78    2   
 
Girls 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R  5-07  6/5/2010    Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe       4-10.00    9   
  1 Swartz, Paige             99 St. Aloysius           4-10.00    9   
  3 Norris, Quinn             00 Holy Family-Phoe       4-04.00    6   
  4 Caputo, Katie             00 St Helena             J4-04.00    4   
  5 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris         4-02.00    2   
  6 Milligan, Krislyn         00 Holy Family-Phoe       4-00.00    1   
  7 Rosato, Sarah             00 St Philip LH           3-10.00  
  8 Peloro, Cristina          99 St. Aloysius          J3-10.00  
  9 Bushner, Mary             99 St Helena             J3-10.00  
 10 Nowak, Madeleine          99 St Philip LH           3-08.00  
 
Girls 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 16-08  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nowacowski, Lily          00 Sacred Heart-R        15-03.50   10   
  2 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe      14-01.50    8   
  3 Gnoza, Alexandra          00 St. Aloysius          12-11.50    6   
  4 Swartz, Paige             99 St. Aloysius          12-02.00    4   
  5 Rosato, Sarah             00 St Philip LH          12-01.75    2   
  6 McNamara, Madison         00 St. Aloysius          12-00.50    1   
  7 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre          11-08.50  
  8 Caputo, Katie             00 St Helena             11-06.75  
  9 Milligan, Krislyn         00 Holy Family-Phoe      11-03.75  
 10 Lubiejewski, Keli         99 Holy Family-Phoe      11-03.50  
 11 Conway, Claudia           00 St Philip LH          11-02.50  
 12 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris        11-00.00  
 13 Filograna, Elena          00 Visitation Bvm        10-07.50  
 14 Schratz, Kelly            00 Holy Family-Phoe     x10-07.00  
 15 Malecki, Bonnie           00 St Mary Spng Mt       10-05.00  
 16 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm         9-08.50  
 17 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm         9-08.00  
 18 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius          x9-06.25  
 19 Gauntner, Victoria        00 St Basil Gre           9-05.75  
 
Girls 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 34-07.75  6/4/2011    Elizabeth Reid, St Maria Goretti         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schaaf, Rachel            99 Holy Family-Phoe      31-08.00   10   
  2 Peloro, Cristina          99 St. Aloysius          26-01.00    8   
  3 Bui, Kaitlyn              00 St Basil Gre          25-06.00    6   
  4 McNamara, Madison         00 St. Aloysius          25-05.00    4   
  5 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius          23-08.00    2   
  6 Wright, Riley             00 St. Aloysius         x23-04.00  
  7 Gauntner, Victoria        00 St Basil Gre          22-09.00    1   
 
Girls 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 40-01.50  1995        N. Mailliaro, St Joseph                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erwin, Hope               00 St. Aloysius          27-09.50   10   
  2 Cleary, Mary Katherine    00 HolyRosary            23-11.00    8   
  3 Miscioscia, Brianna       00 St Basil Gre          22-03.00    6   
  4 Hitman, Victoria          00 HolyRosary            21-07.00    4   
  5 Sinkbeil, Peyton          99 St. Aloysius          19-10.00    2   
  6 Agnew, Taylor             00 Visitation Bvm        19-06.00    1   
  7 Cassidy, Annie            00 HolyRosary            18-07.50  
  8 Nowak, Madeleine          99 St Philip LH          18-03.00  
  9 Vu, TramAnh               99 Visitation Bvm        13-02.50  
 
Girls 9-15 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 4:27.75  6/2/2012    St Pius X, St Pius X                      
                         C Mancini, K Beckett, G Amoroso, G Mancini        
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  5:19.73   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         5:42.73    8   
 
