Ultimate Sports Productions                                                                           


 

 

Home
Services
Schedule
Event Information
Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
Live Results


 

 

USP uses the

following systems

in our operation:

 

 

Certified Contractor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Companies We

Work With:

 

 

 

Certified By:

 

 

 

Members of:

 

Licensed to Ultimate Sports - Contractor License                                                       HY-TEK's Meet Manager
 
           Region 18-21 CYO Track Spring Meet #3                                 
                            Pope John Paul II High School Royersford, PA
                                                             4/19/2015                  
                                                              Results                                    
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.42  2002        Julia Claudy, St. Patrick Kenneth Squa      
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Repholz, Sophia           04 St Philip LH             15.58q  5 
  2 McDonough, Emily          05 Blessed Teresa           15.83q  2 
  3 Wenstrup, Elisabeth       04 St Eleanor               15.96q  2 
  4 Bernotas, Elizabeth       05 St Basil Gre             16.04q  3 
  5 Battaglia, Julia          04 HolyRosary               16.10q  4 
  6 Loughney, Riley           04 St Eleanor               16.24q  1 
  7 Collins, Maura            04 St Eleanor               16.35q  1 
  8 DelliGatti, Giavanna      04 St Helena                16.56q  3 
  9 Laskowsky, Riley          05 Holy Family-Phoe         16.65   3 
 10 Duffy, Mary-Kate          04 St Basil Gre             16.81   2 
 11 Barzousky, Lily           04 Blessed Teresa           17.05   4 
 12 Holloway, Isabelle        04 Holy Family-Phoe         17.14   6 
 13 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R           17.22   6 
 14 Brezski, Naomi            05 St. Aloysius             17.24   3 
 15 Thornton, Jada            04 HolyRosary               17.26   3 
 16 Talone, Addison           04 Visitation Bvm           17.40   3 
 17 Jin, Cynthia              05 Mother of Divine         17.46   5 
 18 Munion, Mackey            04 St Basil Gre             17.47   2 
 19 Sion, Ashley              05 Mother of Divine         17.70   4 
 20 O'Neill, Caroline         04 St Basil Gre             17.73   5 
 21 Saxon, Ella               05 St Helena                17.76   5 
 22 Garcia, Maya              04 HolyRosary               17.78   1 
 23 Barnes, Anna              04 St. Aloysius             17.80   1 
 24 Neusch, Mary Kate         04 St Mary Spng Mt          17.85   1 
 25 Gao, Shirslie             05 Mother of Divine         17.88   1 
 26 Cleary, Caroline          05 Visitation Bvm           18.04   2 
 27 Herron, Bridget           04 St Philip LH             18.23   4 
 28 Golden, Sidda             05 Blessed Teresa           18.35   3 
 29 Patzuk, Molly             04 HolyRosary               18.51   2 
 30 Gnias, Alana              05 Holy Family-Phoe         18.52   2 
 31 Major, Madison            05 St Helena                18.65   1 
 32 Dallas, Amy               05 Mother of Divine         18.69   4 
 33 Croushore, Allison        04 Visitation Bvm           18.72   5 
 34 Warren, Rachel            05 Holy Family-Phoe         18.73   5 
 35 Kitching, Anne            04 St Philip LH             18.79   6 
 36 Manza, Gianna             04 St Eleanor               18.82   4 
 37 O'Brien, Kylie            04 Mother of Divine         19.94   4 
 38 Connor, Kaylan            05 St Eleanor               20.18   1 
 39 Thorne, Layla             04 Visitation Bvm           20.77   6 
 40 Mitchell, Ashley          05 Blessed Teresa           21.07   6 
 41 Zavrotny, Larissa         05 St Eleanor               21.14   6 
Finals
  1 Repholz, Sophia           04 St Philip LH             15.40   10   
  2 Battaglia, Julia          04 HolyRosary               16.25    8   
  3 Wenstrup, Elisabeth       04 St Eleanor               16.37    6   
  4 Loughney, Riley           04 St Eleanor               16.45    4   
  5 DelliGatti, Giavanna      04 St Helena                16.55    2   
  6 McDonough, Emily          05 Blessed Teresa           16.66    1   
  7 Collins, Maura            04 St Eleanor               17.03  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.71  6/2/2007    Kristin Szczepaniak, Corpus Christi         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine         35.02   4  10   
  2 Loughney, Riley           04 St Eleanor               35.04   4   8   
  3 Battaglia, Julia          04 HolyRosary               35.50   2   6   
  4 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius             35.89   4   4   
  5 Austin, Brianna           05 St Philip LH             36.32   4   2   
  6 McDonough, Emily          05 Blessed Teresa           37.70   3   1   
  7 Duffy, Mary-Kate          04 St Basil Gre             37.91   2 
  8 Garcia, Maya              04 HolyRosary               38.14   3 
  9 Hennessy, Caitlyn         04 Visitation Bvm           38.46   2 
 10 Jin, Cynthia              05 Mother of Divine         38.52   3 
 11 Sion, Ashley              05 Mother of Divine         38.56   1 
 12 Holloway, Isabelle        04 Holy Family-Phoe         38.82   4 
 13 Patti, Anna Marie         04 St Eleanor               38.84   2 
 14 O'Neill, Caroline         04 St Basil Gre             38.96   4 
 15 McMenamin, Morgan         04 St Philip LH             40.00   1 
 16 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary               41.56   2 
 17 Croiger, Kierra           05 St Eleanor               42.46   2 
 18 Gao, Shirslie             05 Mother of Divine        x42.78   1 
 19 Connor, Kaylan            05 St Eleanor              x45.45   3 
 20 Zavrotny, Larissa         05 St Eleanor              x47.82   3 
 21 O'Connor, Kelly           04 St Eleanor              x47.83   3 
 22 Mitchell, Ashley          05 Blessed Teresa           51.83   1 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 63.51  6/2/2007    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paul, Grace               04 St. Aloysius             74.97   3  10   
  2 Croiger, Kayla            04 St Eleanor               77.56   3   8   
  3 Battaglia, Julia          04 HolyRosary             1:20.43   3   6   
  4 Wenstrup, Elisabeth       04 St Eleanor             1:21.64   3   4   
  5 Sala, Marisa              05 Visitation Bvm         1:23.85   1   2   
  6 Zubey, Claire             05 St Basil Gre           1:23.96   3   1   
  7 McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R         1:25.52   2 
  8 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm         1:26.04   3 
  9 George, Zoe               04 St. Aloysius           1:27.81   2 
 10 Adamson, Ava              04 HolyRosary             1:28.94   1 
 11 Neusch, Mary Kate         04 St Mary Spng Mt        1:29.30   2 
 12 Schiele, Claire           05 St Eleanor             1:29.83   2 
 13 McDonough, Emily          05 Blessed Teresa         1:29.98   2 
 14 Cahill, Nora              04 St Helena              1:32.20   2 
 15 Bones, Mia                04 St Helena              1:39.60   2 
 16 O'Connor, Kelly           04 St Eleanor            x1:40.18   1 
 17 Parker, Mara              05 Mother of Divine       1:43.31   1 
 18 Dallas, Amy               05 Mother of Divine       1:44.75   1 
 