 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 13.31  6/2/2012    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           16.06q  4 
  2 Merdes, Andrew            03 St Eleanor               16.28q  1 
  3 Cahill, Jonathan          04 St Helena                16.60q  3 
  4 Hope, Harry               03 St Philip LH             16.81q  1 
  5 Bushner, Joseph           03 St Helena                16.81q  3 
  6 Wildemann, Sean           03 Mother of Divine         16.84q  2 
  7 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           17.27q  4 
  8 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius             17.38q  2 
  9 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt          18.04   2 
 10 Suchsland, Dean           03 St Philip LH             18.42   1 
 11 Ruane, Tyler              03 HolyRosary               18.60   4 
 12 Malabuyo, Gabriel         03 St Philip LH             18.78   3 
 13 Abiuso, Aiden             04 St Philip LH             18.98   2 
 14 Farrell, David            03 Blessed Teresa           19.26   4 
 15 Trigg, John               04 St Eleanor               19.38   1 
 16 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe         19.69   4 
 17 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt          20.05   1 
 18 Ainscoe, Brendan          03 Sacred Heart-R           20.06   3 
 19 Lutz, Will                04 HolyRosary               20.25   2 
 20 Dayrit, Devon             04 St Eleanor               20.83   2 
 21 Boyce, Ethan              04 St. Aloysius             21.23   1 
 22 Springer, Andrew          04 St Basil Gre             21.31   1 
 23 Torzone, Chris            03 Blessed Teresa           21.69   4 
 24 Re, Robert                04 St Eleanor               22.54   4 
 25 Nesfeder, Steven          03 St Philip LH             28.35   3 
Finals
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           15.49   10   
  2 Merdes, Andrew            03 St Eleanor               15.96    8   
  3 Cahill, Jonathan          04 St Helena                16.18    6   
  4 Wildemann, Sean           03 Mother of Divine         16.32    4   
  5 Hope, Harry               03 St Philip LH             16.58    2   
  6 Bushner, Joseph           03 St Helena                16.60    1   
  7 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius             16.75  
  8 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           17.40  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 27.70  1991        Doherty, Holy Cross                         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           32.78   3  10   
  2 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt          34.31   1   8   
  3 Merdes, Andrew            03 St Eleanor               34.64   3   6   
  4 Cahill, Jonathan          04 St Helena                34.88   3   4   
  5 Lloyd, Joshua             04 Mother of Divine         35.68   3   2   
  6 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           36.01   3   1   
  7 Bushner, Joseph           03 St Helena                36.52   2 
  8 Russ, Dylan               03 St Basil Gre             38.26   2 
  9 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe         38.64   2 
 10 Woodall, N. William       04 St. Aloysius             38.67   2 
 11 Wright, Ian               03 St. Aloysius             39.72   2 
 12 Spatarella, Andrew        03 St. Aloysius             40.82   2 
 13 Malabuyo, Gabriel         03 St Philip LH             41.35   1 
 14 Lutz, Will                04 HolyRosary               43.99   1 
 15 Dayrit, Devon             04 St Eleanor               46.96   1 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: R 62.52  2002        Ryan Ford, St Catherine Siena               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lloyd, Joshua             04 Mother of Divine         78.24   3  10   
  2 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         1:20.59   3   8   
  3 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa         1:20.83   3   6   
  4 Prendergast, James        03 Mother of Divine       1:21.60   3   4   
  5 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt        1:24.15   1   2   
  6 Mahady, Kevin             03 HolyRosary             1:24.21   3   1   
  7 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe       1:24.52   3 
  8 Taglianetti, Justin       03 St Philip LH           1:24.76   1 
  9 Ruane, Tyler              03 HolyRosary             1:25.45   3 
 10 Stanczak, Will            03 St Philip LH           1:29.67   2 
 11 Russ, Dylan               03 St Basil Gre           1:32.16   2 
 12 Wintersteen, Evan         03 Mother of Divine       1:33.63   2 
 13 Spatarella, Andrew        03 St. Aloysius           1:35.39   2 
 14 Ainscoe, Brendan          03 Sacred Heart-R         1:36.70   2 
 15 Boyce, Ethan              04 St. Aloysius           1:38.23   2 
 16 Dallas, Nathaniel         03 Mother of Divine      x1:43.08   3 
 17 Torzone, Chris            03 Blessed Teresa         1:50.25   2 
 
Boys 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 2:24.28  6/2/2012    Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           2:51.71   10   
  2 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt        2:54.24    8   
  3 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         3:10.29    6   
  4 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm         3:10.69    4   
  5 Abiuso, Aiden             04 St Philip LH           3:13.38    2   
  6 Mahady, Kevin             03 HolyRosary             3:14.27    1   
  7 Farrell, David            03 Blessed Teresa         3:23.95  
  8 Stanczak, Will            03 St Philip LH           3:30.45  
  9 Wintersteen, Evan         03 Mother of Divine       3:31.00  
 10 O'Sullivan, Liam          04 St Eleanor             3:32.26  
 11 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           3:35.88  
 12 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt        3:40.13  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: R 5:17.83  5/31/2008   Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           5:54.94   10   
  2 Miles, Parker             03 St Mary Spng Mt        6:13.27    8   
  3 Matics, Jack              03 Mother of Divine       6:29.67    6   
  4 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           6:46.65    4   
  5 Addison, Liam             04 St Eleanor             6:51.22    2   
  6 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm         6:56.25    1   
  7 Leary, Jayson             03 St. Aloysius           7:15.96  
  8 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           7:47.65  
  9 O'Sullivan, Liam          04 St Eleanor             7:51.10  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: R 57.59  6/2/2012    Gesu, Gesu                                  
                       R Deas, K Smith, J Forman, H Shaw                 
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mother of Divine Providence                           66.88   10   
  2 St Aloysius                                           71.99    8   
 
Boys 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R  4-06  1998        Dennis Drury, Immaculate Conception         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Suchsland, Dean           03 St Philip LH           3-04.00   10   
  2 Springer, Andrew          04 St Basil Gre           3-02.00    8   
  3 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm        J3-02.00    6   
  4 Boyce, Ethan              04 St. Aloysius           3-00.00    4   
 -- Woodall, N. William       04 St. Aloysius                NH  
 
Boys 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: R 15-09  6/5/2010    Quinn McCahon, St Pat-Malvern               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm        11-05.50   10   
  2 Merdes, Andrew            03 St Eleanor            10-05.50    8   
  3 Hope, Harry               03 St Philip LH          10-05.00    6   
  4 Cahill, Jonathan          04 St Helena             10-01.00    4   
  5 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius           9-09.00    2   
  6 Leary, Jayson             03 St. Aloysius           9-07.50    1   
  7 Suchsland, Dean           03 St Philip LH           9-05.00  
  8 Stanczak, Will            03 St Philip LH           9-01.25  
  9 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           8-09.00  
 10 Wintersteen, Evan         03 Mother of Divine       8-07.00  
 11 Vu, Alex                  03 St Mary Spng Mt        8-04.00  
 12 Yaglenski, Brien          03 St Mary Spng Mt        8-02.50  
 13 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           8-01.75  
 14 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe       8-00.00  
 15 Farrell, David            03 Blessed Teresa         7-10.75  
 16 Bushner, Joseph           03 St Helena              7-08.00  
 17 Dayrit, Devon             04 St Eleanor             7-03.00  
 18 Ruane, Tyler              03 HolyRosary             6-11.50  
 19 Lutz, Will                04 HolyRosary             6-07.50  
 20 Abiuso, Aiden             04 St Philip LH          x6-04.50  
 21 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         6-03.50  
 22 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe       6-02.50  
 23 Re, Robert                04 St Eleanor             6-02.25  
 24 Ainscoe, Brendan          03 Sacred Heart-R         5-01.75  
 25 Trigg, John               04 St Eleanor            x5-00.75  
 26 Torzone, Chris            03 Blessed Teresa         4-10.75  
 27 Nesfeder, Steven          03 St Philip LH          x4-06.25  
 