Girls 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:30.40  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             2:54.79   10   
  2 Zubey, Claire             05 St Basil Gre           2:58.96    8   
  3 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm         3:04.77    6   
  4 Schiele, Colleen          04 St Eleanor             3:13.06    4   
  5 Sala, Marisa              05 Visitation Bvm         3:14.63    2   
  6 Barone, Noelle            05 St. Aloysius           3:15.83    1   
  7 Laskowsky, Riley          05 Holy Family-Phoe       3:17.40  
  8 Greco, Isabella           04 St Eleanor             3:17.94  
  9 DiMascio, Emma            04 St Helena              3:19.50  
 10 Kemp, Margo               05 Mother of Divine       3:21.07  
 11 Caputo, Caroline          04 St Helena              3:21.55  
 12 Schiele, Claire           05 St Eleanor            x3:22.25  
 13 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       3:23.87  
 14 Kitching, Anne            04 St Philip LH           3:24.69  
 15 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           3:33.76  
 16 Rogosky, Elsa             04 St Eleanor            x3:43.73  
 17 Dudas, Nina               05 Mother of Divine       3:45.54  
 18 Gnias, Alana              05 Holy Family-Phoe       3:51.88  
 19 George, Katie             05 Mother of Divine      x3:53.90  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:33.98  5/30/2009   Olivia Sargent, St Ignatius               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Todd, Kathryn             04 St Eleanor             6:11.86   10   
  2 Zubey, Claire             05 St Basil Gre           6:16.70    8   
  3 Greco, Isabella           04 St Eleanor             6:49.73    6   
  4 DiMascio, Emma            04 St Helena              6:53.15    4   
  5 Schiele, Colleen          04 St Eleanor             7:05.14    2   
  6 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       7:15.90    1   
  7 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary             7:40.22  
  8 Rogosky, Elsa             04 St Eleanor            x8:10.20  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 58.49  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow         
                       M Gauker, S Judge, A Principato, C Taylor         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            66.07   10   
  2 St Aloysius                                           67.20    8   
  3 St Philip Neri -lafayette Hill                        70.41    6   
  4 St Helena                                             72.26    4   
  5 Holy Family-Phoenixville                              75.91    2   
  6 Mother of Divine Providence                           76.37    1   
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:04.53  5/31/2014   St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         O Boruta, S Judge, M Newell, A Principato         
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Basil the Great                                  2:28.13   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:33.56    8   
  3 St Aloysius                                         2:35.39    6   
  4 St Eleanor                                          2:38.92    4   
  5 St Helena                                           2:40.15    2   
  6 Mother of Divine Providence                         2:47.22    1   
  7 Visitation B V M                                    2:50.80  
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-06  6/5/2010    Hannah Sexton, Our Lady Mnt Car             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Croiger, Kayla            04 St Eleanor             4-02.00   10   
  2 Austin, Brianna           05 St Philip LH           3-08.00    8   
  3 Collins, Maura            04 St Eleanor             3-04.00    6   
  4 Knapstein, Sofia          04 HolyRosary            J3-04.00    4   
  5 Thornton, Jada            04 HolyRosary            J3-04.00    2   
  6 Warren, Rachel            05 Holy Family-Phoe       3-02.00    0.50
  6 Munion, Mackey            04 St Basil Gre           3-02.00    0.50
  8 Greco, Isabella           04 St Eleanor            J3-02.00  
  9 Golden, Sidda             05 Blessed Teresa        J3-02.00  
 10 Gnias, Alana              05 Holy Family-Phoe      J3-02.00  
 10 Paul, Grace               04 St. Aloysius          J3-02.00  
 12 Laskowsky, Riley          05 Holy Family-Phoe       3-00.00  
 12 Patzuk, Molly             04 HolyRosary             3-00.00  
 -- McKendry, Cathleen        04 Sacred Heart-R              NH  
 
Girls 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 14-06.25  1975        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morrison, Emily           04 Visitation Bvm        11-03.50   10   
  2 Repholz, Sophia           04 St Philip LH          11-03.00    8   
  3 Brezski, Naomi            05 St. Aloysius          10-10.50    6   
  4 Bernotas, Elizabeth       05 St Basil Gre          10-05.00    4   
  5 Barone, Noelle            05 St. Aloysius          10-01.00    2   
  6 Snavely, Elizabeth        04 St Basil Gre           9-07.00    1   
  7 Bacallao, Natalie         04 St. Aloysius          J9-07.00  
  8 DelliGatti, Giavanna      04 St Helena              9-06.00  
  9 Croiger, Kierra           05 St Eleanor             9-05.00  
 10 Stong, Evelyn             04 Mother of Divine       9-02.50  
 11 Herron, Bridget           04 St Philip LH           9-02.00  
 12 O'Connor, Kelly           04 St Eleanor            J9-02.00  
 13 McMenamin, Morgan         04 St Philip LH           9-00.00  
 14 Cleary, Caroline          05 Visitation Bvm         8-10.50  
 15 Patti, Anna Marie         04 St Eleanor             8-08.00  
 16 Parker, Mara              05 Mother of Divine       8-04.00  
 17 Warren, Rachel            05 Holy Family-Phoe       7-11.50  
 18 Croushore, Allison        04 Visitation Bvm         7-10.50  
 19 Kitching, Anne            04 St Philip LH          x7-08.00  
 20 Holloway, Isabelle        04 Holy Family-Phoe       7-06.50  
 21 Hennessy, Caitlyn         04 Visitation Bvm        x7-03.50  
 22 Manza, Gianna             04 St Eleanor            x7-03.00  
 23 Zavrotny, Larissa         05 St Eleanor            x7-02.50  
 24 Mitchell, Ashley          05 Blessed Teresa         7-01.00  
 25 Barzousky, Lily           04 Blessed Teresa         7-00.50  
 