Boys 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: R 31-09.75  6/2/2012    Matthew Dade, St Eleanor                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taglianetti, Justin       03 St Philip LH          20-02.50   10   
  2 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe      17-05.00    8   
  3 Dallas, Nathaniel         03 Mother of Divine      16-07.50    6   
  4 Springer, Andrew          04 St Basil Gre          15-04.00    4   
  5 Re, Robert                04 St Eleanor            11-09.00    2   
  6 Trigg, John               04 St Eleanor            11-06.50    1   
  7 Nesfeder, Steven          03 St Philip LH          11-03.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 11.70  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Connor, Brian             01 St Eleanor               14.14q  4 
  2 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius             14.19q  1 
  3 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               14.86q  5 
  4 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm           14.88q  2 
  5 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         15.11q  3 
  6 Scarcelle, Blaize         02 St Eleanor               15.30q  1 
  7 Rosenfeld, Matthew        01 Holy Family-Phoe         15.84q  2 
  8 Mcmanness, Ryan           01 St Helena                15.90q  5 
  9 Thompson, Garrett         01 Holy Family-Phoe         16.05   4 
 10 Anderson, Mitch           02 St Philip LH             16.29   4 
 11 Hope, Jack                01 St Philip LH             16.30   5 
 12 Meiers, Evan              01 St Helena                16.33   3 
 13 Gike, Konnor              01 St Basil Gre             16.33   3 
 14 Schilling, Ryan           01 St Helena                16.57   1 
 15 Frigo, Vince              01 Sacred Heart-R           16.59   2 
 16 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         16.69   4 
 17 Schratz, Benjamin         02 Holy Family-Phoe         16.75   1 
 18 Sehn, Ryan                01 St Philip LH             16.88   2 
 19 Levant, Luke              02 St Eleanor               17.03   2 
 20 Hensel, Kevin             01 St Eleanor               17.06   3 
 21 Dawson, Frank             02 St Eleanor               17.82   5 
 22 Flynn, Jack               02 Holy Family-Phoe         17.89   4 
 23 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa           17.89   4 
 24 Bruder, Christopher       02 St Eleanor               18.12   5 
 25 Dempsey, Jason            02 St Eleanor               18.62   3 
 26 Kopera, Kyle              02 Holy Family-Phoe         18.67   2 
 27 Duffy, JP                 02 St Basil Gre             19.46   1 
 28 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa           20.76   1 
 29 Dalfo, Tom                02 St Philip LH             21.04   2 
 30 Downey, Jacob             02 St Philip LH             22.43   3 
Finals
  1 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius             13.77   10   
  2 Connor, Brian             01 St Eleanor               14.06    8   
  3 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               14.43    6   
  4 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm           14.89    4   
  5 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         14.99    2   
  6 Mcmanness, Ryan           01 St Helena                15.45    1   
  7 Rosenfeld, Matthew        01 Holy Family-Phoe         15.78  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 24.48  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Connor, Brian             01 St Eleanor               29.47   4  10   
  2 Schiele, John Paul        01 St Eleanor               29.66   4   8   
  3 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         30.48   4   6   
  4 Loughney, Declan          01 St Eleanor               30.55   4   4   
  5 Bruno, Anthony            01 St Eleanor              x30.60   4 
  6 Scarcelle, Blaize         02 St Eleanor              x30.69   4 
  7 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm           31.63   4   2   
  8 Gike, Konnor              01 St Basil Gre             31.96   1   1   
  9 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R           31.97   1 
 10 Fusco, Joseph             02 Visitation Bvm           32.81   1 
 11 Baker, Greyson            01 St Helena                33.11   3 
 12 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         33.39   3 
 13 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           33.59   1 
 14 Levant, Luke              02 St Eleanor              x33.90   3 
 15 Hensel, Kevin             01 St Eleanor              x34.30   3 
 16 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine         36.23   2 
 17 Brennan, Patrick          02 St. Aloysius             39.09   2 
 18 Duffy, JP                 02 St Basil Gre             41.33   2 
 19 Russ, Ryan                01 St Basil Gre             42.82   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: R 54.97  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor               58.31   4  10   
  2 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm           69.66   4   8   
  3 Schiele, John Paul        01 St Eleanor               70.35   2   6   
  4 Snavely, Sam              02 St Basil Gre             72.81   4   4   
  5 Rosenfeld, Matthew        01 Holy Family-Phoe         73.32   4   2   
  6 Loughney, Declan          01 St Eleanor               73.98   3   1   
  7 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           74.66   4 
  8 Cahill, Colin             02 St Helena                74.69   4 
  9 Jean, LaMarre             01 HolyRosary               75.54   1 
 10 John, Matthew             01 St Eleanor              x77.52   3 
 11 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         78.75   3 
 12 Frigo, Vince              01 Sacred Heart-R         1:20.47   3 
 13 Patzuk, Connor            01 HolyRosary             1:22.03   3 
 14 McGowan, Max              02 St Eleanor            x1:22.53   2 
 15 Coscia, Ryan              02 St Philip LH           1:22.73   3 
 16 Foster, Matt              01 St Basil Gre           1:23.23   3 
 17 Lynch, Peter              01 St Basil Gre           1:23.60   3 
 18 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine       1:27.47   2 
 19 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa         1:28.67   2 
 20 Hansen, Maximilian        01 St Helena              1:33.04   1 
 21 Brennan, Patrick          02 St. Aloysius           1:36.21   2 
 22 Dalfo, John               02 St Philip LH           1:42.17   2 
 23 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa         1:49.59   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 2:12.79  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car       
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor             2:21.52   10   
  2 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R         2:45.47    8   
  3 Doherty, Aiden            02 Holy Family-Phoe       2:53.82    6   
  4 Donovan, Luke             01 St Eleanor             2:54.95    4   
  5 Fusco, Joseph             02 Visitation Bvm         2:58.85    2   
  6 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius           2:59.37    1   
  7 Kapralick, John           01 Visitation Bvm         3:00.66  
  8 Ley, Owen                 01 St Eleanor             3:03.82  
  9 McGowan, Max              02 St Eleanor            x3:10.22  
 10 Re, Peter                 02 St Eleanor            x3:11.02  
 11 Zubey, Sean               02 St Basil Gre           3:21.17  
 12 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius           4:28.34  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: R 4:46.83  2004        Philip Wood, St Ignatius                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R         5:47.46   10   
  2 Schiele, John Paul        01 St Eleanor             5:56.35    8   
  3 Furtek, Alexander         01 Visitation Bvm         5:58.94    6   
  4 Donovan, Luke             01 St Eleanor             6:07.82    4   
  5 Doherty, Aiden            02 Holy Family-Phoe       6:07.83    2   
  6 Sehn, Ryan                01 St Philip LH           6:13.91    1   
  7 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius           6:14.51  
  8 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm         6:24.72  
  9 Ley, Owen                 01 St Eleanor             6:32.18  
 10 Re, Peter                 02 St Eleanor            x6:35.79  
 11 Kapralick, John           01 Visitation Bvm         6:44.83  
 12 Zubey, Sean               02 St Basil Gre           7:29.56  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 51.77  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       K McGill, D Curtis, D Coney, C McDowell           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            58.96   10   
  2 St Helena                                             61.45    8   
  3 Holy Family-Phoenixville                              64.02    6   
  4 Holy Rosary Regional School                           64.63    4   
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        67.22    2   
  6 St Basil the Great                                    72.70    1   
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: R 1:50.63  6/2/2012    St Katherine of Siena-Wayne, St Kat Siena-
                         Z Fernandez, D Finley, B Long, D Wiener           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:10.95   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:15.14    8   
  3 Holy Family-Phoenixville                            2:27.95    6   
  4 St Basil the Great                                  2:34.47    4   
 