Girls 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-03.25  5/30/2009   Mary Kate Moeller, Holy Cross-Sprin      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adamson, Ava              04 HolyRosary            17-06.25   10   
  2 Kemp, Caroline            04 Mother of Divine      17-00.75    8   
  3 Kefer, Sophia             04 St. Aloysius          15-08.25    6   
  4 Peters, Shannon           04 Visitation Bvm        15-02.00    4   
  5 George, Zoe               04 St. Aloysius          14-04.50    2   
  6 Bones, Mia                04 St Helena             13-03.50    1   
  7 Talone, Addison           04 Visitation Bvm        13-00.00  
  8 Barnes, Anna              04 St. Aloysius          12-08.00  
  9 Todd, Kathryn             04 St Eleanor            11-00.75  
 10 Thorne, Layla             04 Visitation Bvm        10-07.00  
 11 Dallas, Amy               05 Mother of Divine       9-04.75  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.60  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Schiele, Kathleen         02 St Eleanor               14.39q  1 
  2 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         14.55q  1 
  3 Hudson, Kaleigh           03 St Eleanor               14.73q  4 
  4 Scott, Ciaran             02 St Helena                14.75q  2 
  5 Patterson, Anna           03 St Eleanor               14.96q  5 
  6 McGarvey, Devon           03 St Helena                15.14q  3 
  7 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor               15.54q  5 
  8 Whalon, Julia             02 Mother of Divine         15.62q  4 
  9 Brady, Grace              02 St Mary Spng Mt          15.63   1 
 10 Rivera, Sofia             03 St Philip LH             16.14   5 
 11 Newell, Ashley            03 HolyRosary               16.16   1 
 12 Kane, Laura               03 HolyRosary               16.20   1 
 13 Maransky, Megan           03 St Helena                16.22   3 
 14 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH             16.31   4 
 15 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm           16.43   3 
 16 Yasich, Jade              02 Visitation Bvm           16.47   3 
 17 Burke, Fiona              03 St Eleanor               16.58   1 
 18 Doan, Claire              03 Mother of Divine         16.61   1 
 19 Flocco, Faith             02 St Philip LH             17.05   5 
 20 Buda, Sophia              02 St Eleanor               17.23   4 
 21 Kent, Lauren              03 St Eleanor               17.59   2 
 22 Nocito, Livia             03 St Philip LH             17.61   4 
 23 Lynn, Elizabeth           03 St Eleanor               19.10   5 
 24 Rouse, Karenna            03 St Basil Gre             22.53   4 
Finals
  1 Schiele, Kathleen         02 St Eleanor               14.46   10   
  2 Hudson, Kaleigh           03 St Eleanor               14.64    8   
  3 Scott, Ciaran             02 St Helena                14.74    6   
  4 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine         15.05    4   
  5 McGarvey, Devon           03 St Helena                15.09    2   
  6 Patterson, Anna           03 St Eleanor               15.11    1   
  7 Whalon, Julia             02 Mother of Divine         15.74  
  8 Brady, Grace              02 St Mary Spng Mt          16.45  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 26.20  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hudson, Kaleigh           03 St Eleanor               31.63   3  10   
  2 Glenn, Madeline           03 St. Aloysius             31.94   3   8   
  3 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa           32.31   3   6   
  4 Cordrey, Delaney          02 St Eleanor               32.61   1   4   
  5 Kane, Laura               03 HolyRosary               34.68   3   2   
  6 Casey, Flynn              02 St Helena                37.45   2   1   
  7 Cano, Megan               02 St. Aloysius             38.79   2 
  8 Bell, Erin                02 St. Aloysius             43.26   1 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 58.33  5/30/2009   Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scott, Ciaran             02 St Helena                74.85   2  10   
  2 Brady, Grace              02 St Mary Spng Mt          75.91   3   8   
  3 Frassenei, Isabella       02 Blessed Teresa           76.35   3   6   
  4 Miller, Olivia            03 St Basil Gre             77.52   3   4   
  5 Newell, Ashley            03 HolyRosary             1:23.21   3   2   
  6 Dowd, Riley               03 St Helena              1:23.30   2   1   
  7 DeSimone, Elisa           02 HolyRosary             1:24.22   2 
  8 Urban, Onca               03 St Eleanor             1:24.49   3 
  9 Maransky, Megan           03 St Helena              1:24.59   3 
 10 Lampe, Justine            02 HolyRosary             1:24.91   3 
 11 Casey, Flynn              02 St Helena             x1:31.33   2 
 12 Bell, Hannah              02 St. Aloysius           1:43.23   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:19.15  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crossan, Tess             03 St Eleanor             2:45.58   10   
  2 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         2:51.65    8   
  3 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             2:51.75    6   
  4 Caputo, Kellie            02 St Helena              3:02.10    4   
  5 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor             3:05.21    2   
  6 Friel, Maddie             02 St Basil Gre           3:06.05    1   
  7 Saxon, Samantha           03 St Helena              3:07.66  
  8 Mulligan, Moira           03 St Philip LH           3:11.93  
  9 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm         3:23.37  
 10 Kresefski, Hannah         03 St Basil Gre           3:40.66  
 11 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm         3:42.50  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.52  6/5/2010    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crossan, Tess             03 St Eleanor             5:46.70   10   
  2 Gama, Elizabeth           02 St Eleanor             5:52.99    8   
  3 Rogers, Brooklyn          03 St Eleanor             6:08.30    6   
  4 Cagliola, Gianna          03 Blessed Teresa         6:17.35    4   
  5 Friel, Maddie             02 St Basil Gre           6:18.46    2   
  6 Rotay, Mackenzie          03 St Eleanor            x6:20.81  
  7 Caputo, Kellie            02 St Helena              6:41.64    1   
  8 George, Anna              02 Mother of Divine       7:03.49  
  9 Wysocki, Allyson          03 Holy Family-Phoe       7:32.40  
 10 Bell, Hannah              02 St. Aloysius           7:40.39  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 52.99  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       T Belton, M Lee, B Spriggs, S Birch               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            60.70   10   
  2 Mother of Divine Providence                           66.18    8   
  3 Holy Rosary Regional School                           67.24    6   
  4 St Helena                                             68.27    4   
  5 St Helena  'B'                                       x68.54  
  6 Visitation B V M                                      69.01    2   
  7 St Philip Neri -lafayette Hill                        69.22    1   
  8 St Basil the Great                                    79.46  
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:51.50  6/1/2013    St Andrew-Newtown, St Andrew-Newtow       
                         Z Carbino, E Gauker, M Hsu, S Pawluczyk           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:08.89   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:21.12    8   
  3 St Aloysius                                         2:23.47    6   
  4 St Basil the Great                                  2:53.02    4   
 
Girls 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-04  5/30/2009   Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Glenn, Madeline           03 St. Aloysius           4-01.00   10   
  2 DeSimone, Elisa           02 HolyRosary             3-10.00    7   
  2 Abruzzo, Sarah            02 St Eleanor             3-10.00    7   
  4 Urban, Onca               03 St Eleanor            J3-10.00    4   
  5 Miller, Olivia            03 St Basil Gre          J3-10.00    2   
  6 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius           3-08.00    1   
  7 McGarvey, Devon           03 St Helena             J3-08.00  
  8 Dowd, Riley               03 St Helena              3-06.00  
  9 Lampe, Justine            02 HolyRosary             3-04.00  
 -- Moyer, Alexis             03 St Basil Gre                NH  
 -- Cleary, Theresa           03 HolyRosary                  NH  
 
Girls 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 16-02.50  1976        Hendricks                                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nocito, Livia             03 St Philip LH          11-10.00   10   
  2 Saladino Tang, Lauren     02 St Eleanor            11-03.00    8   
  3 Maloney, Ana Maria        02 St Philip LH          10-10.00    6   
  4 Cano, Megan               02 St. Aloysius         J10-10.00    4   
  5 Rivera, Sofia             03 St Philip LH         J10-10.00    2   
  6 Saxon, Samantha           03 St Helena             10-08.50    1   
  7 Mulligan, Moira           03 St Philip LH         x10-08.00  
  8 Burke, Fiona              03 St Eleanor            10-05.00  
  9 Flocco, Faith             02 St Philip LH          x9-11.00  
 10 Whalon, Julia             02 Mother of Divine      J9-11.00  
 11 Llopis, Isabel            03 St Helena              9-09.00  
 12 Kent, Lauren              03 St Eleanor             9-06.00  
 13 Campanella, Danielle      03 Visitation Bvm        J9-06.00  
 14 Buda, Sophia              02 St Eleanor            x9-04.00  
 15 Lynn, Elizabeth           03 St Eleanor            x9-02.50  
 16 George, Anna              02 Mother of Divine       8-04.00  
 17 DiMascio, Grace           02 St Helena              8-03.00  
 18 Kresefski, Hannah         03 St Basil Gre           8-02.00  
 19 Cleary, Theresa           03 HolyRosary             7-06.00  
 
Girls 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 36-03  2006        Anna McCloskey, St Thomas Apostle           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donnelly, Kiersten        03 St. Aloysius          26-01.00   10   
  2 LeGendre, Isabella        02 Mother of Divine      24-10.50    8   
  3 Bray, Alexis              02 St. Aloysius          24-00.50    6   
  4 Cordrey, Delaney          02 St Eleanor            23-11.00    4   
  5 Fisher, Cathleen          03 St Basil Gre          21-10.50    2   
  6 Nocito, Livia             03 St Philip LH          20-06.25    1   
  7 Casey, Flynn              02 St Helena             20-02.50  
  8 Bell, Erin                02 St. Aloysius          19-08.00  
  9 Burkholder, Amanda        02 Visitation Bvm        17-04.25  
 10 Kent, Lauren              03 St Eleanor            16-09.00  
 11 Doan, Claire              03 Mother of Divine      16-08.50  
 12 Yasich, Jade              02 Visitation Bvm        15-10.25  
 13 Kowalczyk, Sophia         02 Visitation Bvm        13-11.00  
 14 Cleary, Theresa           03 HolyRosary            13-01.00  
 
Girls 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 12.53  5/31/2008   Evan Dangerfield, St Cyril of Alex          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Erwin, Hope               00 St. Aloysius             13.95q  3 
  2 Lesinski, Madelyn         00 St Eleanor               14.10q  2 
  3 Fox, Erin                 01 St Eleanor               14.43q  1 
  4 Monroe, Mikaela           01 HolyRosary               14.47q  2 
  5 Poulos, Hannah            01 St Helena                14.62q  1 
  6 Sonet, Nicole             01 Visitation Bvm           14.74q  2 
  7 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor               15.37q  3 
  8 Heflin, Christine         01 HolyRosary               15.77q  3 
  9 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris           15.78   1 
 10 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe         15.79   2 
 11 Hughes, Caitlin           01 Visitation Bvm           16.03   3 
 12 Guerra, Rachel            01 St Eleanor               16.45   1 
 13 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R           16.57   2 
 14 Riehman, Abby             00 Sfrancisnorris           16.85   2 
 15 Fallon, Katherine         01 St Eleanor               16.95   1 
Finals
  1 Monroe, Mikaela           01 HolyRosary               14.08   10   
  2 Erwin, Hope               00 St. Aloysius             14.14    8   
  3 Lesinski, Madelyn         00 St Eleanor               14.20    6   
  4 Fox, Erin                 01 St Eleanor               14.84    4   
  5 Poulos, Hannah            01 St Helena                14.92    2   
  6 Sonet, Nicole             01 Visitation Bvm           14.95    1   
  7 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor               15.58  
  8 Heflin, Christine         01 HolyRosary               15.80  
 
Girls 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 25.42  5/31/2008   Elizabeth Daniels, Our Lady of Guad         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Monroe, Mikaela           01 HolyRosary               30.93   1  10   
  2 Caruso, Elizabeth         00 St Eleanor               31.00   2   8   
  3 Hartmetz, Hadley          01 Holy Family-Phoe         31.16   1   6   
  4 Fox, Erin                 01 St Eleanor               33.31   2   4   
  5 Sonet, Nicole             01 Visitation Bvm           33.65   2   2   
  6 Connor, Katie             01 St Eleanor               33.77   2   1   
  7 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor              x34.01   1 
  8 Hughes, Caitlin           01 Visitation Bvm           36.29   1 
  9 Heflin, Christine         01 HolyRosary               37.29   1 
 
Girls 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 56.73  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor               62.89   1  10   
  2 Caruso, Elizabeth         00 St Eleanor               69.23   2   8   
  3 Hartmetz, Hadley          01 Holy Family-Phoe         72.17   1   6   
  4 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius             75.07   2   4   
  5 Connor, Katie             01 St Eleanor               76.13   2   2   
  6 Figliuolo, Elana          01 St Eleanor              x77.74   1 
  7 Lampe, Nadine             00 HolyRosary               78.42   2   1   
  8 Cleary, Mary Katherine    00 HolyRosary             1:21.13   2 
  9 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe       1:21.93   2 
 
Girls 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:16.64  5/30/2009   Emma Keenan, Our Lady of Guad             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             2:35.86   10   
  2 Foster, Madeline          00 St Eleanor             2:45.07    8   
  3 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             2:47.13    6   
  4 Roynan, Maeve             01 St Eleanor            x3:03.32  
  5 Fruncillo, Jamie          01 HolyRosary             3:07.34    4   
  6 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius           3:09.49    2   
  7 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor            x3:10.39  
  8 Saxon, Hanna              01 St Helena              3:24.59    1   
  9 Moore, Molly              00 St Eleanor            x3:36.18  
 
Girls 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 5:00.16  6/4/2011    Marissa Sheva, St. Agnes/SH               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rotay, Jocelyn            01 St Eleanor             5:30.62   10   
  2 Foster, Madeline          00 St Eleanor             5:53.56    8   
  3 Ukalovic, Carley          01 St Eleanor             6:03.72    6   
  4 Hill, Chloe               01 St Mary Spng Mt        6:30.48    4   
  5 Roynan, Maeve             01 St Eleanor            x6:30.64  
  6 Fruncillo, Jamie          01 HolyRosary             6:36.99    2   
  7 Cicippio, Nicole          00 St Eleanor            x6:39.39  
  8 Saxon, Hanna              01 St Helena              6:59.39    1   
  9 Moore, Molly              00 St Eleanor            x7:47.92  
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 51.25  6/2/2007    Our Ladyof Guadalupe, Our Lady of Gaudalupe 
                       D Bravaco, E Daniels, L Eagen, S Deitz            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                            59.12   10   
  2 Holy Rosary Regional School                           61.82    8   
  3 St Helena                                             62.96    6   
  4 Visitation B V M                                      64.31    4   
 
Girls 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:48.96  6/2/2012    St Eleanor, St Eleanor                    
                         G Fazio, K Ronca, A Newman, C Duffy               
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:07.52   10   
  2 Holy Rosary Regional School                         2:14.88    8   
 
Girls 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  5-07  6/5/2010    Megan McCloskey, St Alphonsus               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius           4-06.00   10   
  2 Poulos, Hannah            01 St Helena              4-04.00    8   
  3 Monroe, Mikaela           01 HolyRosary            J4-04.00    6   
  4 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor             3-08.00    4   
  5 McMenamin, Leah           01 St. Aloysius          J3-08.00    2   
 -- Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris              NH  
 
Girls 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 16-08  6/5/2010    Moira Putsch, St Mary Magdalen              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesinski, Madelyn         00 St Eleanor            13-10.00   10   
  2 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor            13-04.50    8   
  3 Riehman, Maeve            00 Sfrancisnorris        13-01.50    6   
  4 Poulos, Hannah            01 St Helena             12-08.00    4   
  5 Guerra, Rachel            01 St Eleanor            12-07.50    2   
  6 Rosenberger, Hannah       01 Holy Family-Phoe      12-01.50    1   
  7 Wiggs, Elizabeth          00 St. Aloysius          11-08.50  
  8 Lampe, Nadine             00 HolyRosary            11-04.00  
  9 Riehman, Abby             00 Sfrancisnorris        10-08.00  
 10 Sonet, Nicole             01 Visitation Bvm        10-00.50  
 11 Saxon, Hanna              01 St Helena              9-11.00  
 
Girls 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 34-07.75  6/4/2011    Elizabeth Reid, St Maria Goretti         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius          30-10.50   10   
  2 D'Ambrosio, Jessica       01 St Eleanor            25-07.75    8   
  3 Guerra, Rachel            01 St Eleanor            23-06.50    6   
  4 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius          20-09.50    4   
 