Boys 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R  5-05  5/31/2008   Vincent Esposito, Mary Mother Red           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dade, Matthew             01 St Eleanor             4-10.00   10   
  2 Mcmanness, Ryan           01 St Helena              4-08.00    8   
  3 Meachem, Jalin            01 St. Aloysius          J4-08.00    6   
  4 Lynch, Peter              01 St Basil Gre           4-04.00    4   
  5 Baker, Greyson            01 St Helena              4-02.00    2   
  6 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          J4-02.00    1   
  7 Friday, Sean              01 HolyRosary             4-00.00  
  8 Meiers, Evan              01 St Helena             J4-00.00  
  9 Coscia, Ryan              02 St Philip LH          J4-00.00  
  9 Snavely, Sam              02 St Basil Gre          J4-00.00  
 11 Bruder, Christopher       02 St Eleanor             3-10.00  
 12 Murtaugh, Josh            02 St Basil Gre          x3-08.00  
 13 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm        J3-08.00  
 14 McGowan, Max              02 St Eleanor             3-06.00  
 15 Dalfo, John               02 St Philip LH          J3-06.00  
 -- Dempsey, Jason            02 St Eleanor                  NH  
 -- Binder, Carson            02 St Basil Gre                NH  
 
Boys 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: R 18-02  6/2/2007    John Landis, Maternity BVM                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor            14-10.25   10   
  2 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe      13-02.50    8   
  3 Bushner, John             01 St Helena             12-05.25    6   
  4 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          11-04.00    4   
  5 Hope, Jack                01 St Philip LH          10-11.25    2   
  6 Meiers, Evan              01 St Helena             10-10.25    1   
  7 Sehn, Ryan                01 St Philip LH          10-07.25  
  8 Friday, Sean              01 HolyRosary            10-03.00  
  9 Foster, Matt              01 St Basil Gre          10-02.50  
 10 Tyrell, Max               02 Holy Family-Phoe      10-02.25  
 11 Frigo, Vince              01 Sacred Heart-R         9-09.25  
 12 Anderson, Mitch           02 St Philip LH           9-09.00  
 13 Schratz, Benjamin         02 Holy Family-Phoe       9-08.00  
 14 Bruder, Christopher       02 St Eleanor            J9-08.00  
 15 LaGrossa, Sam             01 HolyRosary             9-07.50  
 16 Hope, Peter               01 St Philip LH          x9-03.00  
 17 Duffy, JP                 02 St Basil Gre           8-09.00  
 18 Hansen, Maximilian        01 St Helena              8-08.75  
 19 Re, Peter                 02 St Eleanor             8-07.00  
 20 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine       8-05.00  
 21 McCormick, Steven         02 Blessed Teresa         7-11.00  
 22 Flynn, Jack               02 Holy Family-Phoe      x7-10.50  
 23 Dalfo, Tom                02 St Philip LH          x6-08.50  
 24 Downey, Jacob             02 St Philip LH          x6-00.00  
 25 Torzone, Alex             01 Blessed Teresa         3-10.50  
 -- Dade, Matthew             01 St Eleanor                FOUL  
 
Boys 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: R 49-06.50  6/2/2007    Charles Wilks, St Eugene                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm        36-09.00   10   
  2 Butler, Patrick           01 St Eleanor            35-11.00    8   
  3 Dade, Matthew             01 St Eleanor            35-05.00    6   
  4 Kopera, Kyle              02 Holy Family-Phoe      25-02.00    4   
  5 LaGrossa, Sam             01 HolyRosary            22-11.00    2   
  6 Bushner, John             01 St Helena             22-09.50    1   
  7 Binder, Carson            02 St Basil Gre          21-02.00  
  8 Russ, Ryan                01 St Basil Gre          20-08.50  
  9 Murtaugh, Josh            02 St Basil Gre          18-11.00  
 10 Dempsey, Jason            02 St Eleanor            18-03.50  
 11 Springer, Sean            02 St Basil Gre         x17-11.50  
 12 Dalfo, Tom                02 St Philip LH          13-06.00  
 13 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius          10-03.00  
 
Boys 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: R 11.46  6/4/2011    Simon Wako, St Philomena                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe         13.37q  1 
  2 Madison, Tamir            00 HolyRosary               13.52q  3 
  3 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris           13.75q  2 
  4 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             14.15q  2 
  5 George, Gunner            00 St. Aloysius             14.37q  4 
  6 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             14.62q  3 
  7 Tang, Joseph              00 St Eleanor               14.76q  2 
  8 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               14.92q  2 
  9 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre             15.77   4 
 10 Duffy, Dan                00 St Basil Gre             15.91   1 
 11 Ronca, Michael            99 St Eleanor               16.06   3 
 12 Granito, Michael          00 Holy Family-Phoe         16.22   2 
 13 Cahill, Joseph            00 St Helena                16.22   4 
 14 DiMascio, Benjamin        00 St Helena                16.60   3 
 15 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R           17.50   4 
 16 Leonard, Jeffrey          00 St Eleanor               17.73   2 
 17 Dawson, Jack              00 St Eleanor               17.99   1 
 18 Csongradi, Martin         99 Visitation Bvm           18.07   4 
 19 Gallagher, Keith          00 Holy Family-Phoe         18.36   3 
 20 Abiuso, Brandon           00 St Philip LH             19.01   2 
Finals
  1 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe         13.27   10   
  2 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             13.69    8   
  3 Madison, Tamir            00 HolyRosary               14.41    6   
  4 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               14.45    4   
  5 George, Gunner            00 St. Aloysius             14.76    2   
  6 Tang, Joseph              00 St Eleanor               14.81    1   
 