Girls 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-01.50  1995        N. Mailliaro, St Joseph                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ebersole, Anna            01 St. Aloysius          30-07.50   10   
  2 Cleary, Mary Katherine    00 HolyRosary            27-02.50    8   
  3 Nentwig, Julie            01 Sacred Heart-R        26-03.50    6   
  4 Shrum, Jillian            01 St. Aloysius          26-01.50    4   
  5 Donnelly, Brigid          01 St. Aloysius          24-06.50    2   
  6 Fallon, Katherine         01 St Eleanor            23-01.75    1   
  7 Hughes, Caitlin           01 Visitation Bvm        20-05.00  
 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 13.01  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 DeLaurentis, Nicholas     04 HolyRosary               15.12q  5 
  2 Bell, Luke                04 St. Aloysius             15.52q  3 
  3 Sykes, Luke               04 Visitation Bvm           15.66q  4 
  4 Hubler, Ryan              04 HolyRosary               16.22q  2 
  5 Rosenberger, Jack         05 Holy Family-Phoe         16.29q  3 
  6 Connor, Dylan             05 St Eleanor               16.32q  1 
  7 Cicipio, Camillo          04 Sfrancisnorris           16.47q  2 
  8 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe         16.49q  3 
  9 Pham, Ryder               04 Sacred Heart-R           16.59   3 
 10 Lawson, James             05 St Mary Spng Mt          16.68   4 
 11 Seweryn, Luke             05 St Philip LH             16.85   5 
 12 Kitching, Charles         05 St Philip LH             16.87   5 
 13 Pratt, Josh               04 Mother of Divine         16.94   4 
 14 Trigg, John               04 St Eleanor               16.98   4 
 15 Fedoruk, Anthony          04 St Philip LH             16.99   4 
 16 Rohrbaugh, Kyle           04 Holy Family-Phoe         17.06   2 
 17 Thiele, Connor            04 St Basil Gre             17.66   1 
 18 Fredette, Brandon         04 Mother of Divine         17.79   1 
 19 Cagliola, Damon           05 HolyRosary               18.07   1 
 20 Bressi, Nicholas          05 Blessed Teresa           18.13   1 
 21 Cano, Phillip             05 St. Aloysius             18.18   1 
 22 Glenn, Alexander          05 St. Aloysius             18.24   5 
 23 Bones, James              05 St Helena                18.42   3 
 24 Cagliola, Joseph          05 Sacred Heart-R           18.78   5 
 25 Keener, Declan            05 St. Aloysius             18.93   2 
 26 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe         19.18   3 
 27 Plunkett, Thomas          05 St. Aloysius             19.29   3 
 28 Downey, Sam               05 St Philip LH             19.35   2 
 29 Dayrit, Devon             04 St Eleanor               19.73   1 
 30 Gallo, Dominick           05 HolyRosary               20.01   4 
 31 Weir, Andrew              05 St Basil Gre             20.47   5 
 32 Jacob, Fazzari            04 St Philip LH             20.63   5 
 33 Bourbon, Christian        05 Visitation Bvm           21.03   3 
Finals
  1 DeLaurentis, Nicholas     04 HolyRosary               15.24   10   
  2 Bell, Luke                04 St. Aloysius             15.54    8   
  3 Sykes, Luke               04 Visitation Bvm           15.95    6   
  4 Rosenberger, Jack         05 Holy Family-Phoe         16.32    4   
  5 Hubler, Ryan              04 HolyRosary               16.40    2   
  6 Cicipio, Camillo          04 Sfrancisnorris           16.42    1   
  7 Connor, Dylan             05 St Eleanor               16.79  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 27.35  6/1/2013    Dylan Vlassenko, Holy Fam Reg               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DeLaurentis, Nicholas     04 HolyRosary               33.16   3  10   
  2 Cahill, Jack              04 St Helena                33.32   3   8   
  3 Rebar, Michael            04 Visitation Bvm           34.87   3   6   
  4 Lloyd, Joshua             04 Mother of Divine         34.96   1   4   
  5 Baratta, Christopher      04 HolyRosary               36.46   1   2   
  6 Rosenberger, Jack         05 Holy Family-Phoe         36.83   3   1   
  7 Lawson, James             05 St Mary Spng Mt          37.14   3 
  8 Connor, Dylan             05 St Eleanor               38.10   3 
  9 Hubler, Ryan              04 HolyRosary               38.51   1 
 10 Cicipio, Camillo          04 Sfrancisnorris           38.77   3 
 11 Cano, Phillip             05 St. Aloysius             41.12   2 
 12 Drayton, Mark             04 Mother of Divine         41.66   2 
 13 Palutis, Brandon          04 St Helena                42.33   2 
 14 Pratt, Josh               04 Mother of Divine         42.95   2 
 15 Cagliola, Damon           05 HolyRosary              x43.69   2 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
        ARCH: ! 62.52  2002        Ryan Ford, St Catherine Siena               
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rebar, Michael            04 Visitation Bvm           75.30   4  10   
  2 Sykes, Luke               04 Visitation Bvm           75.43   4   8   
  3 Cahill, Jack              04 St Helena                76.13   1   6   
  4 Baratta, Christopher      04 HolyRosary             1:21.95   4   4   
  5 Smith, Quinn              05 Sacred Heart-R         1:22.85   4   2   
  6 Lawson, James             05 St Mary Spng Mt        1:23.44   3   1   
  7 Seweryn, Luke             05 St Philip LH           1:24.00   4 
  8 Fedoruk, Anthony          04 St Philip LH           1:24.64   3 
  9 Kitching, Charles         05 St Philip LH           1:25.16   3 
 10 Woodall, N. William       04 St. Aloysius           1:25.69   4 
 11 Bones, James              05 St Helena              1:27.15   3 
 12 Hoxie, Joshua             05 Mother of Divine       1:28.14   4 
 13 Heffner, Jack Thomas      04 Visitation Bvm         1:29.49   3 
 14 Rohrbaugh, Kyle           04 Holy Family-Phoe       1:34.25   2 
 15 Yosua, Connor             05 Visitation Bvm        x1:34.67   2 
 16 Csercsevits, Jeremy       05 Mother of Divine       1:37.61   1 
 17 Palutis, Brandon          04 St Helena              1:38.50   3 
 18 Drayton, Mark             04 Mother of Divine       1:38.98   1 
 19 Cagliola, Joseph          05 Sacred Heart-R         1:39.03   3 
 20 Plunkett, Thomas          05 St. Aloysius           1:40.48   2 
 21 Gallo, Dominick           05 HolyRosary             1:47.10   2 
 22 Dayrit, Devon             04 St Eleanor             1:52.47   2 
 23 Yosua, Logan              05 Visitation Bvm        x2:15.63   2 
 
Boys 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:24.28  6/2/2012    Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kovaleski, Ryan           04 St Eleanor             2:49.47   10   
  2 Smith, Quinn              05 Sacred Heart-R         2:59.02    8   
  3 Hirst, Ben                04 Holy Family-Phoe       3:16.88    6   
  4 Dubas, Liam               04 St Eleanor             4:02.50    4   
  5 Re, Robert                04 St Eleanor             4:11.93    2   
  6 Gilinger, Patrick         05 St Eleanor            x4:20.10  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 5:17.83  5/31/2008   Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brill, Andrew             05 St. Aloysius           5:59.89   10   
  2 Dubas, Liam               04 St Eleanor             8:36.86    8   
  3 Re, Robert                04 St Eleanor             8:52.39    6   
  4 Gilinger, Patrick         05 St Eleanor             9:00.62    4   
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 57.59  6/2/2012    Gesu, Gesu                                  
                       R Deas, K Smith, J Forman, H Shaw                 
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Aloysius                                           69.40   10   
  2 St Philip Neri -lafayette Hill                        75.71    8   
  3 Mother of Divine Providence                           75.94    6   
  4 Visitation B V M                                    1:26.56    4   
 
Boys 9-10 4x200 Meter Relay Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 2:00.76  6/2/2012    St Ignatius, St Ignatius                  
                         J Turner, S Heyman, C Warren, V Twomey            
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Mother of Divine Providence                         2:34.42   10   
 
Boys 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: !  4-10  5/31/2014   Tommy Christie, St Joseph/Robert            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McNelly, Jacob            05 St Eleanor             3-06.00   10   
  2 Shirker, Adam             05 St Basil Gre          J3-06.00    8   
  3 Smith, Quinn              05 Sacred Heart-R         3-04.00    6   
  4 Fitzpatrick, liam         05 St Helena             J3-04.00    4   
  5 Woodall, N. William       04 St. Aloysius           3-02.00    2   
  6 Bell, Luke                04 St. Aloysius          J3-02.00    1   
  7 Stahl, Dylan              04 St Basil Gre           3-00.00  
  8 Thiele, Connor            04 St Basil Gre          J3-00.00  
 
Boys 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 15-09  6/5/2010    Quinn McCahon, St Pat-Malvern               
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeLaurentis, Nicholas     04 HolyRosary            11-06.00   10   
  2 Shirker, Adam             05 St Basil Gre          11-01.25    8   
  3 Brill, Andrew             05 St. Aloysius          10-01.25    6   
  4 Hubler, Ryan              04 HolyRosary             9-10.25    4   
  5 McNelly, Jacob            05 St Eleanor             9-05.75    2   
  6 Rosenberger, Jack         05 Holy Family-Phoe       9-04.25    1   
  7 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe       9-03.75  
  8 Hirst, Ben                04 Holy Family-Phoe       9-02.50  
  9 Pham, Ryder               04 Sacred Heart-R         9-00.25  
 10 Baratta, Christopher      04 HolyRosary             9-00.00  
 11 Bones, James              05 St Helena              8-09.75  
 12 Cicipio, Camillo          04 Sfrancisnorris         8-05.75  
 13 Heffner, Jack Thomas      04 Visitation Bvm         7-11.75  
 14 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe      x7-10.00  
 15 Bressi, Nicholas          05 Blessed Teresa         7-07.75  
 16 Cagliola, Joseph          05 Sacred Heart-R         7-05.75  
 17 Downey, Sam               05 St Philip LH           7-03.75  
 18 Yosua, Connor             05 Visitation Bvm         7-00.75  
 19 Bourbon, Christian        05 Visitation Bvm         7-00.00  
 20 Cagliola, Damon           05 HolyRosary            x6-11.75  
 
Boys 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
        ARCH: ! 31-09.75  6/2/2012    Matthew Dade, St Eleanor                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyrell, Cole              04 Holy Family-Phoe      21-10.50   10   
  2 McDowell, Lucas           04 Holy Family-Phoe      19-00.75    8   
  3 Keener, Declan            05 St. Aloysius          16-09.25    6   
  4 Gallo, Dominick           05 HolyRosary            16-08.00    4   
  5 Re, Robert                04 St Eleanor            15-01.00    2   
  6 Dayrit, Devon             04 St Eleanor            14-03.00    1   
  7 Dubas, Liam               04 St Eleanor            13-07.00  
  8 Trigg, John               04 St Eleanor           x13-00.75  
  9 Plunkett, Thomas          05 St. Aloysius          11-11.00  
 10 Yosua, Logan              05 Visitation Bvm        11-10.50  
 11 Kitching, Charles         05 St Philip LH          11-07.75  
 12 Cano, Phillip             05 St. Aloysius          11-07.50  
 13 Weir, Andrew              05 St Basil Gre          10-03.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.70  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         13.92q  6 
  2 Scarcelle, Blaize         02 St Eleanor               14.18q  4 
  3 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           14.25q  5 
  4 Cunningham, Kieran        02 Visitation Bvm           14.34q  2 
  5 Brown, Michael            03 St Philip LH             14.97q  3 
  6 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           15.10q  1 
  7 Levant, Luke              02 St Eleanor               15.11q  2 
  8 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena                15.60q  1 
  9 Malabuyo, Gabe            03 St Philip LH             15.71   4 
 10 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius             15.89   3 
 11 Padworny, Noah            03 St Eleanor               15.92   4 
 12 Csercsevits, Vincent      03 Mother of Divine         15.99   5 
 13 Flynn, Jack               02 Holy Family-Phoe         16.02   3 
 14 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           16.06   5 
 15 Luckowski, Dylan          02 St. Aloysius             16.16   2 
 16 Dallas, Nate              03 Mother of Divine         16.34   6  16.336
 17 McGowan, Max              02 St Eleanor               16.34   2  16.340
 18 Pingon, Ryan              02 St Eleanor               16.38   4 
 19 Laughlin, John            03 Sfrancisnorris           16.39   6 
 20 Meli, John                03 St Philip LH             16.42   2 
 21 Fazio, Peter              03 St Eleanor               17.10   4 
 22 Sinker, Carmen            02 Visitation Bvm           17.24   1 
 23 Russ, Dylan               03 St Basil Gre             17.28   5 
 24 Ruane, Tyler              03 HolyRosary               17.89   5 
 25 Chubin, Jordan            03 Visitation Bvm           18.01   2 
 26 Kopera, Kyle              02 Holy Family-Phoe         18.18   1 
 27 Brunson-Edsell, Darrell   03 Sfrancisnorris           18.19   3 
 28 Ainscoe, Brendan          03 Sacred Heart-R           18.35   3 
 29 Thiele, Ryan              03 St Basil Gre             19.34   3 
 30 Downey, Jake              02 St Philip LH             20.89   5 
Finals
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           13.56   10   
  2 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         13.94    8   
  3 Scarcelle, Blaize         02 St Eleanor               14.10    6   
  4 Cunningham, Kieran        02 Visitation Bvm           14.59    4   
  5 Brown, Michael            03 St Philip LH             14.95    2   
  6 Levant, Luke              02 St Eleanor               15.05    1   
  7 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           15.15  
  8 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena                15.63  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 24.48  5/31/2008   Vontae Hilliard, O Ldy Fatima-Ben           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe         29.49   3  10   
  2 Scarcelle, Blaize         02 St Eleanor               30.89   1   8   
  3 McCullagh, Max            02 St. Aloysius             32.63   3   6   
  4 Badalamenti, Giacomo      02 Visitation Bvm           33.56   1   4   
  5 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine         33.96   3   2   
  6 Padworny, Noah            03 St Eleanor               36.21   3   1   
  7 Laughlin, John            03 Sfrancisnorris           37.64   2 
  8 Fazio, Peter              03 St Eleanor               37.98   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 54.97  6/2/2012    Jacob Claricurzio, Our Lady Mnt Car         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Layos, Jordan             03 Visitation Bvm           68.75   3  10   
  2 Peifer, Jacob             02 Holy Family-Phoe         70.19   3   8   
  3 Cunningham, Kieran        02 Visitation Bvm           71.17   3   6   
  4 Cahill, Colin             02 St Helena                71.61   3   4   
  5 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa           75.60   3   2   
  6 Prendergast, James        03 Mother of Divine         76.15   3   1   
  7 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine       1:20.39   2 
  8 Csercsevits, Vincent      03 Mother of Divine       1:22.14   2 
  9 Cotter, Liam              02 St Eleanor             1:24.90   2 
 10 Ruane, Tyler              03 HolyRosary             1:26.27   2 
 11 Stanczak, Will            03 St Philip LH           1:35.35   2 
 12 Ainscoe, Brendan          03 Sacred Heart-R         1:36.08   2 
 13 Agnew, Jack               02 Visitation Bvm         1:40.17   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 2:08.23  5/31/2014   Erik McCallion, St Denis                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doherty, Aidan            02 Holy Family-Phoe       2:37.67   10   
  2 Cahill, Colin             02 St Helena              2:40.86    8   
  3 Hess, Collin              02 Holy Family-Phoe       2:42.16    6   
  4 Brosius, Jack             02 Sacred Heart-R         2:42.57    4   
  5 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           2:50.19    2   
  6 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           2:52.91    1   
  7 Drayton, Matthew          02 Mother of Divine       2:53.55  
  8 Rietzke, Aidan            03 St Helena              3:05.56  
  9 Re, Peter                 02 St Eleanor             3:08.07  
 10 Casale, Raymond           03 Visitation Bvm         3:10.81  
 11 Horwatt, Andrew           02 Mother of Divine       3:11.94  
 12 Matics, John              03 Mother of Divine       3:13.30  
 13 Cotter, Liam              02 St Eleanor             3:13.56  
 14 Zubey, Sean               02 St Basil Gre           3:13.82  
 15 Murtaugh, Josh            02 St Basil Gre           3:25.01  
 16 Duffy, John-Patrick       02 St Basil Gre           3:30.73  
 17 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre          x3:43.58  
 18 Chubin, Jordan            03 Visitation Bvm         3:48.67  
 19 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius           3:52.28  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 4:46.83  2004        Philip Wood, St Ignatius                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doherty, Aidan            02 Holy Family-Phoe       5:42.27   10   
  2 Hess, Collin              02 Holy Family-Phoe       5:59.98    8   
  3 Peifer, Jacob             02 Holy Family-Phoe       6:02.19    6   
  4 Brll, Zachary             03 St. Aloysius           6:04.19    4   
  5 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius           6:13.91    2   
  6 Flynn, Jack               02 Holy Family-Phoe      x6:20.25  
  7 Re, Peter                 02 St Eleanor             6:40.47    1   
  8 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm         6:51.11  
  9 Matics, John              03 Mother of Divine       6:53.65  
 10 Zubey, Sean               02 St Basil Gre           6:57.66  
 11 Duffy, John-Patrick       02 St Basil Gre           7:24.96  
 12 Nowakowski, Tom           03 St Basil Gre           7:58.68  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay Minor
==========================================================================
        ARCH: ! 51.77  5/30/2009   St Francis DeSale - Phila, St Francis De-Ph 
                       K McGill, D Curtis, D Coney, C McDowell           
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Helena                                             64.23   2  10   
  2 Visitation B V M                                      64.42   2   8   
  3 Holy Rosary Regional School                           66.70   1   6   
  4 Mother of Divine Providence                           67.36   2   4   
  5 St Philip Neri -lafayette Hill                        67.47   2   2   
  6 Holy Family-Phoenixville                              69.38   1   1   
  7 St Eleanor                                            70.04   2 
  8 St Basil the Great                                    71.41   2 
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 1:49.38  6/1/2013    Our Lady of Mount Carmel, Our Lady Mnt Car
                         M Shragher, P Morgan, L Berish, K Swartz          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Eleanor                                          2:16.15   10   
  2 Mother of Divine Providence                         2:20.78    8   
  3 Visitation B V M                                    2:29.18    6   
  4 St Basil the Great                                  2:29.75    4   
 