Boys 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: R 23.31  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madison, Tamir            00 HolyRosary               27.52   3  10   
  2 Hassold, Beau             99 St Basil Gre             27.54   3   8   
  3 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris           28.05   3   6   
  4 George, Gunner            00 St. Aloysius             28.45   3   4   
  5 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             28.83   2   2   
  6 Buda, Benjamin            00 St Eleanor               28.97   3   1   
  7 Tang, Joseph              00 St Eleanor               29.32   2 
  8 Marinello, Jack           00 St. Aloysius             31.98   1 
  9 Leonard, Jeffrey          00 St Eleanor               35.59   2 
 
Boys 13-15 400 Meter Dash Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 51.76  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre             60.50   10   
  2 Buda, Benjamin            00 St Eleanor               62.21    8   
  3 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre             65.79    6   
  4 Marano, Salvatore         00 HolyRosary               65.97    4   
  5 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius             67.87    2   
  6 Marinello, Jack           00 St. Aloysius             69.65    1   
  7 Cahill, Joseph            00 St Helena                70.05  
 
Boys 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 2:05.93  6/5/2010    David Stellato, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Addison, Evan             00 St Eleanor             2:19.95   10   
  2 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R         2:36.62    8   
  3 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe       2:40.32    6   
  4 Duffy, Dan                00 St Basil Gre           2:55.59    4   
  5 DiMascio, Benjamin        00 St Helena              2:56.35    2   
  6 Robinson, Sean            00 HolyRosary             2:57.58    1   
  7 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius           3:00.22  
  8 Csongradi, Martin         99 Visitation Bvm         3:03.19  
  9 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R         3:07.18  
 
Boys 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 4:31.81  6/4/2011    Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Addison, Evan             00 St Eleanor             5:01.93   10   
  2 Cahill, Joseph            00 St Helena              5:30.47    8   
  3 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R         5:33.95    6   
  4 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe       5:41.81    4   
  5 Boyce, Nick               99 St. Aloysius           6:10.76    2   
  6 Dunn, Patrick             00 St. Aloysius           6:32.67    1   
  7 Robinson, Sean            00 HolyRosary             6:37.10  
  8 McKeon, Shane             99 Sacred Heart-R         6:49.49  
  9 Csongradi, Martin         99 Visitation Bvm         6:49.52  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 47.20  6/4/2011    Waldron Mercy, Waldron Mercy                
                       J Johnson, K Leuzzi, J Montague, J Parker         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                           55.19   10   
  2 St Aloysius                                           55.21    8   
  3 St Basil the Great                                    60.46    6   
 
Boys 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 1:38.03  6/5/2010    St Patrick Kennett Square, St Pat-KennettS
                         P Timlin, A Giarrocco, A Curry, P Claudy          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  1:50.37   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:01.57    8   
 
Boys 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R  6-02  6/4/2011    Chris Stone, Holy Martyrs                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre           5-04.00   10   
  2 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris         4-08.00    8   
  3 Hassold, Beau             99 St Basil Gre           4-04.00    6   
  4 Boyce, Nick               99 St. Aloysius           4-02.00    4   
 -- Murtaugh, Zach            00 St Basil Gre                NH  
 
Boys 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 21-00.75  2002        John Hayes, St Andrew Drexel Hill        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison, Tamir            00 HolyRosary            14-10.50   10   
  2 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH          13-10.50    8   
  3 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre          13-10.25    6   
  4 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre          13-03.50    4   
  5 Rambo, Sean               99 Sfrancisnorris        12-09.50    2   
  6 Tang, Joseph              00 St Eleanor            12-05.75    1   
  7 Ainscoe, Shane            00 Sacred Heart-R        12-03.00  
  8 Ronca, Michael            99 St Eleanor            12-02.50  
  9 Granito, Michael          00 Holy Family-Phoe      11-08.00  
 10 Nunez, Scott              99 HolyRosary            11-07.50  
 11 Milito, Vin               99 HolyRosary            11-07.25  
 12 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             11-01.00  
 13 Leonard, Jeffrey          00 St Eleanor            10-07.00  
 14 Abiuso, Brandon           00 St Philip LH           6-04.00  
 