Boys 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: !  5-05  5/31/2008   Vincent Esposito, Mary Mother Red           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Doherty, Aidan            02 Holy Family-Phoe       4-02.00   10   
  2 Snavely, Sam              02 St Basil Gre          J4-02.00    8   
  3 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          J4-02.00    6   
  4 Murtaugh, Josh            02 St Basil Gre           4-00.00    4   
  5 McCullagh, Max            02 St. Aloysius          J4-00.00    2   
  6 McGowan, Max              02 St Eleanor             3-10.00    1   
  7 Fitzpatrick, Hugh         03 St Helena             J3-10.00  
  8 Pupek, Scott              03 Blessed Teresa         3-08.00  
  9 Meli, John                03 St Philip LH           3-06.00  
 -- Brll, Zachary             03 St. Aloysius                NH  
 
Boys 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 18-02  6/2/2007    John Landis, Maternity BVM                  
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosenberger, Ryan         02 Holy Family-Phoe      14-11.25   10   
  2 Brown, Michael            03 St Philip LH          13-03.75    8   
  3 Bushner, Joseph           03 St Helena             11-01.50    6   
  4 McGlynn, Christopher      03 Visitation Bvm        10-09.25    4   
  5 Shirker, Alex             02 St Basil Gre          10-06.75    2   
  6 Buchler, Kaden            03 St. Aloysius          10-05.00    1   
  7 Buce, Gavin               03 Holy Family-Phoe      10-01.00  
  8 Laughlin, John            03 Sfrancisnorris         9-10.25  
  9 Rietzke, Aidan            03 St Helena              9-10.00  
 10 Brezski, Peyton           03 St. Aloysius           9-07.25  
 11 Lake, Cooper              02 Visitation Bvm         9-04.00  
 12 O'Brien, Connor           03 Mother of Divine       9-01.75  
 13 Malabuyo, Gabe            03 St Philip LH           8-09.00  
 14 Stanczak, Will            03 St Philip LH          J8-09.00  
 15 Flynn, Jack               02 Holy Family-Phoe       8-05.25  
 16 Chubin, Jordan            03 Visitation Bvm         8-02.00  
 17 Fonash, Connor            03 St Eleanor             8-01.25  
 18 Downey, Jake              02 St Philip LH          x5-07.75  
 
Boys 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
        ARCH: ! 49-06.50  6/2/2007    Charles Wilks, St Eugene                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kopera, Kyle              02 Holy Family-Phoe      28-02.00   10   
  2 Taglianetti, Justin       03 St Philip LH          27-05.50    8   
  3 Dallas, Nate              03 Mother of Divine      23-01.25    6   
  4 Agnew, Jack               02 Visitation Bvm        22-07.00    4   
  5 Bushner, Joseph           03 St Helena             19-09.50    2   
  6 Wright, Ian               03 St. Aloysius          18-05.75    1   
  7 Luckowski, Dylan          02 St. Aloysius          17-05.00  
  8 Sinker, Carmen            02 Visitation Bvm        16-07.25  
  9 Malabuyo, Gabe            03 St Philip LH          16-06.00  
 10 Fonash, Connor            03 St Eleanor            15-11.75  
 11 Erwin, Thomas             02 St. Aloysius          11-06.50  
 
Boys 13-15 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
Top 8 Advance by Time
        ARCH: ! 11.46  6/4/2011    Simon Wako, St Philomena                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             12.61q  2 
  2 Loftus, Sean              00 St Helena                12.71q  4 
  3 Gambone, Stephen          01 HolyRosary               12.74q  3 
  4 Connor, Brian             01 St Eleanor               13.02q  3 
  5 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               13.04q  1 
  6 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm           13.09q  1 
  7 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             13.26q  4 
  8 Lynch, Bradley            01 St Eleanor               13.27q  4 
  9 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               13.59   3 
 10 D'Orazio, Anthony         00 Visitation Bvm           13.62   2 
 11 Mazzei, Rocco             01 HolyRosary               14.36   3 
 12 Thompson, Garrett         01 Holy Family-Phoe         14.42   2 
 13 Baker, Greyson            01 St Helena                14.64   4 
 14 Gallo, Joseph             01 HolyRosary               15.26   2 
 15 Golden, Max               01 Blessed Teresa           16.19   4 
 16 Russ, Ryan                01 St Basil Gre             17.31   1 
 17 Berry, Ryan               00 HolyRosary               18.14   1 
Finals
  1 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre             12.55   10   
  2 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               12.92    8   
  3 Gambone, Stephen          01 HolyRosary               12.99    6   
  4 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH             13.28    4   
  5 Connor, Brian             01 St Eleanor               13.40    2   
  6 Lynch, Bradley            01 St Eleanor               13.82    1   
 
Boys 13-15 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 23.31  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor               25.77   2  10   
  2 Antonello, Jacob          00 HolyRosary               28.65   2   8   
  3 Schiele, John Paul        01 St Eleanor               28.83   2   6   
  4 Marano, Salvatore         00 HolyRosary               29.09   1   4   
  5 Bruno, Anthony            01 St Eleanor               29.56   2   2   
  6 McManness, Ryan           01 St Helena                30.06   1   1   
  7 Jean, LaMarre             01 HolyRosary               32.29   1 
  8 Mascaro, Michael          01 Visitation Bvm           33.86   1 
 
Boys 13-15 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 51.76  6/5/2010    Robert Farley, Assumption-Feast             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor               57.16   3  10   
  2 Marano, Salvatore         00 HolyRosary               63.03   3   8   
  3 D'Orazio, Anthony         00 Visitation Bvm           64.53   3   6   
  4 Jean, LaMarre             01 HolyRosary               65.18   3   4   
  5 Rolley, James             01 St Helena                67.35   3   2   
  6 Martinelli, Mark          00 HolyRosary               67.72   3   1   
  7 Mazzei, Rocco             01 HolyRosary              x67.80   2 
  8 Bastida, Michael          01 HolyRosary              x69.04   2 
  9 Fuges, Colin              01 St Eleanor               72.32   2 
 10 Lynch, Peter              01 St Basil Gre             73.45   2 
 11 Stout, Griffin            01 St Helena                73.72   2 
 12 Patzuk, Connor            01 HolyRosary              x76.93   1 
 13 Mascaro, Michael          01 Visitation Bvm           77.06   1 
 14 Schilling, Ryan           01 St Helena                78.84   2 
 15 Golden, Max               01 Blessed Teresa         1:20.88   1 
 
Boys 13-15 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 2:03.82  5/31/2014   Jake Claricurzio, Our Lady Mnt Car        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loftus, Sean              00 St Helena              2:28.84   10   
  2 Cahill, Joseph            00 St Helena              2:30.13    8   
  3 Schiele, John Paul        01 St Eleanor             2:34.78    6   
  4 Duffy, Dan                00 St Basil Gre           2:37.28    4   
  5 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius           2:40.27    2   
  6 Lynch, Brian              00 Sacred Heart-R         2:44.16    1   
  7 Phillips, Jack            01 St Eleanor             2:50.20  
  8 Kost, Jason               00 Blessed Teresa         2:51.16  
  9 Donovan, Luke             01 St Eleanor             2:53.99  
 10 DiMascio, Benjamin        00 St Helena              2:59.11  
 11 Ley, Owen                 01 St Eleanor            x3:06.22  
 
Boys 13-15 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 4:31.81  6/4/2011    Sam Webb, St Ignatius                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cahill, Joseph            00 St Helena              5:24.71   10   
  2 Schiele, John Paul        01 St Eleanor             5:34.17    8   
  3 Duffy, Dan                00 St Basil Gre           5:44.09    6   
  4 Lynch, Brian              00 Sacred Heart-R         5:52.59    4   
  5 Phillips, Jack            01 St Eleanor             6:09.36    2   
  6 Donovan, Luke             01 St Eleanor             6:14.50    1   
  7 Kost, Jason               00 Blessed Teresa         6:23.91  
  8 Ley, Owen                 01 St Eleanor            x6:33.05  
  9 McGroary, Matthew         01 Holy Family-Phoe       7:17.20  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
==========================================================================
        ARCH: ! 47.20  6/4/2011    Waldron Mercy, Waldron Mercy                
                       J Johnson, K Leuzzi, J Montague, J Parker         
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Eleanor                                            52.22   2  10   
  2 Holy Rosary Regional School                           52.28   2   8   
  3 St Helena                                             55.21   2   6   
  4 Visitation B V M                                      57.26   1   4   
  5 St Helena  'B'                                       x58.28   1 
  6 Holy Rosary Regional School  'B'                     x59.30   1 
  7 Holy Family-Phoenixville                              59.49   1   2   
  8 St Basil the Great                                    59.69   2   1   
 
Boys 13-15 4x200 Meter Relay Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 1:38.03  6/5/2010    St Patrick Kennett Square, St Pat-KennettS
                         P Timlin, A Giarrocco, A Curry, P Claudy          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holy Rosary Regional School                         1:53.26   10   
  2 St Eleanor                                          1:56.12    8   
  3 St Helena                                           1:57.92    6   
  4 Holy Rosary Regional School  'B'                   x2:03.39  
 
Boys 13-15 High Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: !  6-02  6/4/2011    Chris Stone, Holy Martyrs                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Loftus, Sean              00 St Helena              5-02.00   10   
  2 McManness, Ryan           01 St Helena              4-10.00    8   
  3 Kresefski, Leonard        01 St Basil Gre           4-08.00    6   
  4 Clelland, Michael         01 St Helena              4-04.00    3   
  4 Lynch, Peter              01 St Basil Gre           4-04.00    3   
  6 Meiers, Evan              01 St Helena             x4-02.00  
  7 Mascaro, Michael          01 Visitation Bvm        J4-02.00    1   
  8 Galullo, Nick             01 HolyRosary            J4-02.00  
  9 Martinelli, Mark          00 HolyRosary            J4-02.00  
 10 McGroary, Matthew         01 Holy Family-Phoe       4-00.00  
 11 Thornton, Justin          01 HolyRosary            J4-00.00  
 -- Berry, Ryan               00 HolyRosary                  NH  
 -- Baker, Greyson            01 St Helena                   NH  
 
Boys 13-15 Long Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 21-00.75  2002        John Hayes, St Andrew Drexel Hill        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, James             01 St Eleanor            16-11.50   10   
  2 Malabuyo, Nico            00 St Philip LH          14-04.50    8   
  3 Gambone, Stephen          01 HolyRosary            13-10.50    6   
  4 Lynch, Peter              01 St Basil Gre          13-04.00    4   
  5 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             13-02.00    2   
  6 Fuges, Colin              01 St Eleanor            12-11.50    1   
  7 Rolley, James             01 St Helena             12-09.50  
  8 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius          12-09.00  
  9 Greenidge, LaShaun        00 St Basil Gre          12-06.00  
 10 Galullo, Nick             01 HolyRosary            12-02.00  
 11 D'Orazio, Anthony         00 Visitation Bvm        12-00.50  
 12 Downey, Joe               01 St Philip LH          11-03.00  
 13 Gallo, Joseph             01 HolyRosary            10-05.50  
 14 Thompson, Garrett         01 Holy Family-Phoe       9-10.00  
 
Boys 13-15 Triple Jump Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 40-04.25  6/1/2013    Ethan Cook, Holy Cross-Sprin             
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kresefski, Leonard        01 St Basil Gre          33-04.50   10   
  2 Mazzei, Rocco             01 HolyRosary            29-05.00    8   
  3 McManness, Ryan           01 St Helena             29-04.00    6   
  4 Feldman, Aidan            01 St. Aloysius          29-03.50    4   
  5 Meiers, Evan              01 St Helena             28-05.25    2   
  6 DiMascio, Benjamin        00 St Helena             26-04.50    1   
  7 Bastida, Michael          01 HolyRosary            24-03.25  
  8 Schilling, Ryan           01 St Helena            x21-07.50  
  9 Thornton, Justin          01 HolyRosary            21-06.50  
 
Boys 13-15 Shot Put Cadet
=======================================================================
        ARCH: ! 50-08.75  2003        Thomas Ciccoli, MDP                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Natale, Antonio           01 Visitation Bvm        37-08.50   10   
  2 Butler, Patrick           01 St Eleanor            36-07.50    8   
  3 Kresefski, Leonard        01 St Basil Gre          32-04.25    6   
  4 Meiers, Evan              01 St Helena             28-06.50    4   
  5 Berry, Ryan               00 HolyRosary            26-06.75    2   
  6 Gallo, Joseph             01 HolyRosary            25-09.50    1   
  7 Clelland, Michael         01 St Helena             25-02.00  
  8 Downey, Joe               01 St Philip LH          24-09.50  
  9 Russ, Ryan                01 St Basil Gre          20-09.00  
 
 
 
               Girls - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  92        2) St Aloysius                45   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  44        4) St Philip Neri -Lafayette  34   
    5) St Basil the Great          32.50     6) Visitation B V M           24   
    7) Mother of Divine Providenc  21        8) St Helena                  13   
    9) Holy Family-Phoenixville     2.50    10) Blessed Teresa of Calcutt   2   
 
                        Girls - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 118        2) St Aloysius                45   
    3) St Helena                   30        4) Holy Rosary Regional Scho  25   
    5) Blessed Teresa of Calcutta  24        6) Mother of Divine Providen  20   
    6) St Philip Neri -Lafayette   20        8) St Basil the Great         15   
    9) St Mary - Spring Mount       8       10) Visitation B V M            2   
 
 
                        Girls - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                 150        2) Holy Rosary Regional Scho  57   
    3) St Aloysius                 56        4) St Helena                  22   
    5) Holy Family-Phoenixville    13        6) Visitation B V M            7   
    7) StFrancisOfAssisiN           6        7) Sacred Heart, Royersford    6   
    9) St Mary - Spring Mount       4                                           
 
                        Boys - Novice - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  49        2) Holy Rosary Regional Scho  46   
    3) St Aloysius                 43        4) Visitation B V M           34   
    5) Holy Family-Phoenixville    30        6) Mother of Divine Providen  20   
    7) St Helena                   18        8) St Basil the Great         16   
    8) Sacred Heart, Royersford    16       10) St Philip Neri -Lafayette   8   
   11) StFrancisOfAssisiN           1       11) St Mary - Spring Mount      1   
 
                        Boys - Minor - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Holy Family-Phoenixville    97        2) Visitation B V M           56   
    3) St Helena                   30        4) St Eleanor                 28   
    5) St Basil the Great          24        6) Mother of Divine Providen  21   
    7) St Philip Neri -Lafayette   20        8) St Aloysius                19   
    9) Holy Rosary Regional Schoo   6       10) Sacred Heart, Royersford    4   
   11) Blessed Teresa of Calcutta   2                                           
 
                        Boys - Cadet - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) St Eleanor                  85        2) St Helena                  79   
    3) Holy Rosary Regional Schoo  74        4) St Basil the Great         50   
    5) Visitation B V M            21        6) St Philip Neri -Lafayette  12   
    7) St Aloysius                  6        8) Sacred Heart, Royersford    5   
    9) Holy Family-Phoenixville     2                                           

 

Send mail to jamerusp@aol.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 04/19/15