Boys 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 40-03  5/31/2008   Joe Nicolosi, St Francis Cabri              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Polignano, Vinny          99 St Basil Gre          31-05.00   10   
  2 O'Neill, Jake             99 St Basil Gre          30-05.00    8   
  3 Schaaf, Christian         99 Holy Family-Phoe      29-06.00    6   
  4 Kellogg, Chris            99 St Basil Gre          27-02.00    4   
  5 Boyce, Nick               99 St. Aloysius          24-11.00    2   
 
Boys 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: R 50-08.75  2003        Thomas Ciccoli, MDP                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kopera, Tim               00 Holy Family-Phoe      36-05.50   10   
  2 Bensinger, Charlie        00 St Basil Gre          35-01.00    8   
  3 Ronca, Michael            99 St Eleanor            32-00.00    6   
  4 Hassold, Beau             99 St Basil Gre          31-03.00    4   
  5 George, Gunner            00 St. Aloysius          29-06.00    2   
  6 Milito, Vin               99 HolyRosary            25-11.00    1   
  7 Dawson, Jack              00 St Eleanor            23-07.00  
  8 Gallagher, Keith          00 Holy Family-Phoe      21-09.00  
  9 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             14-07.00  
 
Boys 9-15 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
        ARCH: R 4:11.47  6/2/2012    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         G Gerecke, K Ehrgott, M Weidling, D Pawluczyk     
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         4:59.42   10   
  2 St Basil the Great                                  5:13.55    8   
 
           Girls - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 115        2) Holy Rosary Regional Scho  42   
    3) St Basil the Great          35        4) Visitation B V M           28   
    5) Blessed Teresa of Calcutta  27        6) St Helena                  22   
    7) St Aloysius                 15        8) St Philip Neri -Lafayette   8   
    9) Holy Family-Phoenixville     4       10) Mother of Divine Providen   1   
 
           Girls - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 112        2) St Aloysius                64   
    3) St Helena                   39        4) Holy Family-Phoenixville   20   
    5) Holy Rosary Regional Schoo  19        6) Sacred Heart, Royersford   18   
    7) Visitation B V M            14        8) St Mary - Spring Mount      6   
    9) St Basil the Great           5       10) Mother of Divine Providen   2   
   11) St Philip Neri -Lafayette    1                                           
 
                   Girls - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Aloysius                 90        2) Sacred Heart, Royersford   60   
    3) St Eleanor                  43        4) St Basil the Great         41   
    5) Holy Family-Phoenixville    36        5) Holy Rosary Regional Scho  36   
    7) St Helena                   23        8) St Philip Neri -Lafayette   5   
    9) Visitation B V M             4       10) StFrancisOfAssisiN          2   
 
 
                    Boys - Novice - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Visitation B V M            55        2) Mother of Divine Providen  42   
    3) St Aloysius                 39        4) St Philip Neri -Lafayette  30   
    5) St Eleanor                  27        6) St Mary - Spring Mount     26   
    7) St Helena                   15        8) St Basil the Great         12   
    9) Holy Family-Phoenixville     8       10) Blessed Teresa of Calcutt   7   
   11) Holy Rosary Regional Schoo   2                                           
 
                    Boys - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 133        2) Holy Family-Phoenixville   42   
    3) Visitation B V M            32        4) St Helena                  27   
    5) St Basil the Great          19        6) Sacred Heart, Royersford   18   
    7) St Aloysius                 17        8) Holy Rosary Regional Scho  14   
    9) St Philip Neri -Lafayette    5                                           
 
                    Boys - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Basil the Great         104        2) Holy Rosary Regional Scho  54   
    3) St Eleanor                  37        4) Holy Family-Phoenixville   36   
    5) St Aloysius                 28        6) St Philip Neri -Lafayette  18   
    7) StFrancisOfAssisiN          16        8) Sacred Heart, Royersford   14   
    9) St Helena                   10                                           
 

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 03/05/15